niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
WildIndianWoman
Posty: 15
Rejestracja: 9 maja 2009, o 21:42

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: WildIndianWoman »

buziaczek_66 pisze:czy ktoś z Was orientuje się może o wysokości stypendium socjalnego na umwb? albo gdzieś na stronie to znalazł?
Za ile mniej więcej wynajmie się w białym pokój jednoosobowy?
Pozdrawiam serdecznie
Pomoc materialna studentom

wysokość stypendium zależy od dochodu/osobę w rodzinie,
im mniejszy dochód tym rzecz jasna większe stypendium. max chyba coś koło 500zł/m-c,
ale żeby w ogóle dostać stypendium: dochód na osobę nie może przekroczyć 750 zł netto
buziaczek_66 pisze: i niekoniecznie od rodziców ale np. zaskórniaki babci która postanowila mi wyłożyć te 20tys na rok studiów
może jest ktoś kto odpowie na moje pytania?

jak załapiesz się na stypendium i będziesz na niestacjonarnych, to dziekanat może po prostu zainteresować się skąd masz 20tys na studia, skoro pobierasz stypendium socjalne. myślę że mogą doliczyć te 20 tys od babci do dochodów rodziny i wtedy już raczej przekroczysz 750zł/os. ale podkreślam MOGĄ doliczyć, co nie znaczy że tak zrobią.
najlepiej poczytaj wszystko na spokojnie, a w razie wątpliwości dzwoń lub wybierz się do dziekanatu, tylko do Działu Spraw Studenckich. a nie Wydz Lekarskiego
Awatar użytkownika
Shaq
Posty: 456
Rejestracja: 30 lip 2010, o 15:50

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Shaq »

Aż mnie to poraża. Pytałem się mailowo w DSS i ich nie obchodzi skąd masz te 20k. Jeśli potrafisz udowodnić, że dochody u Ciebie na rodzinę (w przeliczeniu na 1 osobę) sąlt750zł to dostajesz stypendium. A kontrole to rzecz normalna, ale jeśli wszystko masz pokryte papierami, to moim zdaniem, możesz spać spokojnie. Żadne darowizny od babci nie mogą być liczone do dochodu, bo to by było aż za bardzo zabawne.
Przykładowo: dziedziczysz działkę (lub Twoi rodzice) o dobrej lokalizacji w mieście lub kilka hektarów na wsi. Jak to sprzedasz to masz gotowy kapitał, a nie żadny dochód. A to czy kupi się za to samochód, jakieś inne pierdoły czy przeznaczy na studia to już nie jest istotne.
WAŻNA UWAGA:
W regulaminie UMB jest, że studenci niestacjonarni nie mogą ubiegać się o powiększoną kwotę stypendium z powodu dużej odległości od uczelni, która wiąże się z zamieszkaniem w DS czy mieszkaniu. Jednak o stypendium socjalne jak najbardziej. To także dowodzi prawdziwości moich wywodów powyżej. (Skoro robią takie obostrzenia, to wersja podstawowa stypendium socjalnego wchodzi w grę).

Z mojego doświadczenia wiem, że nie takie cyrki wyprawiają się z zapomogami w MOPSach. i czasem boli, jak koleś przyjeżdża BMW za (na oko) 30-40 tys. zł po zapomogę z powodu trudnej sytuacji materialnej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: neocortex »

To jest paranoja niestety - masz 20 tysi na studiowania, a nie masz na życie?

najlepsze kwiatki wychodzą, jak oboje rodzice są zarejestrowani jako bezrobotni i w jakiejś Belgii zbijają kokosy, ale dochód na członka rodziny oficjalnie 400 zł i stypendium spływa.
A jak ktoś jest z wiochy oddalonej o 600 km i ma dochód 751 i dwójke uczącego się rodzeństwa może sobie co najwyżej dorobic w KFC.
Rozalia64
Posty: 24
Rejestracja: 2 lip 2011, o 14:19

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Rozalia64 »

Czy ktoś z Was wie czy mozna wycofać pieniądze wpłacone na studia niestacjonarne w Białymstoku ? Pisze na stronie, że osoba przyjęta musi w ciągu tygodnia zaplacić całą kwotę, ale nic nie wyczytałam, że można w razie dostania sie na inną uczelnie wycofac je.
Ktos może jest oswiecony na ten temat ?
SweetDreams
Posty: 14
Rejestracja: 3 paź 2009, o 16:58

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: SweetDreams »

Też mnie interesuje ta kwestia, bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji na stronie.
Przeszukałam internet, ale znalazłam tam umowę o kształcenie niestacjonarne co prawda z UJ, ale było tam napisane, że w przypadku wypowiedzenia umowy przez studenta opłata za studia może być zwrócona w całości jeśli nie rozpoczęły się jeszcze zajęcia.

Nie wiem jak jest w UMB.? Wie ktoś coś na ten temat?
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: neocortex »

Rozmawialam z jakas dziewczyna (kandydatka) pod biurem rekrutacji o tym właśnie i mowila, ze wlasnie tak jest - jak rezygnujesz przed 30 września dostajesz kasę z powrotem.
Ale to info z drugiej reki, możne maila do biura po prostu napiszcie?
SweetDreams
Posty: 14
Rejestracja: 3 paź 2009, o 16:58

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: SweetDreams »

Mam do Was jeszcze jedno pytanie.
Mianowicie, żeby rekrutować na niestacjonarny lek poprosiłam ich o zostawienie decyzji w rekrutacji. Zastanawiam się co w przypadku, gdy chciałabym złożyć odwołanie od tej decyzji?
Czy oni mogą mi przysłać jakiś równoważnik tej decyzji, żebym mogła się od niej odwołać? Zależałoby mi na dostaniu się na dzienne, bo nie stać mnie na pewno na 6 lat płatnych.
Awatar użytkownika
neocortex
Posty: 255
Rejestracja: 9 kwie 2010, o 17:34

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: neocortex »

a naruszyli przepisy albo zasady rekrutacji w Twoim przypadku i potrafisz to udowodnić? bo jak nie to nawet nie ma sensu myśleć o odwoływaniu się.
Decyzję możesz sobie skserować albo poprosić o duplikat.

Popraw maturę i dostań się w przyszłym roku na dzienne, zapłacisz za studia tylko 20 K.
Kacha_
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2011, o 20:41

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Kacha_ »

hej, jakie macie wrażenia po dzisiejszej liscie? wiecie może jaka jest sytuacja ze stancjami? mieszkam 320km od Białegostoku, więc najprawdopodobniej pojadę we wtorek z papierami (pierszy raz w życiu będe w Białym mam nadzieje że mi się spodoba) i poszukam jakiś ogłoszeń, podzwonie, bo sytuacja w internecie jest raczej nie ciekawa, szukam, szukam i ciągle nic (może znacie jakieś sensowne strony), o akademiku to juz nawet myśleć nie mogę, najchętniej wynajęłabym pokój 2osobowy z inną studentką 1roku leku lub 1osobowy myśle że ważne jest by mieć taką osobe łatwiej studiować, uczyć się, wspierać w trudnych chwilach, jakby się znalazła osoba chętna mnie przygarnąć to mój nr.gg 6690125 ewentualnie jak ktoś chce szukać ze mną stancji to też nich pisze
alexandra91
Posty: 53
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 15:34

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: alexandra91 »

Kacha_ pisze:hej, jakie macie wrażenia po dzisiejszej liscie? wiecie może jaka jest sytuacja ze stancjami? mieszkam 320km od Białegostoku, więc najprawdopodobniej pojadę we wtorek z papierami (pierszy raz w życiu będe w Białym mam nadzieje że mi się spodoba) i poszukam jakiś ogłoszeń, podzwonie, bo sytuacja w internecie jest raczej nie ciekawa, szukam, szukam i ciągle nic (może znacie jakieś sensowne strony), o akademiku to juz nawet myśleć nie mogę, najchętniej wynajęłabym pokój 2osobowy z inną studentką 1roku leku lub 1osobowy myśle że ważne jest by mieć taką osobe łatwiej studiować, uczyć się, wspierać w trudnych chwilach, jakby się znalazła osoba chętna mnie przygarnąć to mój nr.gg 6690125 ewentualnie jak ktoś chce szukać ze mną stancji to też nich pisze

Jak będziesz zanosiła papiery, to obok drzwi do biura rekrutacji , po lewej stronie masz na tablicy ogłoszenia. Dużo osób proponuje pokój lub stancję za małe pieniądze
Kacha_
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2011, o 20:41

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Kacha_ »

spoko dzięki za pomoc, przeczuwałam że musi istnieć cos takiego jak tablica ogłoszeń, jestem dobrej myśli i wierze że jeszcze znajde coś fajnego, wiecie jak wygląda sytuacja z wynajeciem noclegu np. w akademiku, bo jak nie znajde stancji we wtorek to będe musiała gdzieś przenocować
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: SilentShout »

Kacha_ pisze: (pierszy raz w życiu będe w Białym mam nadzieje że mi się spodoba)
no to mam nadzieję, że jakimś cudem nie trafisz od razu na ul. lipową
generalnie miasto jest ładne (przynajmniej centrum), ciągle coś robią z tymi ulicami, ale to raczej plus
Kacha_
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2011, o 20:41

Re: niestacjonarny lekarski-kandydaci, progi itd..:)

Post autor: Kacha_ »

aż sobie sprawdziłam jak wygląda ta lipowa nawet ładna tyle że jest bruk ale to dodaje klimatu miejmy nadzieje że polubię miasto i tak już zostanie w końcu parę ładnych lat tu spędzę no dobrze niech się Białystok remontuje rozwija itp. lepiej dla nas
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości