Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: ponka »

veteran, i jak poszło? i Turcja nie należy czasem do Europy?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Korczaszko »

Tylko do Bosforu
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: kamilorni »

ponka pisze:veteran, i jak poszło? i Turcja nie należy czasem do Europy?
do Europy też, częściowo. Tam właśnie ta cieśninka jest. Więc nie wiem jaką lokalizację mam podawać, bo Bursa to północny-zachód
Jak poszło? Wszystko zależy od sprawdzających. Nie jestem zadowolony. Pytania raczej słabe. Np. rodnikogeneza u neutrofili, której nie umiałem i wymieniłem tylko kilka rodników Albo regulacja napięcia mięśni i postawy ciała. Opisałem drogi pozapiramidowe, ale nie wpadłem na to, żeby napisać o pętli gamma, którą umiałem i przypomniała mi się po wyjściu. W tym roku innowacja. 5 pytań, a nie 4. Zobaczymy, ale szału nie przewiduję, a szkoda.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Ewakuacja »

rodnikogeneze robil na wykladach, ale w zasadzie duzo konkretow nie bylo. tez sie zawiesilam na tym drugim pytaniu, ale mam nadzieje, ze mimo wszystko wystarczy do zaliczenia.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: ponka »

rodnikoco? masakra, u nas nie było takich dziwnych pytań. chociaż dobra, dziwne też były, ale co roku są te same zestawy, więc właściwie na egzaminie to już nie jest zaskoczenie .
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: deVries »

Petite pisze:Jaki można wymyślić temat do prezentacji maturalnej z polskiego związany z weterynarią?
Może ktoś by mi polecił jakieś książki? Tylko nie Krysiaka Coś nienaukowoliteraturowego".
Jerzy Pilch - Inne rozkosze". Może ci się do czegoś przyda, chociaż weterynaria nie jest tu głównym wątkiem. A i dość fajna książka.

Se wykopałem posta
Awatar użytkownika
Petite
Posty: 79
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:58

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Petite »

To dobrze, że wykopałeś, bo to ciągle aktualne

Na razie przeczytałam to co mi Korczaszko polecała (Herriota i Trouta), bardzo miłe lekturki
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: deVries »

To spoko Więcej się z niej dowiesz o niewiernych mężach i Śląsku Cieszyńskim niż o weterynarzu, ale może akurat cię natchnie.

A wiesz już jaki dokładnie masz temat?
kofeina
Posty: 65
Rejestracja: 7 lis 2009, o 22:10

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: kofeina »

Okej to teraz z innej beczki, trochę tu pisaliście o MostAr a ja mam prośbę, wypełniam wniosek i właśnie Wrocław ma ładnie rozpisany programm, z punktami ECTS a na stronie SGGW WMw nie moge czegoś takiego znaleźć
Pomożecie?

Chciałam zobaczyć jaka jest weterynaria na SGGW i ewent. potem się przenieść i oświeciło mnie że chciałabym zajmować się końmi a Warszawa to centrum Jeździeckiego biznesu więcmyślę że warto być blisko źródła, chociąz czytałam tez tu że to zamknięty światek, ale chcieć to móc a jak nie to przynajmniej nie będę żałować
Są na forum jacyś ukierunkowani na konie? z SGGW właśnie

tyle że nasze programy trochę się różnią ( UWM) ale to nic, zawsze można potem pokombinować z planem jeżeli wróciłabym do Olsztyna.

PS. na wet. sggw rzeczywiście jest taki wyścig szczurów? chociaż na tozjawisko wiele rzeczy wpływa, chyba że stolyca daje taki efekt.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: talagia »

kofeina pisze: PS. na wet. sggw rzeczywiście jest taki wyścig szczurów? chociaż na tozjawisko wiele rzeczy wpływa, chyba że stolyca daje taki efekt.
Nie odczułam jakiegoś masakrycznego wyścigu. To pewnie zależy od środowiska w jakim się sami obracamy. Wśród moich znajomych nie ma czegoś takiego - raczej każdy sobie pomaga i wśród grupy zawsze krążą materiały (starościna przesyła wszystko co dostaje). Poza tym cały rok ma grupe dyskusyjną na google i konto na 4shared, gdzie ludzie udostępniają zdjęcia z większośći wykładów, materiały, pytania itp.
Atmosfera wśród studentów piątkowych jest zdecydowanie bardziej napięta

Oczywiście zawsze znajdą się tacy, którzy sprzedaliby innych za lepszą ocene, nie dzielą się materiałami i w żadnym wypadku nie pomogą na zaliczeniu Ale tacy ludzie są wszędzie.
Airvy
Posty: 7
Rejestracja: 27 cze 2009, o 11:46

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: Airvy »

jako że są to rozmowy o niczym, zastanawiam się czy jest tu jakiś student lub może absolwent który po weterynarii przeniósł się żeby pracować do USA, lub może jest ktoś kto się nad tym zastanawia i orientuje się może trochę bardziej niż ja w tym temacie?

Jeśli znajdzie się taki ktoś, to proszę, niech do mnie napisze!
Awatar użytkownika
AlexisA
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2011, o 11:37

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: AlexisA »

Szczerze powiedziawszy sama też się zastanawiam nad tym czy nie lepiej wyjechać gdzieś na zachód (niekoniecznie USA, ale np. takie UK) i pracować. Ktoś mi zasugerował żebym poleciała do Nowej Zelandii, bo jak stwierdził tam ludzi brakuje i wręcz się biją o to, żeby ktoś na stałe tam zamieszkał.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Kandydatów i studentów rozmowy o niczym.

Post autor: kamilorni »

Nowa Zelandia jest piękna Byłoby super wyjechać tam chociaż na jakiś staż, żeby przekonać się na żywo czy faktycznie warto zostać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości