I rok lekarski- jakie książki?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: amrodo »

Witam, wybieram się na lekarski do Lublina i chciałem zapytać Was jakie będą mi potrzebne książki, atlasy itp? Mam ten luksus ze juz od roku jestem studentem na UM w Lublinie (zdrowie publiczne) i juz teraz mogę wypożyczać ksiązki w bibliotece. Poza książkami chciałbym dowiedzieć się czego będę jeszcze potrzebował. Dwa fartuchy to wiem, a poza tym? Jakis model czaszki czy cos? Z góry dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: justina89 »

Anatomia to oczywiście Bochenki, ale Skawina też nie pogardziłam w pewnych okolicznościach. Generalnie Bochenki to podstawa, Skawina jak chcesz. Jeżeli chodzi o atlas to fajna jest Sobotta, ale tutaj to nikt nic nikomu nie narzuca.
Biologia medyczna to oczywiście podręcznik prof. Buczek + do tego ćwiczenia również jej produkcji", atlas również prof. Buczek, ale niektórzy nie mieli atlasu i jakoś dawali rade.
Język to już sobie ustalicie na miejscu, bez spiny z tym.
Historia medycyny - nic, wszystko będzie na ćwiczeniach.
Chemia med to juz II semestr, tu trzeba mieć magiczny skrypt Pasternaka ale to podejrzewam sobie skserujesz pod koniec I semestru więc jak wyżej, z tym tez bez spiny.
Ogólnie skup sie na anatomii, w sensie Bochenki, atlasy, bo to wiodący przedmiot na 1 roku.
Jakby co pisz, postaram sie pomóc.

A, co do innych pierdół, to oczywiście fartuch na anatomie, na głowę coś i buty. Fartuch zawiązywany z tyłu. Ponadto kredki do rysowania wesołych pasożytów na biologii i chyba tyle. Na biologie normalny fartuch, zapinany z przodu (chemia tak samo)
Co do czaszki to proponuje się tym zainteresować bo ja sie za późno obudziłam i nie miałam, gdyby nie moja koleżanka to kiepsko byłoby, na pewno można zdać i bez jej posiadania ale naprawde trudno.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: vahti »

Khe, khe, i nie model czaszki, bo na modelu to mozesz nauczyć sie tej czaszki rownie dobrze co na kuli do kręgli. )
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: justina89 »

Białystok dobrze mówi) chociaż na ogól nie należy go słuchać.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: vahti »

Ranisz moje malutkie żubrze serduszko w samo serduszko.
Awatar użytkownika
justina89
Posty: 624
Rejestracja: 19 gru 2008, o 19:22

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: justina89 »

Vahti ale Ty wiesz że ja Cie love, nie rob scen
amrodo
Posty: 45
Rejestracja: 1 lis 2008, o 14:47

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: amrodo »

Wielkie dzięki za odpowiedz:) Jesli chodzi o ćwiczenia prof. A.B. to mam je juz wypełnione bo korzystalismy z nich na Zdrowiu na przedmiocie Nauka o Czlowieku. A orientujesz sie moze czy cwiczenia z biologii mozna miec z dr. G. Kania? Bo doktor jest tam w katedrze tylko nie wiem czy z lekarskim ma zajecia.
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: AllMySecrets »

nasz rok nie mial z nim zajec a co do atlasu polecam tez zakupic fotograficzny atlas McMinna
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: methodys »

Jak stary może być Bochenek? Rok 1958 się do czegoś nadaje?:D
mer_g
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2011, o 22:56

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: mer_g »

A można wypożyczać książki w bibliotece?
Od kiedy?
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: AllMySecrets »

mozna aczkolwiek jest zasada kto pierwszy ten lepszy, zamawia sie chyba od 1 wrzesnia odbiera w pazdzierniku
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: methodys »

Czyli mamy się nauczyć na pierwsze zajęcia, które teoretycznie mamy 1 października, a książki otrzymamy 3 października. Uwielbiam takie akcje
P.S Co oni wyślą w tym magicznym liście, który dostaniemy w zaadresowanej przez nas kopercie półaktowej ze znaczkiem za 5,65 zł ? Jakieś ważne info, czy wyraz radości, że dołączymy do grona studentów? I kiedy to przyjdzie?
Awatar użytkownika
AllMySecrets
Posty: 169
Rejestracja: 1 lip 2010, o 11:17

Re: I rok lekarski- jakie książki?

Post autor: AllMySecrets »

nikt nie bedzie Was zmuszal do nauki na 1 zajecia, ludzie, bez przesady, zajmijcie sie wakacjami a nie nauka na anatomie. owszem sa osoby ktore sie ucza na pierwsze zajecia ale to raptem
1-2, po co sobie zaprzatac tym teraz glowe.
w tej kopercie to chyba potwierdzenie bycia studentem UM z tego co pamietam ale pewna nie jestem a przyszlo wtedy gdy ja juz o tym zapomnialam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości