Biotechnologia czy biochemia?

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Awatar użytkownika
Aerandir
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2011, o 17:07

Biotechnologia czy biochemia?

Post autor: Aerandir »

Chciałbym poznać opinię kogoś doświadczonego na temat różnic pomiędzy studiami biochemicznymi a biotechnologicznymi. Czego tam się konkretnie uczy? Czy to prawda, że dla zagranicznego pracodawcy nie ma większej różnicy, czy na jakąś konkretną posadę w laboratorium zatrudni biochemika czy biotechnologa? Czy ciężko o pracę zagranicą?
pietras
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2011, o 21:28

Re: Biotechnologia czy biochemia?

Post autor: pietras »

O pracę za granicą po tych kierunkach bardzo łatwo W Polsce - tragedia. Myślę że lepszą opcją iść na biochemię bo nie jest ona na każdym uniwersytecie a specjalistów na rynek z tej dziedziny wychodzi mało. Np. na UJ jest tylko bodajże 40 miejsc. Biotechnologia została zbytnio rozreklamowana i nauczania jej podjął już chyba każdy uniwersytet a nawet akademia w Częstochowie często nie mając nawet odpowiednich laboratoriów i zaplecza badawczego. Na biochemii skupiasz się na strukturze chemicznej organizmów i nad metabolizmem. Biotechnologia natomiast jest szeroką dziedziną o czym możesz poczytać na Wikipedii czym się zajmuje, (wszystkim i niczym ) Ja jako student biotechnologii poleciłbym Ci biochemię
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aerandir
Posty: 29
Rejestracja: 28 sty 2011, o 17:07

Re: Biotechnologia czy biochemia?

Post autor: Aerandir »

Dzięki za odpowiedź, nie mam kogo wypytać o takie rzeczy.
Jeszcze jedno pytanie (do wszystkich): Czy to prawda, że dla zagranicznego pracodawcy nie ma większej różnicy, czy na jakąś konkretną posadę w laboratorium zatrudni biochemika czy biotechnologa?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Biotechnologia czy biochemia?

Post autor: zetsu »

Z dwojga złego poleciłbym jednak biotechnologię, po niej możesz się ubiegać o podyplomówkę z analityki medycznej, czego nie pozwala ci biochemia (beznadziejne przepisy, ale niestety tak jest)
krk
Posty: 32
Rejestracja: 14 lis 2007, o 19:15

Re: Biotechnologia czy biochemia?

Post autor: krk »

Pytanie o biochemię i biotechnologię na UJ:

Przy rejestracji wybrałem biochemię (priorytet 1) i biotechnologię (priorytet 2). Czy jeżeli nie dostanę się z pierwszej listy na biochemię, a dostanę na biotechnologię, będę brał udział w dalszej rekrutacji ? Chodzi mi o dalsze listy zakwalifikowanych na biochemię.

Proszę o szybką odpowiedź, bo do 4 lipca ma tam dojść opłata rekrutacyjna : )
pietras
Posty: 7
Rejestracja: 28 cze 2011, o 21:28

Re: Biotechnologia czy biochemia?

Post autor: pietras »

Tak
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości