Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
dreamer
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2011, o 19:14

Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: dreamer »

Czy istnieje taka realna możliwosc?
andale
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2009, o 13:37

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: andale »

a po co chcesz się przenieść? w tamtym roku przeniosło się mało osób (ok. 5) a było ponad 300 podań, liczy się średnia i powód dla którego chcesz się przenieść, pierwszeństwo mają osoby, które pochodzą z Warszawy.
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: ulala »

andale pisze:w tamtym roku przeniosło się mało osób (ok. 5) a było ponad 300 podań
SERIIO!?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: a_niap »

Hm, chyba więcej niż 5 osób się przeniosło. Lista odrzuconych to jakies 20-30 max nazwisk (była wywieszona w dziekanacie stąd wiadomo). Najważniejszy jest dobry powód, potem dopiero średnia.
andale
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2009, o 13:37

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: andale »

a_niap pisze:Hm, chyba więcej niż 5 osób się przeniosło. Lista odrzuconych to jakies 20-30 max nazwisk (była wywieszona w dziekanacie stąd wiadomo). Najważniejszy jest dobry powód, potem dopiero średnia.
a_niap próbowałaś się dostać? bo chyba pomyliłaś listy, 3 dnia składania podań chciałem złożyć je ja i pani w dziekanacie pokazała mi plik podań i powiedziała ze do tej pory jest 90 podań. koleżanka która składała w ostatnich dniach mówiła o około 300. wiec na pewno nie było tak ze nie dostało się max 20- 30 osób chyba ze mamy nowy wydział lekarski na WUMie dla przeniesionych.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: Medycyna Lwów »

wszystko zależy od tego ile osób wyleci lub powtarza dany rok - uczelnia jest pazerna na kasę więc chętnie te m-ca uzupełni. Najlepszym argumentem jest na równi: zameldowanie w W-wie lub maż/ żona z tegoż, wysoka średnia (naprawdę wysoka). Łatwiej też jest się przenieść na płatne, co oczywiste.
Na przykładzie mojej grupy co roku ktoś do nas dochodził, bo zawsze ktoś powtarzał, ale raczej osoby nowe miały spore problemy - mimo że np. w Poznaniu miała dziewczyna same 4 i 5 to tu nie zdała jeszcze żadnego egzaminu na 4 roku, więc to różnie bywa.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: a_niap »

andale, nie, ale widziałam liste - ja pisałam o ludziach którzy się przenosili po II roku na III i obecnie ten III rok skonczyli, nie wiem jak sytuacja wygląda w tym roku i ile jest chętnych
andale
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2009, o 13:37

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: andale »

w sumie nie do końca rozumiem, ja napisałem jak było w tamtym roku z przeniesieniem na 3 rok, czyli po zaliczonym drugim roku, bo sam składałem to podanie. bo w tym roku to dopiero będzie wiadomo w październiku ile osób się przeniosło
Awatar użytkownika
blazibboy
Posty: 21
Rejestracja: 18 cze 2010, o 11:35

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: blazibboy »

Hejo, ja uskrobałem łącznie 177 punktów. Niestety nie zdawałem fizyki, a już wiem, że w przyszłym roku będę próbował się przenieść do Warszawy. Co mogę zrobić, aby było to możliwie? Muszę zdać tą fizykę w przyszłym roku?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Przeprowadzka po 2 roku do Wa-wy

Post autor: a_niap »

Jesli sie dostaniesz gdzies indziej i masz dobre uzasadnienie + wysoką średnią tam gdzie bedziesz studiować to nie musisz fizyki tylko podanie o przeniesienie.
Ale jest też opcja pisania za rok fizyki i dostania sie normalnie do Warszawy a potem ewentualnie mogą ci przepisac oceny z przedmiotów ktore sie zgodzily z inną uczelnią i ktore masz zaliczone, ale raczej nie dadzą cie odrazu na II rok tylko po prostu bedziesz zaczynal od I z zaliczoną wiekszoscia przedmiotów, bo nie wiem czy gdziekolwiek sie na tyle zgadza po roku program na uczelni żeby calosc przepisali.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości