Częste bóle głowy.

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
bloodyknife
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2011, o 07:54

Częste bóle głowy.

Post autor: bloodyknife »

Witam, mam 14 lat i codziennie doświadczam bólów głowy w różnych miejscach. Bóle powtarzają się dość często i trwają 1-3 sekund. Jest to dość uciążliwe i zwraca to na siebie uwagę. Czy może mi ktoś powiedzieć co to może być? Mam tylko bóle głowy, nie ma przy tym żadnych dodatkowych objawów.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 380
Rejestracja: 7 paź 2010, o 19:35

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: Gajek »

Do szpitala a nie na fora
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: Medycyna Lwów »

może nie do szpitala a do lekarza rodzinnego - trudno tu diagnozować, zważywszy że są to bóle wręcz ultrakrótkotrwałe, jeśli jest tak jak piszesz. Nie wydaje się to być nic poważnego z tego opisu, natomiast jeśli to Ci dokucza idź do przechodni.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: Pakolla Malajestra »

bloodyknife, tak jak radzi Kaamil idz do swojego lek. rodzinnego
bloodyknife
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2011, o 07:54

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: bloodyknife »

Dziękuję bardzo za pomoc, jutro wybiorę się do lekarza.
bloodyknife
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2011, o 07:54

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: bloodyknife »

Przepraszam, że piszę kolejny post, ale nie da się edytować postów. Miałem kuzynkę która właśnie miała bóle głowy ( Nie wiem dokładnie jakie były te bóle ) i zmarła ona na nowotwór mózgu, boję się, że mogę również mieć nowotwór. Czy bóle głowy ( takie jak moje ) mogą być objawami tej choroby?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: Medycyna Lwów »

nie masz powodu bać się na zaś - musisz oczywiście powiedzieć o tym lekarzowi, bo to istotne, natomiast to już on zdecyduje czy i na jakie badania obrazowe Cię wysłać.
Guz mózgu może dawać wszelkiego rodzaju dolegliwości neurologiczne, w tym również bóle głowy, natomiast lekarz po dokładnym zebraniu wywiadów może coś więcej powiedzieć, bo ja się nie bawię w medycynę na odległość.
bloodyknife
Posty: 5
Rejestracja: 12 lip 2011, o 07:54

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: bloodyknife »

Czy jako 14 latek, mogę iść do lekarza rodzinnego bez ich wiedzy? Jeżeli tak to jakie dokumenty potrzebuję (Nie chcę ich martwić zanim sam tego nie wyjaśnię).
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: Medycyna Lwów »

nie - do 15 rż musisz być z opiekunem o ile dobrze pamiętam. Zresztą takie sprawy się z rodzicami omawia, szkoda się niepotrzebnie martwić, bo bóle głowy są zjawiskiem częstym, u os. w okresie pokwitania jeszcze częstsze.
Do lekarza POZ potrzeba dokumentu ubezpieczeniowego rodziców.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: AnnaWP »

Ja chodziłam sama do lekarza przed 15 rokiem życia ale w sprawach istotnych lekarz musi skonsultować się z rodzicami. Jeśli chodzi np. o wizytę kontrolną po anginie chyba nie są rodzice obowiązkowi, ale jeśli lekarz stwierdzi coś niepokojącego, będą konieczni.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz mówić rodzicom o swoich obawach idź do lekarza po prostu. Lekarz zdecyduje, co dalej zrobić i czy powiadomić rodziców. Ale ze swojej strony namawiam na normalną rozmowę z rodzicami, nawet jeśli są czasem inni niż Ty i trudno się z nimi porozumieć nastolatkowi, to w takich sytuacjach niemal zawsze rodzice się przydają i warto mieć ich wsparcie.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: Medycyna Lwów »

jest to gdzieś w ustawie że chyba do 15 lub 14 rż dziecko nie może iść samo do lekarza na wizytę - nie chce mi się tego w tej chwili szukać.
Epinefryna

Re: Częste bóle głowy.

Post autor: Epinefryna »

może jest taka ustawa, ale ludzie nie zawsze jej przestrzegają. Zależy od woli lekarza.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości