zabrze stomatologia - pytania?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
nicka
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2009, o 19:04

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: nicka »

jeśli chodzi o modelarstwo, to zawsze mozna kupić pieknie wyrzezbione ząbki od osób fachowo sie tym zajmujących ( informacja na tablicy ogłoszen na rokicie) i mozna było sobie czasu z tym troche zaoszczędzic:)
eschtin
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2012, o 18:39

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: eschtin »

O matko, u nas (sorbonka) też taki proceder jest, ale nie sądziłam, że na uniwerku też
nicka
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2009, o 19:04

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: nicka »

no mozna sobie na tym niezle dorobic chyba 20 zl od zabka bylo
eschtin
Posty: 66
Rejestracja: 14 mar 2012, o 18:39

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: eschtin »

To nieźle całkiem, u nas chyba mniej sobie liczyli Cholera, miałam szóstkę z modelarstwa, ale bym zarobiła, gdyby była pewność, że nie poznają mojej roboty
nicka
Posty: 24
Rejestracja: 6 sie 2009, o 19:04

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: nicka »

jak masz modelarstwo zaliczone to na protetyce bedziesz sie czula jak ryba w wodzie:) bo modeluje sie w wosku korony, mosty, i tez za to sa oceny
siulka
Posty: 82
Rejestracja: 10 maja 2011, o 16:38

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: siulka »

ooo to ja muszę swoje zębole sprzedać chyba
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: hyaq »

mam pytanie do osób, które mają już drugi rok za sobą, mianowicie czy na pierwszych zajęciach z przedmiotów: Zdrowie publiczne, Stomatologia społeczna, Stomatologia zachowawcza przedkliniczna, Materiałoznawstwo stomatologiczne na pierwszych zajęciach są jakieś kolokwia wstępne?

chodzi mi głownie o kursy, które mają miejsce w Bytomiu - nie mogę odnaleźć stron katedr (jeśli w ogóle są), a informacje te są dla mnie dosyć istotne, muszę wyjechać i będę mieć ograniczoną możliwość kontaktu ze współstudentami, więc chciałabym wcześniej wiedzieć czy mnie czeka jakieś zaliczenie na pierwszych zajęciach

byłabym niezmiernie wdzięczna za odpowiedź
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: smooth_criminal »

stomatologia spoleczna i zdrowie publiczne jest na tej samej katedrze - nazwa stomatologia w przedmiocie, nie wiem skad sie wziela bo nie ma to z zawodem zbyt wiele wspolnego. na zachowawczej nie ma kola na 1 zajeciach,ogolnie to zajecia sa spoko wiec nie ma sie co bac, wogole to macie teraz najluzniejszy semestr na studiach wiec spokojnie, gorzej bedzie na czwartym semestrze btw moze ktos powiedziec czy Szanowna Pani dr k. uczy mikrobiologii jamy ustnej i czy tez robi problemy? slyszalem ze na tym przedmiocie nie robia takich problemow, ale jak ktos wie to moglby cos powiedziec na temat 3 roku z gory thx
dr_peper
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 12:27

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: dr_peper »

A czy wie już ktoś kiedy podadzą nam podział na grupy i w ogóle podział godzin ? Może na tym spotkaniu organizacyjnym 28.09.12 ? Tylko ze nie ma jeszcze informacji o której godzinie się odbędzie.
A czy na pierwsze zajęcia trzeba być już przygotowanym z jakiejś partii materiału czy będzie tylko jakieś wprowadzenie ? I jak ma się sprawa z fartuchami i czepkami ?
agata92
Posty: 17
Rejestracja: 30 wrz 2011, o 19:00

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: agata92 »

Podział na grupy będzie wywieszony w gablocie w dziekanacie, tego 28.09 będzie już pewnie wisieć. Co obowiązuje na pierwsze zajęcia będzie również wywieszone w gablotkach przy katedrach. W zeszłym roku zaliczenie na pierwszych zajęciach było tylko z biofizyki, a na pozostałych takie zajęcia wstępne.
W Zabrzu obowiązuje tylko fartuch, bez czepków.
hyaq
Posty: 39
Rejestracja: 2 maja 2011, o 18:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: hyaq »

smooth_criminal, dzięki za odp, przeglądając harmonogramy z poprzednich lat widać pewną zależność, i jeśli się potwierdzi,to czeka mnie to w pon i wt, dlatego jest to dla mnie o tyle istotne, bo na zajęcia wpadnę z tzw. marszu, thx!

a mnie słuchy dochodziły, że to właśnie V i VI semestr są najluźniejsze a najuciążliwsze III oraz IV, co człowiek to opinia, dziękuję
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: smooth_criminal »

III semestr jest luuzny, ponoc najbardziej luzny ze wszystkich, poki co sie z tym zgadzam. na 3 roku PONOC luzno tylko duzo zajec + ewentualnie farma, ale to zalezy od prowadzacego. mnie tylko te mikroby j. ust. interesuja dokladnie z dr K. - w sensie czy z nia teez sa te zajecia bo na zwyklych mikrobach byla kosa
dr_peper
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 12:27

Re: zabrze stomatologia - pytania?

Post autor: dr_peper »

agata92, a wszystkie katedry znajdują się w Rokitnicy, na ul. Jordana czy w centrum przy pl.Traugutta ? Bo szczerze mówiąc to nie bardzo orientuję się gdzie tego wszystkiego mam szukać
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość