kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
msajgon
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2011, o 18:34

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: msajgon »

WOW, ale zbieg okoliczności ! No to mamy coś na kształt 3 muszkieterów, tyle że z przewagą kobiet tzn. 2 muszkieterki i muszkieter Tylko mi jeszcze nie mówcie że jesteście po mat-fizie jak ja!

Pajarito, please forgive me. miałaś ten taki dziwny znaczek po lewej stronie oznaczjacy płeć nieokreśloną. sorry
Pajarito
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2011, o 20:07

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: Pajarito »

Ależ oczywiście .
Widzę, ze jest trochę pozytywnych ludzi!
msajgon
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2011, o 18:34

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: msajgon »

Pajarito, jak śmiesz wątpić że pozytywnych nie będzie.

Ja mam takie nieśmiałe pytanie. bo nigdy w Łodzi nie byłem. kompletnie nie znam miasta chciałbym naprawić swój niewybaczalny błąd i szukam dobrego przewodnika.

dobrze wynagrodzę chyba że przewodnik jest abstynentem
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: Grzybu123 »

msajgon pisze:Witam, bo to w sumie mój pierwszy post tu

Ja też się dostałem:P Dobrze że zwróciłem uwagę że w Łodzi biorą matmę rozszerzoną. bo to mój najwyższy wynik:P mata R - 88%, biol - 87% i chemia - 67%(wtf?) no ale kamień z serca, 6pkt ponad progiem:P

mam question for ya: zadawał ktoś matme rozsz z tąd, czy wszyscy fizę

A tak na koniec to wam powiem że jeszcze nigdy nie byłem w Łodzi, kompletnie nie wiem co tam gdzie jest, nothing:P

Ale już czuje że będzie zarąbiście:P

P.S. Czy ktoś z Łodzi wie, gdzie można pożeglować w okolicy
Na Umedzie działa prężnie grupa żeglowa - umed posiada swoje Łodzie i często są wyjazdy w BARDZO atrakcyjnych cenach- na pewno Ci się to / tu spodoba (to też trochę post dla tych, co mówią że na Umedzie się nie dba o studenta)

Pozdrawiam.
lemonic
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 19:12

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: lemonic »

msajgon, skoro nigdy nie byłeś w Łodzi to za pierwszym razem możesz się przerazić ale spokojnie, moim zdaniem miasto posiada swój urok ja byłam dzisiaj złożyć dokumenty na woj-lek i dowiedziałam się, że moja pozycja na lekarski to 453 i w ogóle ta Pani w rekrutacji powiedziała mi, że przyjęli więcej osób niż jest miejsc. Dziwne, bo wczoraj ktoś tutaj pisał, że przyjęto tyle osób, ile trzeba

i mam pytanie. Dostałam skierowanie do lekarza medycyny pracy, ale powiedziano mi, że jeśli jestem spoza woj. łódzkiego to będę musiała płacić za wizytę. Czy tak w rzeczywistości jest? przecież to by było bez sensu skoro mam skierowanie chyba powinnam zostać przyjęta na nfz- nie sądzicie?
Awatar użytkownika
Marianne
Posty: 78
Rejestracja: 14 lip 2010, o 16:43

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: Marianne »

lemonic, dobrze powiedziane: można się przerazić

Ale rzeczywiście, miasto ma swój urok. Gdyby odnowić nasze kamienice to w ogóle byłoby pięknie. Cóż. zawsze pozostaje Manufaktura

A ja też dzisiaj byłam zanieść papiery, szkoda, że się też nie spytałam która jestem na liście. Na lekarski chyba przyjęli właściwą liczbę osób, bo ten próg jest znacznie wyższy od zeszłorocznego.

Co do badań to jeśli chcesz je zrobić w Łodzi to chyba faktycznie musisz zapłacić. Tylko w swoim miejscu zamieszkania jest za darmo ze skierowaniem. Ja sama muszę powiedzieć, że poszłam prywatnie i w ogóle nie trzeba było żadnego skierowania, od razu mnie przyjęli. Wcześniej byłam nieprywatnie i strasznie długo czekałam i nic nie załatwiłam, bo już nie było w tym dniu żadnego lekarza. Więc polecam iść prywatnie, płaci się, ale sprawniej się to wszystko odbywa
Margaret_zgr
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:51

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: Margaret_zgr »

Hej, dołączam do grona szczęśliwców Lekarski, zawiozłam już dokumenty. Już nie mogę się doczekać. Co do badań, też polecam prywatnie. Wczoraj, jak tylko wróciłam zadzwoniłam, umówiłam się i tego samego dnia miałam wizytę. Nie miałam zlecanych żadnych badań, a słyszałam że w w państwowym ośrodku kazali zrobić badania krwi, moczu itd. W poniedziałek zawożę zaświadczenie
A tak poza tematem - nie wiecie jakie sporty są do wyboru na wf-ie? Na jaki się wybieracie?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: godziasia »

A tak poza tematem - nie wiecie jakie sporty są do wyboru na wf-ie?
basen, ogólnorozwojowe + siłownia/gry zespołowe/coś tam jeszcze chyba, siatkówka, koszykówka, unihokej, kształtujące sylwetkę, relaksacyjne, zajęcia korekcyjne, siłownia, pewnie to nie wszystko, ale nie pamiętam
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: krisofis »

Warto tutaj dodać, że zapisy na wf przebiegają w dość wyścigowej atmosferze, bo panuje zasada kto pierwszy, ten lepszy". Jak przegapicie pierwszy dzień zapisów to może być bardzo trudno znaleźć coś, co będzie Wam idealnie pasowało do planu zajęć

Najszybciej rozchodzą się zajęcia tzw. babskie - stretching, kształtujące sylwetkę z elementami tańca itp.
lemonic pisze:i mam pytanie. Dostałam skierowanie do lekarza medycyny pracy, ale powiedziano mi, że jeśli jestem spoza woj. łódzkiego to będę musiała płacić za wizytę. Czy tak w rzeczywistości jest? przecież to by było bez sensu skoro mam skierowanie chyba powinnam zostać przyjęta na nfz- nie sądzicie?
Tak, tak w rzeczywistości jest. Nie do końca zrozumiałem w dziekanacie, jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy (wydaje mi się, że badania medycyny pracy nie są finansowane przez NFZ tylko przez administrację wojewódzką - wojewodę itp. ale nie dam sobie za to uciąć głowy).

Tak jak mówili poprzednicy, warto jest zrobić to prywatnie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: Grzybu123 »

Margaret_zgr wszystko ok ale radzę nie chwalić się tym że akurat się badań nie miało.

A co do wf to nie jest najgorzej - lekarski ma już plan i w momencie w którym dowiecie się w której grupie jesteście można już zapisywać się na wf. Z góry powiem, że najlepiej zapisać się na wf po języku - wtedy nie traci się dodatkowego czasu na dojazdy (wf i języki są, a na pewno były w tamtym roku, w tym samym miejscu).

Pozdrawiam.
Margaret_zgr
Posty: 45
Rejestracja: 4 lip 2010, o 16:51

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: Margaret_zgr »

Dzięki za odpowiedź
Mialam badania, ale bardzo ogólne, wzroku, słuchu, koordynacji ruchowej i równowagi, ale wszystko na miejscu, nie musiałam nigdzie biegać i stać w kolejkach, a to ważne przy tak ograniczonym czasie - 5 dni. A kiedy będzie podzial na grupy?
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: krisofis »

Listy grup pojawiają się zawsze pod koniec września, przy czym najczęściej zaczynają od list pierwszego roku. Myślę, że 20 września ktoś może zadzwonić do dziekanatu spytać o termin wywieszenia list

msajgon
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2011, o 18:34

Re: kandydaci- pochwalcie się wynikami :)

Post autor: msajgon »

Grzybu123, dzięki
znalazłem na stronie umedu tegoroczne ulotki na wyjazdy i. wygląda BARDZO ciekawie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości