studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: eNIKaTe »

Spoko Jak mogę to pomagam Mam w swojej skrzynce gotowe opowiadanie o chemii na uś więc dzięki niemu moge rozwiać Twoje wątpliwości jeżeli chcesz. Jest też wątek tu na forum o chemii informatycznej - poszukaj w aktywnych wątkach - tam dziewczyna która jest teraz po roku chemii też się wypowiada na ten temat i myślę, że ma ona świeższe wiadomości na temat obecnych prowadzących niz ja
Narcyza
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2011, o 20:49

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: Narcyza »

Dziękuję jeszcze raz za pomoc i szybkie odpowiedzi.
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: Batha »

Gdybys miala uczulenie na lateks to moglabys miec problem ze wzgledu na rekawiczki ochronne.
hę? Nie słyszeliście o nitrylowych? Są dużo lepsze u nas nikt lateksu nie używał.
redheadeve
Posty: 24
Rejestracja: 10 lip 2011, o 22:15

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: redheadeve »

Studiowałam na uw rok chemię, owszem pierwszy i drugi semestr to powtórka z chemii, nie jest trudno, w pierwszym semestrze nie masz lab, tylko wykłady i proseminaria. Z egzaminu można zostać zwolnionym, trzeba tylko uzyskać odpowiednią ilość punktów z kolokwiów. Gorzej z matmą i fizyką, jeśli nie masz podstaw. Jeśli masz podstawy i jesteś pracowity to da się bez problemu zaliczyć. Ja maturę poprawiłam rok temu, z 80% na 85% - nie za dużo, ale zaczęłam powtarzać chemię do matury tydzień przed
judu
Posty: 49
Rejestracja: 2 mar 2011, o 18:16

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: judu »

oo myślałam, że laborka jest zawsze, w każdym semestrze ale jak widać to zależy od uczelni w łodzi laborka jest (patrzyłam na plan zajęć ) tylko jest tam dużo matematyki, a mi właśnie tylko o poprawę matury chodzi, żadną matmę P

nie wiem sama, dostałam się na tą chemię do łodzi tylko nie wiem czy jest sens pieniądze wydawać: a to na mieszkanie, a to na książki, no i tam pewnie są na bieżąco testy, kolokwia itp. Wrócę do hacjendy po 17, trzeba się najpierw nauczyć na uczelnię, a potem jeszcze do matury powtarzać
Narcyza
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2011, o 20:49

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: Narcyza »

Niestety moje czarne scenariusze się sprawdziły.
Nie mogę studiować chemii. Ze względu na astmę i przyjmowane leki wziewne. Niestety! Wyląduję albo na pedagogice, albo ochronie środowiska, ale tam też są badania.

Pozdrawiam! I niech to będzie przestroga. Jeżeli masz podejrzenie, co do tego, czy będziesz mógł studiować chemię, zrób najpierw dokładne badania, a potem miej nadzieję!
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: katrina1230 »

A jak myślicie, czy jak mam do poprawy zarówno biologię jak i chemię, to lepiej wybrać biologię czy chemię na studiach? Zostanie w domu nie wchodzi w rachubę. Ze względu na sprawy rodzinne. Marzy mi się farmacja i nie wiem co wybrać.
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: hotdog1990 »

katrina1230 pisze:A jak myślicie, czy jak mam do poprawy zarówno biologię jak i chemię, to lepiej wybrać biologię czy chemię na studiach? Zostanie w domu nie wchodzi w rachubę. Ze względu na sprawy rodzinne. Marzy mi się farmacja i nie wiem co wybrać.
Szczerze nic Cię nie przygotuje do matury i tak będziesz musiała uczyć się sama, jakieś tam może elementy będziesz miała na studiach ale często w zakresie dużo większym niż na maturze, mogą być też inaczej ujęte. Chociażby redoksy na studiach rozwiązuje się inaczej niż na maturze
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: katrina1230 »

Szczerze nic Cię nie przygotuje do matury i tak będziesz musiała uczyć się sama.


Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę, ale jestem naprawdę bardzo zacięta i wiem, że się uda, jak nie za pierwszym to za drugim. Albo na farmację albo na lek. Nie chcę po prostu na biologii się za przeproszeniem wpieprzyć w najdrobniejsze szczegóły fizjologii itp. A chemię dość dobrze zawsze rozumiałam. Niestety matura mnie troszkę przerosła, może jednak nie byłam taka dobra jak myślałam. Dlatego muszę niestety poprawiać. Ale pociesza mnie to, że nie jestem sama
hotdog1990
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2008, o 16:57

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: hotdog1990 »

katrina1230 pisze:Szczerze nic Cię nie przygotuje do matury i tak będziesz musiała uczyć się sama.


Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę, ale jestem naprawdę bardzo zacięta i wiem, że się uda, jak nie za pierwszym to za drugim. Albo na farmację albo na lek. Nie chcę po prostu na biologii się za przeproszeniem wpieprzyć w najdrobniejsze szczegóły fizjologii itp. A chemię dość dobrze zawsze rozumiałam. Niestety matura mnie troszkę przerosła, może jednak nie byłam taka dobra jak myślałam. Dlatego muszę niestety poprawiać. Ale pociesza mnie to, że nie jestem sama
Dobrze że wierzysz w siebie i dążysz uparcie do celu. W końcu Ci się uda:)
lou
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2012, o 17:32

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: lou »

Narcyza pisze:Niestety moje czarne scenariusze się sprawdziły.
Nie mogę studiować chemii. Ze względu na astmę i przyjmowane leki wziewne. Niestety! Wyląduję albo na pedagogice, albo ochronie środowiska, ale tam też są badania.

Pozdrawiam! I niech to będzie przestroga. Jeżeli masz podejrzenie, co do tego, czy będziesz mógł studiować chemię, zrób najpierw dokładne badania, a potem miej nadzieję!
Ze tak powiem zalezy Tez mam atopowe zapalenie skory stwierdzone i astme, ale biore leki, dzieki ktorym objawow nie mam, a uwierz mi ze jak alergolog zrobil mi testy to sie za glowe zlapal. Lekarzowi mimochodem wspomnialam cos, ale takim tonem zeby nie wzial tego na powaznie. Pewnie sie uskarzalas bardzo, lekarz sie wystraszyl i wolal Ci tego zaswiadczenia nie dac. Wiadomo, moze sie okaze ze mnie tez nagle zlapie alergia powazna na jakis odczynnik i bede musiala zrezygnowac, ale jezeli mi poki co ta alergia mnie przeszkadza w zyciu codziennym (a tobie z tego co mowisz tez nie) to chce chociaz sprobowac i sie przekonac. Nie bede rezygnowac z wymarzonych studiow przez ta glupia alergie, juz i tak za duzo mi w zyciu dobrego odebrala
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: promyczek14175 »

tez zaczynam chemię i mam alergie, astme, atopówkę. badania będę mieć w grudniu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 27 gości