studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
judu
Posty: 49
Rejestracja: 2 mar 2011, o 18:16

studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: judu »

po dzisiejszych wynikach matur stwierdzam, że będę musiała poprawiać chemię za rok słyszałam, że na I roku chemii w pierwszym semestrze jest powtórka liceum + duże rozszerzenie tego wszystkiego, co ułatwiłoby poprawę matury.
Czy to wszystko prawda? I czy to ma sens? bo miałam taki chytry plan, żeby iść na chemię na pół roku, olać sesję zimową, wrócić do domu i się przygotowywać dalej
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: sia »

Ja idę na chemię.Raz słyszałam,że jest powtórka,drugi raz,że nie.Myślę,że chemia nie jest to aż tak ciężki kierunek,dodatkowo można otrzymać w 1 semestrze wysokie stypendium.Chcę poprawiać chemię,a nie mogę zostać w domu.Na weterynarię raczej nie mam szans.
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: eNIKaTe »

Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że to bardzo dobry pomysł
Tylko nie jestem pewna czy nie nalicza Ci ECTSów za te pół roku nawet jeżeli nie podejdziesz do sesji. Ale każdy ma dodatkowe 30 punktów gratis więc sobie to dobrze przemyśl)
sia
Posty: 758
Rejestracja: 23 lut 2009, o 13:54

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: sia »

Ale wiadomo już ile trzeba będzie zapłacić za rok na innym kierunku?I jak to jest z tymi stypendiami,idąc z bio z której mam ponad 70 %z rozszerzenia na chemie będę w tym gronie najlepszych i otrzymam stypendium?
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: eNIKaTe »

Kwotę ustala Rektor uczelni. sia: o jakie stypendium Ci chodzi?
Dżina na jaką uczelnie chcesz iść na chemie?
judu
Posty: 49
Rejestracja: 2 mar 2011, o 18:16

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: judu »

Tylko nie jestem pewna czy nie nalicza Ci ECTSów za te pół roku nawet jeżeli nie podejdziesz do sesji. Ale każdy ma dodatkowe 30 punktów gratis więc sobie to dobrze przemyśl)


kurczę, o co chodzi?

myślałam o łodzi, bo mam bardzo blisko do domu, no i darmowy dojazd a potem myślałam jeszcze, żeby sobie strzelić kurs przygotowujący do matury, również w łodzi
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: eNIKaTe »

Chodzi o ustawę, która wchodzi w życie 1 Października. Według niej każdy dostaje ilość punktów ECTS potrzebnych do zrobienia jednego kierunku + 30 dodatkowych na zajęcia dodatkowe lub jeżeli stwierdzi po semestrze ze studia na których jest nie są jego powołaniem ECTS to europejska punktacja - punkty dostajesz za każdy zaliczony przedmiot. Jeżeli postanowisz zmienić studia i nie starczy Ci punktów bo np wykorzystałaś je na taką chemie to będziesz musiała za nie zapłacić żeby skończyć kierunek na który na prawde chciałaś isć. Jest chyba o tym osobny wątek więc radze poczytać
judu
Posty: 49
Rejestracja: 2 mar 2011, o 18:16

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: judu »

chciałam na medycynę tzn chcę dalej, ale to już za rok ok, bardzo dziękuję za informację, rzeczywiście muszę poczytać o tym

a jak to jest z tą chemią? rzeczywiście na pierwszym semestrze jest powtórka z liceum?
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: eNIKaTe »

Na Uniwersytecie Śląskim tak zobacz sobie siatkę studiów lub plan zajęć na pierwszym roku w Łodzi. Może znajdziesz kogoś z tego uniwersytetu tu na forum? poszukaj w dziale chemia
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: Batha »

siatka studiów niewiele powie lepszy byłby sylabus, o ile uczelnia takowe prezentuje (tzn. są opisane wszystkie zagadnienia omawiane na danym przedmiocie). Ja na Politechnice Śląskiej miałam (z rzeczy z LO) redoksy, budowę atomu i stężenia no i w sumie nazewnictwo, a przedmiot nazywał się Chemia Ogólna". Więc dużo powtórki na maturę nie było.
Nie wiem czy na jakimkolwiek kierunku chemicznym uświadczysz powtórki z organy.
Narcyza
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2011, o 20:49

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: Narcyza »

eNIKaTe - pytanie kieruję głównie do Ciebie.
Chcę zacząć studiować chemię leków na UŚ, ale mam alergię i astmę. Dostałam skierowanie do lekarza, ale wolę już się nastawić na najgorsze. Powiedz mi, czy to stanowi jakąś przeszkodę?
Astma oskrzelowa - biorę regularnie leki, nie mam ataków, choć z oddania krwi mnie zdyskwalifikowali.
Alergia - skórna mi przeszła (choć podobno mam atopowe zapalenie skóry - ale chyba wyrosłam z tego) oddechowa (ale to raczej zalicza się do astmy). Generalnie nie mam problemów, nie miewam traficznych wysypek itd., ale gdy zaczynają rośliny pylić łzawią mi oczy, miewam katar i kicham. Nic poważnego, ale boję się, że może mnie to wykluczyć!
Od drugiej klasy liceum napalałam się na te studia i nie chcę z tego rezygnować. Praca chemika to nie tylko siedzenie w zaciemnionych i śmierdzących laboratoriach, przecież nie mogą przekreślić mnie z powodu niezależnego ode mnie!
Nie wiem, co zrobię, jak mnie zdyskwalifikują, kompletnie nie mam pomysłu na siebie. Plan B to pedagogika, ale tak bardzo chcę CHEMIĘ! Jestem załamana.

Z góry dziękuję za odpowiedź!

PS. Wybaczcie za ten płacz, to naprawdę mnie matwi.
Awatar użytkownika
eNIKaTe
Posty: 411
Rejestracja: 2 lip 2010, o 15:51

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: eNIKaTe »

U nas byla na roku osoba bez reki wiec mysle ze nie bedziesz miala problemu do dzis sie wszyscy zastanawiaja co za lekarz dal jej zaswiadczenie. Gdybys miala uczulenie na lateks to moglabys miec problem ze wzgledu na rekawiczki ochronne. Ze swoja atopowa skora bedziesz tez musiala uwazac ale to Cie nie zdyskwalifikuje.

Narcyza
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2011, o 20:49

Re: studia chemiczne a poprawa matury z chemii

Post autor: Narcyza »

Boże Święty, Dziewczyno, kocham Cię!
Dziękuję Ci za dobrą nowinę -). Kolejny raz mi odpowiadasz, dobry z Ciebie człowiek .

Dziękuję Ci jeszcze raz i ciepło pozdrawiam - na przekór pogodzie za oknem.

Mam nadzieję, że jeżeli będę miała jeszcze jakieś pytania, będziesz do mojej dyspozycji - wybacz za śmiałość.

Natalia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości