biologia UJ rok 2011/2012

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
Anhielos
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2009, o 18:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Anhielos »

Hmmm. to jeśli będą chcieli zrobić odsiew do 250 już na początku. to zapowiada się ciekawie
PaulaaK
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2011, o 19:32

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: PaulaaK »

Przecież na pewno ktoś składał asekuracyjnie na bilogie no i jak dostał się gdzie chciał to zwolnił miejsce. Może byc tak
Ale pewnie biorą więcej studentów by po I semestrze wywalic połowe roku
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Lenka »

Plany macie na stronie wydziałowej biologii - one się nie zmieniają, więc możecie sobie orientacyjnie sprawdzić.

A co do tych doradców.to znaczy, że mogę sobie wybrać termin, który mi bardziej pasuje? Obojętne w jakim miesiącu, skoro to tylko dla I roku? Bo muszę to spotkanie jakoś skoordynować z badaniami lekarskimi i podaniem o akademik, żeby nie jeździć 200 km w tę i z powrotem
Tak, z tym że lepiej się wybrać szybciej niż później, bo u doradców będziecie się zapisywać na wychowanie fizyczne(jedyny przedmiot na który się nie rejestrujecie na USOSie). U nas były terminy poniedziałkowe, wtorkowe i piątek pod wieczór. Więc lepiej sobie wybrać w poniedziałek o 12 niż w piątek o 17
Awatar użytkownika
Anhielos
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2009, o 18:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Anhielos »

Pisałam dziś do doradcy: spotkania dla pierwszego roku będą we wrześniu. Lipiec i sierpień (podane na stronie kierunku) dotyczą wcześniejszych lat.

Co do listy i limitów, to w piątek (po ostatnim dniu wpisów) lista miała być aktualizowana. Dalej mi nie pasuje te 380 przyjętych.
No ale, zobaczymy
Awatar użytkownika
Anhielos
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2009, o 18:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Anhielos »

Pytanie do biologów Czy ktoś nie szuka współlokatorki Bo moja, z którą miałam mieszkać w tym roku, zmieniła miasto (dziś się dowiedziałam). Nie gryzę
slonecznie

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: slonecznie »

Anhielos ja poszukuję, gdyż dziewczyny z którymi miałam mieszkać się nie dostały i zostałam sama )
Gość

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Gość »

dlaczego 380? Dużo osób rezygnuje z biologii, panie z dziekanatu, mając doświadczenia z wcześniejszych lat postanowiły pewnie od razu przyjąć więcej osób, żeby rekrutacja się szybciej zakończyła. Poza tym, jeśli będzie więcej niż te 250, to i tak najprawdopodobniej osoby, które były na miejscu ok. 380 szybko zrezygnują po pierwszym kolokwium.
JAAA88

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: JAAA88 »

Witam wszystkich, mam jedno pytanko: czy zaświadczenie o badaniach lekarskich i wniosek o akademik można wysłać listownie na ul. Gronostajową? :)
slonecznieeee

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: slonecznieeee »

Witam. Szukam współlokatorki ) fajnie by było mieszkać z kimś z roku ! podaje swój adres karolina_[at].pl. Piszcie ! :)
Awatar użytkownika
emeelyana
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:10

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: emeelyana »

380? hmm nie wiem jak to u nas było rok temu, ale jedno jest pewne że do sesji zimowej podeszło bodajże 197 osób, do letniej w granicach 150 )

W naszej grupie ze 2 osoby zrezygnowały już na początku po pierwszych kolokwiach, a potem to wiadomo sesyjny odsiew. Ale nie trzeba kuć dzień i noc żeby się utrzymać

Ogólnie pierwszy semestr jest najgorszy, ale mimo wszystko warto wziąć sobie od października technologię informacyjną i jakieś kursy dodatkowe żeby w drugim pozostały 1-2 punkty do zebrania z tych pięciu, żeby od marca mieć luz Ja tak zrobiłam i w drugim semestrze piątek miałam wolny, w czwartek tylko wykłady ( nie sprawdzają obecności na biologii więc róbta co chceta ) i zostaje tylko po jednych ćwiczeniach dziennie

Z dodatkowych polecam neurofizjologię - prowadzący genialny! Ja wzięłam sobie też skażenia środowiska - chemia i toksykologia, bardzo przyjemny i łatwy kurs, prowadząca bardzo niekonfliktowa. Na drugi semestr wzięłam komórki macierzyste - kurs wyłącznie dla zainteresowanych bo trudny, dodatkowo jeśli nie miało się biologii komórki, biochemii i genetyki, to na pierwszy rok bardzo NIE polecam. Zaliczyć jakoś się da, ale ciężko zrozumieć bez podstaw o co tam chodzi ) Od drugiego roku polecam jak najbardziej

Macie pytania - pytajcie.
I powodzenia!
Awatar użytkownika
Lenka
Posty: 241
Rejestracja: 3 sie 2008, o 22:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Lenka »

emeelyana pisze:380? hmm nie wiem jak to u nas było rok temu, ale jedno jest pewne że do sesji zimowej podeszło bodajże 197 osób, do letniej w granicach 150 )

W naszej grupie ze 2 osoby zrezygnowały już na początku po pierwszych kolokwiach, a potem to wiadomo sesyjny odsiew. Ale nie trzeba kuć dzień i noc żeby się utrzymać

Ogólnie pierwszy semestr jest najgorszy, ale mimo wszystko warto wziąć sobie od października technologię informacyjną i jakieś kursy dodatkowe żeby w drugim pozostały 1-2 punkty do zebrania z tych pięciu, żeby od marca mieć luz Ja tak zrobiłam i w drugim semestrze piątek miałam wolny, w czwartek tylko wykłady ( nie sprawdzają obecności na biologii więc róbta co chceta ) i zostaje tylko po jednych ćwiczeniach dziennie

Z dodatkowych polecam neurofizjologię - prowadzący genialny! Ja wzięłam sobie też skażenia środowiska - chemia i toksykologia, bardzo przyjemny i łatwy kurs, prowadząca bardzo niekonfliktowa. Na drugi semestr wzięłam komórki macierzyste - kurs wyłącznie dla zainteresowanych bo trudny, dodatkowo jeśli nie miało się biologii komórki, biochemii i genetyki, to na pierwszy rok bardzo NIE polecam. Zaliczyć jakoś się da, ale ciężko zrozumieć bez podstaw o co tam chodzi ) Od drugiego roku polecam jak najbardziej

Macie pytania - pytajcie.
I powodzenia!
E co Ty. Do letniej trochę mniej osób podeszło : )) U mnie w grupie na samym początku zrezygnowała 1 osoba. Obecne czyste konto ma 6 osób. Bardzo dużo ma niezaliczoną botanikę, organa, bezkręgi czy statę. Ale da sie zrobić : ))) Jak dla mnie semestr drugi był gorszy.
Awatar użytkownika
Cartman
Posty: 14
Rejestracja: 15 paź 2010, o 19:19

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Cartman »

Bracia i siostry studenci potrzebuję pomocy gdzie mogę znaleźć informację o dyżurach doradców, bo szukam i szukam i doszukać się nie mogę z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Anhielos
Posty: 44
Rejestracja: 15 sie 2009, o 18:58

Re: biologia UJ rok 2011/2012

Post autor: Anhielos »

W nowym informatorze na stronie kierunku w części o organizacji roku akademickiego (bodajże ) jest informacja o spotkaniach z doradcami w dniach 19-23 i 26-30 wrzesień (na Kampusie )
Pisałam w sprawie spotkań do dr D. i w odpowiedzi uzyskałam informacje, że wszystko pojawi się w swoim czasie na stronie kierunku, doradców jest zawsze kilku i spotkanie przebiega sprawnie
Mam nadzieję, że pomogłam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości