LEP i staż zlikwidowany?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Arnold »

Kaamil, tylko wszystkim marzy się kardio, gineksy itp
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Medycyna Lwów »

pomarzyć zawsze można D

ps. na kardiologię chyba w zeszłym roku w sesji letniej w mazowieckie byłą 2x więcej rezydentur niż na internę, więc też bywa różnie.
stoma
Posty: 31
Rejestracja: 18 lip 2011, o 22:16

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: stoma »

Kaamil orientujesz się może jakie zmiany nastąpią za rok na kierunku lekarskim i lekarsko denstystycznym? Czy istnieje możliwość wyrzucenia niektórych przedmiotów z programu nauczania skoro wszystkie są potrzebne a program trzeba będzie zmieścić,ścisnąć z 6lat na 5 na medycynie i z 5 lat na 4 lata na stomatologii
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Medycyna Lwów »

na pewno nie da się by wszystkie przedmioty były w takich wymiarach godzinowych jak teraz - myślę że może żaden przedmiot nie zostanie wykreślony, ale niektóre mogą być czy to połączone (np. chemia z biochemią, biofizyka z fizjologią, higiena z epidemiologią itp.) lub też drastycznie pozmniejszane godzinowo, ale tak naprawde okaże się niebawem.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Arnold »

W Zabrzu higiena już jest połączona z epidemiologią. Możliwe jest też połączenie fizjologii i patofizjologii jak w Łodzi. Myślę, że jednak będą zmniejszać godziny z głównych przedmiotów klinicznych, niestety.
aseretee
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, o 14:45

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: aseretee »

yhm dobrze wiedziec- czyli jesli zaczynam teraz 4 rok to bede juz zdawac ten zagadkowy LEK Jesli ktos wie cos wiecej na temat tego cuda to bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje. Choc to pewnie pytanie retoryczne podejrzewam ze nawet Ci co beda ukladac pytania jeszcze nic nie wiedza -)
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: godziasia »

aseretee pisze:yhm dobrze wiedziec- czyli jesli zaczynam teraz 4 rok to bede juz zdawac ten zagadkowy LEK Jesli ktos wie cos wiecej na temat tego cuda to bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje. Choc to pewnie pytanie retoryczne podejrzewam ze nawet Ci co beda ukladac pytania jeszcze nic nie wiedza -)
niby dalej ma CEM to organizować, forma taka sama, więc pytania pewnie podobne. Ale testy z poprzednich lat nie będą już ogólnie dostępne:/
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Medycyna Lwów »

no właśnie niby, wydaje mi się że nie będzie to egzamin tożsamy z obecnym LEPem jeśli idzie o formę.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: a_niap »

A już wiadomo czy będzie obejmował część praktyczną?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: Medycyna Lwów »

na pewno nie, skoro obecnie jest tendencja to zabierania części praktycznej z egzaminów specjalizacyjnych, to tym bardziej nie wprowadzą tego tu. Są od tego egzaminy praktyczne na studiach.
aseretee
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, o 14:45

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: aseretee »

to niby w Waszych postach jest troche niepokojace -) na pewno duzo bardziej mi sie podoba. Jakby ktos cos wiedzial wiecej bede bardzo wdzieczna za wszelkie POTWIERDZONE informacje
aseretee
Posty: 5
Rejestracja: 10 sie 2011, o 14:45

Re: LEP i staż zlikwidowany?

Post autor: aseretee »

jako człowiek żądny wiedzy postanowiłam sięgnąć do źródeł i zgłębić tekst rzeczonej ustawy ale juz w pkt 6 zdalam sobie sprawe ze mnie to przerasta i chyba rzeczywiscie nie rozumiem mowy pisanej, która brzmi:

"Wymóg, o którym mowa w ust. 3 i 4, dotyczy także osoby, która spełnia warunki określone w ust. 1 pkt 1 i 3-5 oraz ust. 2 i posiada dokument potwierdzający formalne kwalifikacje lekarza lub lekarza dentysty, o którym mowa w ust. 1 pkt 2 lit. c, ale nie posiada towarzyszącego mu świadectwa, wymienionego w wykazie, o którym mowa w art. 6b."

Moze i nasze studia sa trudne ale ci prawnicy? Jak oni to robią? Szacun -)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości