przydzielenie do I lub II WL

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
agata1151
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2011, o 12:30

przydzielenie do I lub II WL

Post autor: agata1151 »

orientuje się ktoś kiedy i na jakiej zasadzie kandydat na studia zostaje przydzielony na konkretny wydział? Każdy dziekanat ma swoją komisję rekrutacyjną, czy jest tylko jedna, dla wszystkich, a dopiero potem jest podział? 1 wiadomość jaką dostałam na profilu rekrutacyjnym informowała, że został/a Pan/i zakwalifikowany/a do przyjęcia na kierunek lekarski Warszawskiego. w 2 wiadomości było napisane decyzją Komisji Rekrutacyjnej I Wydziału Lekarskiego została Pani zakwalifikowana do przyjęcia na ww. studia. dlatego zastanawiam się, czy jestem zakwalifikowana na I wydział. czy to po prostu od nich tylko komisja. Jeśli można proszę o pomoc
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Halius »

Podział następuje po zakończeniu rekrutacji i z tego co mi wiadomo polega on na tym: dwie osoby na 1WL, jedna na 2WL, dwie na 1, jedna na 2 itd. aż do wyczerpania miejsc na 2WLu. To, na który WL zostałaś przyjęta dowiesz się z listu, który otrzymasz z uczelni gdzieś pod koniec lipca.
marina_kl
Posty: 9
Rejestracja: 9 lip 2011, o 18:50

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: marina_kl »

a jakieś szanse na przeniesienie z II na I są?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Medycyna Lwów »

jak sobie znajdziesz kogoś na zamianę to są. Ale raczej ludzie się w przeciwnym kierunku przenosić nie chcą.
Awatar użytkownika
Tomq
Posty: 738
Rejestracja: 11 maja 2010, o 17:50

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Tomq »

Jasne, tam jest ze 400 osób, 1 w te czy w tamtą nie robi różnicy A poważnie to wymyśl historię, napisz podanie, zamień się z kimś(tylko idź i dopilnuj, żeby przenieśli),a potem już tylko żałuj
Rebelek
Posty: 335
Rejestracja: 25 sie 2009, o 23:36

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Rebelek »

Czyli Tomq ty jestes jak najbardziej zadowolony z faktu, ze jestes na IIWL ? Znasz kogos z IWL i na tej podstawie porownujesz?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Anex »

Z mojego punktu widzenia na II Wl przynajmniej przez pierwsze dwa lata jest lepiej. Lepsi asystenci na anatomii, na fizjo, mniej wymagający na biochemii. Potem mają troche gorzej z klinikami ale jak załatwisz sobie w tamtych okolicach mieszkanie to też będzie dobrze.
agata1151
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2011, o 12:30

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: agata1151 »

można prosić o podanie konkretnych różnic między tymi wydziałami? szukałam już na naprawdę wielu forach podobnej wypowiedzi, ale zawsze takie zdawkowe odpowiedzi, które zbyt wiele nie pomagały
Awatar użytkownika
Halius
Posty: 332
Rejestracja: 12 lut 2008, o 15:02

[Link] przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Halius »

agata1151
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2011, o 12:30

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: agata1151 »

nie wiem jak to przeoczyłam, dziękuje bardzo:)
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: ratopher »

Witam
czy może wie ktoś kiedy wreszcie bedą przydziały dla osób z naboru dodatkowego I ewentualnie gdzie się o tym dowiedzieć (dzwoniłem po dziekanacie 1 i 2 WLu, ale tam panie nie dostały żadnej informacji")
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: Medycyna Lwów »

przez 26 września się dowiecie, ale większość z naboru dodatkowego idzie na IWL.
ratopher
Posty: 28
Rejestracja: 22 sie 2010, o 11:44

Re: przydzielenie do I lub II WL

Post autor: ratopher »

Z tym że np na II Wl jest 21.09 spotkanie jakieś organizacyjne niby obowiązkowe (wydawanie legitymacji itp), więc przydałoby się być. Na IWL jest bodajże 25.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości