kierunek dla mnie prosze o rady

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
annie00
Posty: 20
Rejestracja: 5 lip 2011, o 12:02

kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: annie00 »

Witam . Wiem,że podobnych tematów jest wiele, ale naczytałam się już chyba za dużo mam zupelny mętlik w głowie. Do matury niby mam jeszcze czas, ale wolę nastawić się już teraz ,bo ten czas minie zanim się zorientuje. Więc tak , najważniejsze dla mnie jest wykonywanie zawodu ,z którego będe czerpała przyjemność i nie będzie to dla mnie jakims przymusem.
Na początku liceum byłam pewna ,że wybiorę kierunek chemiczny ,ponieważ większą przyjemnosc sprawiala mi chemia .
Jednak później zaczełam interesować się ratownictwem medycznym,skończyłam kurs kpp, kilka razy miałam okazję pomagać prawdziwym ratownikom ,a także wiele okazji by przyjrzec się temu zawodowi z bliska ,myslę że mam więc takze jakas wiedzę praktyczną. Bardzo mnie to interesuje ,kazde zagdanienie z tym związane. Jednak zdaje sobie sprawę ,że w zawodzie nie będzie tak kolorowo szczególnie dla kobiety. Jeszcze fakt ,że przejmuje się błahymi rzeczami ,gdy ktoś mi coś powie itd nie wiem ,czy dałabym radę. Zniechęca mnie też fakt ,że boje się że studia mnie znudzą gdy już teraz mam w pewnym stopniu opanowane rzeczy które ma się na tym kierunku. Więc chyba waryo w zyciu spróbować innych rzeczy.
Szukam kierunku ,który podobnie by mnie tak zainteresował no i chyba jedyny to lekarski.,no ale dostanie się graniczy z cudem.
Ile ludzi próbuje po 3 razy się tam dostać ,uczęsczają specjalnie na jakies kursy maturalne z biologi itd i się nie dostają ,a taka ja bym się dostała heh wątpie. NO ale nie ukrywam ,że było to moje wielkie marzenie żeby studiowac na leku, ale przerażają mnie te lata nauki/ Minie kilkanascie dobrych lat zanim coś więcej się osiągnie i tutaj ścieżka prowadzi do wyboru stomatologii,ale wydaje mi się nudne robienia ciągle tego samego. Myślę, że byłabym zadaowolona z takiej pracy która przynosilaby trochę wrażeń ,adrenaliny a nie tylko ciągła monotonia.
Kolejna rzecz farmacja. Interesuje mnie takze tematyka toksykologi ,działania różnych związków na orgazm człowieka itd. Ale same studia mało mają z tym wspólnego , zniechęciłam się bardzo czytając ,że są cięzsze niż np stomatlogia, no i znowu nie ma nic wspólnego z tematyką medyczną, jak ratownictwo. No i praca w laboratorium ,niewem czy byłabym zadowolona.
teraz myslę jeszcze nad położnictwem, kiedys fizjo, analityka . Już na prawdę tyle myśli mi się przewija w głowie ,że zupełnie nie wiem co byłoby dla mnie najlepsze ,boje się że źle wybiorę i będe załowac:( Jezeli mozecie napisać co o tym wszystkim sądzicie będe wdzęczna .
nieogar
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2011, o 15:36

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: nieogar »

Wydaje mi się, że w swoim poście sama sobie napisałaś odpowiedź:
najważniejsze dla mnie jest wykonywanie zawodu ,z którego będe czerpała przyjemność i nie będzie to dla mnie jakims przymusem.
To ty najlepiej będziesz wiedziała co tobie sprawi przyjemność!
Z tego co piszesz wnioskuję, że najbardziej cię pociąga praca praktyczna w sensie nie lab. A więc tak jak sama pisałaś, może być ratownictwo, lek, fizjoterapia. Hmmm na stomatologię nie idź jeśli cie to rzeczywiście nie kręci. A co do lek. bez przesady nie jest aż tak trudno się dostać, uczelni jest dużo w Polsce, nie musisz się też dostać w tym pierwszym rzucie. A ratownictwo? Wątpie żebyś sie nudziła na studiach. Wydaję mi się, że na kpp jest poruszane dużo mniej, niż na studiach, no i skoro miałaś dużo praktyk, to sama powinnaś najlepiej wiedzieć czy to jest dla ciebie. Z tego co ja słyszałam praca jest cieżka, pijacy nie pijacy, krew, brud itp. A jeśli coś innego zwiazanego z bio i chem, ale z praca z ludzmi to nie przychodzi mi do głowy. Położnictwo. hmmm to trzeba już raczej widzieć siebie w tym zawodzie, na pewno nie są to studia na które idzie się o tak żeby spróbować, bo praca dla niektórych może sie okazać za trudna.
fizolof123
Posty: 303
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:06

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: fizolof123 »

jak ktos zdolny to na lek sie dostaje bez problemu ale z ilosci chetnych i ilosci osob ktore sie dostaja to nie powiedzial bym ze to takie proste
annie00
Posty: 20
Rejestracja: 5 lip 2011, o 12:02

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: annie00 »

Tym bardziej w ostatnim czasie jak dowiedziałam się tyle rzeczy nt pracy lekarza z roznych zrodel itd to coraz większe mam wątpliwości.
Chyba zadne rozwiazanie nie bedzie dobre/ W sumie mogłabym isc na politechnikę na jakis chemiczny kierunek i mieć jakąś przyszłość ,ale te studia i praca nie fascynowałyby mnie tak jak medyczne
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: Kingu$ka »

Spróbuj złożyć papiery na lekarski, a jeżeli się nie dostaniesz to zawsze możesz złożyć na ratownictwo medyczne. Z twojego postu wynika, że jednak ten kierunek najbardziej ci pasuje. Skoro miałaś już do czynienia z zagadnieniami z ratownictwa medycznego będzie ci łatwiej przyswajać nowe wiadomości, nie mówiąc już że na ćwiczeniach będziesz wykorzystywać to, co się nauczyłaś Jeżeli już miałaś z tym do czynienia a sprawia ci to przyjemność postaw na ratownictwo medyczne. A na studiach na pewno dowiesz się wiele więcej niż z kursu kpp
aannie00

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: aannie00 »

To prawda ,że ratownictwo najbardziej mnie pasjonuje ale staram się patrzeć takze na przyszłość, na przyszłą pracę itd . Znam polskie reali i nie oszukujmy się -nie jest kolorowo. To samo tyczy się i lekarskiego,tyler lat pracy zeby przez dlugie lata być nikim i zarabiac grosze. Jeszcze musze się dokładniej zastanowić nad lekarsko-dentystycznym
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: Kingu$ka »

Nikim? Po lekarskim? To jak myślisz czemu tylu ludzi tam idzie? Pomijając pasjonatów Weźmy taki przykład, wybierasz sobie optyke i kosisz 80zł za jednego pacjenta (przykład mój optyk), w dniu masz pewnie ze 10-15 pacjentów jak nie więcej, więc sama sobie oblicz już z samego dnia jakie są zarobki i jeszcze pomnożyć to razy ilość dniu w tygodniu. Jeśli to są dla ciebie grosze to nie wiem, może mamy inne pojęcie o wypłatach
Awatar użytkownika
Wanna
Posty: 341
Rejestracja: 10 sie 2010, o 01:04

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: Wanna »

Kingu$ka pisze:Weźmy taki przykład, wybierasz sobie optyke
a nie okulistykę?
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: jarauto »

On pisał o rat-medzie
i doskonale go rozumiem.
Na własne oczy kilkukrotnie widziałem jak ratownicy biegli z wypchanymi plecakami + torba w czasie gdy lekarz wiózł się/był wieziony autem.
To po prostu/po ludzku upokarzające.
BongoKongo
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2011, o 12:10

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: BongoKongo »

działania różnych związków na orgazm człowieka
Bardzo ciekawe zainteresowanie : )
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: Biochejter »

BongoKongo pisze:
działania różnych związków na orgazm człowieka
Bardzo ciekawe zainteresowanie : )
Dosyć oryginalne oprócz tego że ciekawe d nietuzinkowe!
annie00
Posty: 20
Rejestracja: 5 lip 2011, o 12:02

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: annie00 »

haha dopiero teraz to zauważyłam ,oczywiscie miało być organizm ,literówka wybaczcie
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: kierunek dla mnie prosze o rady

Post autor: Michch »

Nie przesadzajmy. Jak na polskie realia lekarze zgarniają niezłą kasę, przynajmniej ja nie znam biednego lekarza. Także ta opcja da ci pewną pracę i godne życie. A jeżeli interesuje cie ratownictwo, to możesz wybrać medycynę ratunkową jako specjalizację. Będziesz miała zdecydowanie większe pole manewru będąc lekarzem-ratownikiem, a niżeli tylko ratownikiem, ale to jest zdecydowanie dłuższa ścieżka. I nie przesadzajmy, na lek nie jest AŻ TAK TRUDNO się dostać. Owszem, trudniej niż na inne kierunki, ale osoby na tym kierunku nie są cyborgami z fotograficzną pamięcią. Szanse na dostanie się na medycynę masz takie, jak każdy inny (no może nie licząc olimpijczyków). Próbuj, bo powiem ci że warto
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości