niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Shaq »

Potwierdzam, raczej ciężko będzie, o ile w ogóle przyjęliby taki wniosek.
W takim przypadku bardzo sensowna jest dziekanka. Dostaniesz czas niezbędny na załatanie swoich problemów i ew. przygotowanie się pod poprawę matury czy też zdobycie środków na kolejny rok oraz nie stracisz 1 roku lekarskiego.

Innym dobrym wyjściem jest pozakładanie polis na życie/ zdrowie itp. (pełno jest tego) dla przynajmniej jednego rodzica. W razie czego będzie już na jakąś część raty za nstacjo.
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: buziaczek_66 »

dziękuję za odpowiedź. ma ktoś może jeszcze jakieś przemyślenia?
czy Ci z Was którzy startują na lek/stome na nstacjo do białego dzwoniliście już o pozostawienie na uczelnie tej decyzji o nieprzyjęciu na stacjo?
czy macie jakieś inny pomysł z załatwieniem tego?
pozdrawiam serdecznie
anecia87
Posty: 79
Rejestracja: 10 cze 2011, o 15:04

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: anecia87 »

buziaczek_66 pisze:dziękuję za odpowiedź. ma ktoś może jeszcze jakieś przemyślenia?
czy Ci z Was którzy startują na lek/stome na nstacjo do białego dzwoniliście już o pozostawienie na uczelnie tej decyzji o nieprzyjęciu na stacjo?
czy macie jakieś inny pomysł z załatwieniem tego?
pozdrawiam serdecznie
potrzebna taka decyzja jest do bialego? a jak sie nie startowalo na stacjo na tej uczelni tez?
ps. mi juz przyszlo z lublina ze sie nie dostalam
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: vahti »

Hehe, w Białymstoku te decyzje przychodzą nader szybko, pamiętam ja swoją dostałem jakoś w listopadzie, i jeszcze im się listy pomylily - musialem do dziekanatu chodzić i wyjaśniać że ja to ja i od miesiąca już studiuje na leku a nie stomie, i pierwsze koło z anatomii za mną, a tu mi decyzja przychodzi że sie na lekarski nie dostałem.
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: buziaczek_66 »

anecia87 pisze: potrzebna taka decyzja jest do bialego? a jak sie nie startowalo na stacjo na tej uczelni tez?
ps. mi juz przyszlo z lublina ze sie nie dostalam
potrzebna (tak wyczytałam na stronie), a jeśli nie startowałaś w białym na stacjo to musisz dostarczyć decyzje o niedostaniu się na stacjo z uczelni na którą startowałaś

a mogłabym wiedzieć która jesteś na rezerwowej z ostatniej listy w lublinie? ja jestem +/- 200 ale jeszcze nie dostałam

pozdrawiam
anecia87
Posty: 79
Rejestracja: 10 cze 2011, o 15:04

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: anecia87 »

eyyyy. ja ok 500 / wiec ja mam male szanse na niestacjo ale bede probowac. a w lublinie spadnie, tak mi sie wydaje.
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Shaq »

O dzięki za przypomnienie, jutro zadzwonię
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: darthbrother »

vahti pisze:Hehe, w Białymstoku te decyzje przychodzą nader szybko, pamiętam ja swoją dostałem jakoś w listopadzie, i jeszcze im się listy pomylily - musialem do dziekanatu chodzić i wyjaśniać że ja to ja i od miesiąca już studiuje na leku a nie stomie, i pierwsze koło z anatomii za mną, a tu mi decyzja przychodzi że sie na lekarski nie dostałem.
Na 6-tym roku dostaniesz liścik od dziekana, że tak naprawdę dostałeś się na logopedię z fonoaudiologią i skreślają Cię z listy studentów lekarskiego, tak więc shit happens
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: vahti »

Taa, opowieść o studencie lekarskiego który został położnikiem.
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: buziaczek_66 »

czy ktoś z Was orientuje się może o wysokości stypendium socjalnego na umwb? albo gdzieś na stronie to znalazł?
Za ile mniej więcej wynajmie się w białym pokój jednoosobowy?
Pozdrawiam serdecznie
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Lobo »

Nie wiem, jakim cudem chcesz się załapać na stypendium socjalne wydając na czesne 20k rocznie, bo te pieniądze albo musisz mieć, pod ręką, albo wziąć kredyt komercyjny(bo studencki to są marne grosze) na czesne, a jak pewnie się domyślasz kredytu nie dostaje się na piękne oczy, tylko na podstawie zdolności kredytowej, która musi być spooooro wyższa od kryterium przyznawalności stypendium socjalnego.
buziaczek_66
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2010, o 14:31

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: buziaczek_66 »

Lobo pisze:Nie wiem, jakim cudem chcesz się załapać na stypendium socjalne wydając na czesne 20k rocznie, bo te pieniądze albo musisz mieć, pod ręką, albo wziąć kredyt komercyjny(bo studencki to są marne grosze) na czesne, a jak pewnie się domyślasz kredytu nie dostaje się na piękne oczy, tylko na podstawie zdolności kredytowej, która musi być spooooro wyższa od kryterium przyznawalności stypendium socjalnego.
i niekoniecznie od rodziców ale np. zaskórniaki babci która postanowila mi wyłożyć te 20tys na rok studiów
może jest ktoś kto odpowie na moje pytania?
Awatar użytkownika
zielona_karotka
Posty: 61
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 12:21

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: zielona_karotka »

czy ktoś z Was orientuje się może o wysokości stypendium socjalnego na umwb? albo gdzieś na stronie to znalazł?

chyba ok 600 zł, ale to wiadomość z drugiej ręki, zasłyszana dawno temu w trawie jeśli piszę bzdury, poprawić, nie krzyczeć, nie bić, próbuję pomóc jak mogę, skoro nikt się nie rwie do pomocy
Za ile mniej więcej wynajmie się w białym pokój jednoosobowy?

zależy, co przez to rozumiesz jeśli tzw stancja - przy dobrych wiatrach od 350 zł jeśli pokój w mieszkaniu studenckim, to wszystko zależy od warunków, lokalizacji itd, ale tu podobnie - przy odrobinie szczęścia od 350, prędzej od 400 zł i to cena za sam pokój, bez rachynków, internetu
i warto przejrzeć ogłoszenia, to się orientacji nabierze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości