Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Możliwości pracy po ukończeniu studiów z fizjoterapii. Wykaz uczelni pozwalających na studiowanie fizjoterapii. Warunki przyjęć i rekrutacji na studia. Kariera zawodowa.
DBfizjo
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:51

Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: DBfizjo »

Wiem, że tych tematów trochę już było ale ja mam pytania trochę z innej perspektywy:

1. Czy we Wrocławiu lepszy dojazd od centrum jest do AWF czy na AM ?(na mapach AWF dalej ale z Wrocka nie jestem więc nie wiem gdzie objazdy, skróty itp.)

2. O ile na AM pisze ile godzin praktyk jest w roku to na AWF tego nie ma, wiecie może gdzie ogólnie jest więcej praktyk czy jest to liczba porównywalna?

3. Zakładając, że na dzienne się nie dostanę to AWF i AM mają opcję studiów płatnych ale również w trybie dziennym(kilka godzin mniej z przedmiotów pokroju etyka, socjologia.) Myślicie, że to dobry pomysł czy lepiej kasę wpakować w stacjonarne w Wyższej Szkole Fizjoterapii(prywatnej)?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, każda się przyda! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
komasia91
Posty: 132
Rejestracja: 28 sie 2009, o 19:42

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: komasia91 »

1. Dojazd jest bardzo podobny. Na AM zajęcia są chyba bardziej porozrzucane po mieście.

2. Liczba porównywalna. Na awf praktyki zaczynasz już pod koniec pierwszego semestru.

3. Na awf na niestacjonarnych masz właściwie wszystko tak samo jak stacjonarni, masz tylko mniejszy wybór jeśli chodzi o zajęcia dodatkowe, fakultety. Myślę, że lepiej być na niestacjonarnych niż Wyższej Szkole, może uda Ci się przenieść na stacjonarne a poza tym zawsze lepiej mieć ukończoną AM jeśli chodzi o kierunki medyczne.
DBfizjo
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:51

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: DBfizjo »

A wydaje Ci się, że z niewielką wiedzą kierunkową zdobytą w 1 semestrze dobrym pomysłem jest, że oni robią te praktyki?
WSF odrzucam w takim razie A te zajęcia dodatkowe/fakultety,
możesz coś więcej o nich napisać tzn. bardziej taka rekreacja czy
niesamowicie potrzebne w dalszym toku kształcenia? Dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
komasia91
Posty: 132
Rejestracja: 28 sie 2009, o 19:42

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: komasia91 »

Myślę, że jest to dziwny pomysł z tymi praktykami. Ja je miałam w klinice hematologii.ciekawe doświadczenie jednak wiedza już zdobyta do niczego się wtedy nie przydaje. Tak naprawdę moja opiekunka wszystkiego dopiero mnie uczyła, był to dla mnie ogromny stres.

Zajęcia dodatkowe oczywiście różnie wyglądają na każdym roku i są bardzo różnorodne. Np. badanie łańcuchów kinematycznych, anatomia na żywym człowieku.te bardziej Ci się przydadzą, natomiast nauka tańca towarzyskiego oraz nauka żeglowania.już mniej, wtedy to czysta przyjemność. Bardzo trudno zapisać się na zajęcia które sobie wybierzesz, dzieje się to za pomocą internetu więc wiadomo przeciążenie serwerów.poza tym wtedy kolejność ustalana jest poprzez wyniki matury, masz swoją ustaloną godzinę na zapis.
DBfizjo
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:51

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: DBfizjo »

i jak tam wyniki kandydaci na ww. szkoły ?:)
DBfizjo
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:51

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: DBfizjo »

Właśnie pojawiła się lista przyjętych z AWF Wrocław kierunek fizjoterapia, szkołę mam za darmo ! Próg w tamtym roku ostateczny na tym AWF wynosił 68 w tym roku na 1 liście próg to 60pkt! Czyli jeśli chodzi o próg na tym awf to spadł i to ogromnie! Teraz tylko czekać na listy z medycznego i uj ale bądźcie optymistami !
marcin0216
Posty: 63
Rejestracja: 3 paź 2010, o 21:08

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: marcin0216 »

bardzo budujący post ale myślę że na awfie zawsze będą progi niższe przez sprawnościówki, czasem dość rygorystyczne
DBfizjo
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:51

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: DBfizjo »

To jeszcze bardziej podbuduje mianowicie na AWF we Wrocku nie ma sprawnościówki więc biorąc pod uwagę ilu odpadnie na testach to próg powinien być jeszcze niższy. A na stacjonarne(płatne) z tego co patrzę na listę widzę, że dostała się dziewczyna, która rozszerzenie napisała na 10%
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: Haku »

łoł DB fizjo a Ty tam składałeś?
DBfizjo
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:51

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: DBfizjo »

Ja składałem na medyczny we wrocku, awf we wrocku i uj Patrząc na te progi realna szansa, że na medyczny też będzie optymistycznie tylko będę miał dylemat czy wybrać ten awf i niby lepiej przygotować się do wykonywanego zawodu czy iść na medyczny i mieć ten prestiż Jak Wy myślicie ?
Awatar użytkownika
Haku
Posty: 426
Rejestracja: 31 lip 2010, o 22:55

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: Haku »

te niby to tez nie wiadomo
Tak się mówi, ale póki nie będziemy studiowac to się nie dowiemy
marcin0216
Posty: 63
Rejestracja: 3 paź 2010, o 21:08

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: marcin0216 »

póki nie będziemy szukać pracy
DBfizjo
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2011, o 09:51

Re: Wrocław: AWF, AM czy WSF - pytania o dojazd, praktyki

Post autor: DBfizjo »

Próg na Akademie Medyczną we Wrocławiu to 87 podstawa, 77 rozszerzenie. Prawie o 10 większy niż w tamtym roku a szkoda bo myślałem o przenosinach z AWF nie wiem tylko co to za głupota na prestiżowym medycznym podstawę zaliczać no ale cóż
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość