WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
fruziek1992
Posty: 17
Rejestracja: 1 lip 2011, o 18:45

WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: fruziek1992 »

Mam pytanie: czy ktoś z ze studiujących weterynarię na SGGW ma zamiar mieszkać w akademiku? Jeśli tak, to chciałabym jakiś kontakt (gg/telefon)
gr2ywa
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:52

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: gr2ywa »

Ja jeśli się dostane ciągle czekam na 2 liste zakwalifikowanych do przyjęcia (chociaż chyba się dostanę bo jest 30 miejsc a ja jestem 19) chyba że coś się zmieni.

A tak w ogóle to w którym akademiku mieszkaja studenci wety?
Awatar użytkownika
Mala_Mi
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2010, o 14:34

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: Mala_Mi »

w dendrycie:)
gr2ywa
Posty: 8
Rejestracja: 30 cze 2011, o 15:52

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: gr2ywa »

dzięki
a jest ktoś kto tam mieszkał żeby opowiedzieć o warunkach?
Anjaa
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2011, o 02:16

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: Anjaa »

Jeśli pójdę do Wawy to będę się starać o akademik
Awatar użytkownika
Mala_Mi
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2010, o 14:34

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: Mala_Mi »

ja mieszkam

segment = pokój dwuosobowy, trzyosobowy, łazienka, za nią dwu i trzyosobowy. Pokoje nieduże, ale meble w miarę nowe i ładne. W łazience jeden kibelek i prysznic (uprzedzam, że jest tylko materiałowa zasłonka, ale da się jakoś przyzwyczaić, chociaż na początku to może być stres ), dwie umywalki.

plusy:

- blisko do uczelni (rozwiązany problem okienek, a na 1 roku mieliśmy ich trochę)
- nawet o 2 w nocy można pójść do sąsiada rozwiać weterynaryjne wątpliwości lub pożyczyć notatki:)
- niepowtarzalna atmosfera )

minusy:

- warunki do nauki nie są zbyt dobre, ale za to na przeciwko jest czytelnia, a tak w ogóle jest w ak tzn pokój cichej nauki"
- mało prywatności
- no i na 1 roku nie wiesz na kogo trafisz w pokoju

ja jednak i tak zdecydowanie polecam akademik
Anjaa
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2011, o 02:16

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: Anjaa »

Mala_Mi a ciężko jest otrzymać akademik? Sprawą decydującą są chyba zarobki w rodzinie ale czy osoby które nie spełnią tych kryteriów dotyczących dochodów mają szanse? Istnieją np. pokoje jednoosobowe?
Awatar użytkownika
Mala_Mi
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2010, o 14:34

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: Mala_Mi »

Liczą się przede wszystkim dochody, ale można składać odwołania, jednak wtedy nie ma gwarancji, że dostaniecie miejsce akurat w dendrycie.

znalazłam na stronie akademików takie informacje:

"Najczęściej miejsca w pokojach 1-osobowych przyznawane są studentom niepełnosprawnym (z komisyjnymi orzeczeniami lekarskimi na czas nieokreślony i wskazaniami do takiego zakwaterowania), studentkom i studentom z dziećmi oraz innym studentom w szczególnej sytuacji, każdorazowo po indywidualnym rozpatrzeniu sprawy."
Anjaa
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2011, o 02:16

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: Anjaa »

Dzięki wielkie za odpowiedź i za stronkę, nie wiedziałam że taka jest a można się dużo z niej dowiedzieć i nawet obejrzeć zdjęcia pokoi pokoje faktycznie raczej małe ale na pewno da się przyzwyczaić do tego, z tego co patrzyłam to na I i II roku tylko pokoje 3-osobowe, myślę że to może być trochę ciężkie
Awatar użytkownika
Mala_Mi
Posty: 21
Rejestracja: 12 lip 2010, o 14:34

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: Mala_Mi »

nie ma za co)

możliwe jest otrzymać dwuosobowy na 1 roku, część moich znajomych z 1 roku dostało

chociaż szczerze mówiąc trójka jest wygodniejsza, bo dwójka to taka klitka ja mieszkam w trójce i nie narzekam)
wet2010
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2011, o 10:37

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: wet2010 »

na 2 roku dwójke mozna dostać bezproblemowo. a na pierwszym są takie same szanse na 2 i 3, mozn zadzwonić do recepcji jak sie dostanie akademik i poprosić o 2 są szanse
Anjaa
Posty: 21
Rejestracja: 10 lip 2011, o 02:16

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: Anjaa »

Widziałam na tej stronce że istnieje jakiś akademik limba w którym są tylko jedno i dwuosobowe pokoje i jest najdroższym akademikiem, nie wiecie czy on jest dla studentów jakiegoś konkretnego kierunku? Może tam dostać się łatwiej jeśli nie spełniłabym wymogów dotyczących dochodów w rodzinie?
wet2010
Posty: 32
Rejestracja: 26 lip 2011, o 10:37

Re: WETERYNARIA SGGW AKADEMIK ! KTO IDZIE?

Post autor: wet2010 »

niestety ten akademik jest dla starszych roczników wiec napewno nie masz szans. zazwyczaj na wiosne się zwalniaja miejsca więc wtedy mozna sie starać o przyjęcie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości