GUMED FARMACJA 2011

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Ignis Vespers
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2011, o 13:48

GUMED FARMACJA 2011

Post autor: Ignis Vespers »

Nie mogłam znaleźć takiego tematu, dlatego zakładam

Ludzie, piszcie kto się dostał. Albo jakieś porady dla pierwszorocznych, bo zaczynam panikować.
Jakie są zajęcia na pierwszym roku?
Czy można odkupić notatki/podręczniki od starszych roczników?
Czy trudno się utrzymać na pierwszym roku?
Jak wyglądają zajęcia, czy wykładowcy są straszni.
O, wiem. Na jakim poziomie trzeba wystartować z językiem obcym. Czy jak ktoś nie jest orłem językowym, to czy da sobie radę.
Jak wygląda siatka zajęć, czy naprawdę siedzi się od 8.00 do 20.00 na uczelni?

Proszę Was, powiedzcie coś, bo dostałam się i nagle zaczęłam się bać^^ a tak marzyłam o tych studiach.
Awatar użytkownika
amiwa
Posty: 16
Rejestracja: 19 lip 2009, o 20:57

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: amiwa »

Przedmioty na 1 roku:
Biologia i genetyka
Matematyka
Technologia informacyjna
Historia farmacji
Anatomia
Historia filozofii
Biofizyka
Statystyka
Lektorat języka łacińskiego
Lektorat języka nowożytnego
Wychowanie fizyczne
Botanika
Chemia ogólna i nieorganiczna
Szkolenie biblioteczne online
Szkolenie BHP

Na pierwszym roku nie jest się trudno utrzymać, wystarczy się uczyć w miarę systematycznie i nie zostawiać wszystkiego na ostatnia chwilę i spokojnie da się wszystko zaliczyć

Co do wykładowców, to nie pamiętam żeby któryś z nich był straszny lub robił wybitne problemy

Angielski polega głównie na powtórce podstawowych zagadnień z gramatyki plus do tego nauka fachowego słownictwa farmaceutycznego. Nie było ciężko, miałam koleżankę, która wybitnie nie radziła sobie z angielskim, ale kobieta patrzyła na nią tak jakby łaskawszym okiem i może nawet odrobinę mniej ja cisnęła.

Czasem trzeba będzie siedzieć do bodajże 18.30, chodzi głównie o botanikę i biologię, chyba, że się coś zmieniło. Ale w ciągu dnia sa okienka, w czasie których mozna iść na obiad itp.

Nie ma czego się obawiać studiów, jak bardzo chciałaś na nie iść więc na pewno będziesz się uczyć i przykładać, a co się z tym wiąże na pewno sobie poradzisz. Mój rocznik był wybitny i ze 112 osób zaczynających skończyło 95, z czego część nie tyle, ze odpadła po 1 roku ale po prostu zmieniła kierunek np. na medycynę.
Głowa do góry
meadow
Posty: 80
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:50

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: meadow »

Oo, chciałam założyć podobny wątek, ale widzę, że zostałam wyprzedzona

witam więc wszystkich, którzy już się dostali i też mam nadzieję, że strasznie nie będzie. Jak na razie nie panikuję, jestem wręcz podekscytowana całym tym zamieszaniem ze studiami zobaczymy co będzie dalej
assia92
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2011, o 20:01

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: assia92 »

Ja też dostałam się na farmacje Pewnie zacznę panikować we wrześniu bo nie wiem co jest mi potrzebne na takie studia, co kupić itd. No i mam nadzieję poznać wcześniej koleżanki/kolegów z roku bo nikt z moich znajomych nie wybiera się na gumed nawet
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: olciaaaa »

Nie martw się assia92 bo ja jako jedyna idę do Gdańska z moich znajomych Także jak będzie nam smutno poprzytulamy się razem
Sudden
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2010, o 16:07

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: Sudden »

assia92 pisze:(.) bo nie wiem co jest mi potrzebne na takie studia (.)
Fartuch z długim rękawem, 2 czyste (gładkie, bez linii/kratek) zeszyty 60k, format A5, na biologię i botanikę, kilka dodatkowych zeszytów, m. in. na biofizykę, chemię, język i łacinę, a i na anatomię jeśli chcesz, jakieś większe/grubsze na matematykę i statystykę, długopis, ołówek, gumka do ścierania, kalkulator, coś do przebrania + obuwie zmienne na wf, skrypty, treść wykładów, podręczniki z biblioteki (ale nie wszystkie z ich listy ) i odrobina samozaparcia .
meadow
Posty: 80
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:50

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: meadow »

ja też nie znam nikogo kto wybiera się / studiuje w gdańsku

a myśli ktoś z was o akademiku? niby nie ma problemu, żeby go dostać, zwłaszcza jeśli nie ma się oszałamiających dochodów ale wydaje mi się, że ogłaszanie decyzji 23 września to trochę późno, i mimo wszystko boję się, czy zostanie mi przyznane miejsce

i jeszcze prośba, mógłby ktoś wtajemniczony przedstawić jak kształtuje się kwota stypendium socjalnego, w zależności od dochodów?
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: olciaaaa »

akademik z tego co czytalam na tym forum kosztuje tyle co wynajęcie 2 pokojowego mieszkania na 3 osoby. Cena prawie ta sama a komfort nieporównywalnie większy w mieszkaniu.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: jarauto »

Potwierdzam. GUMedowe akademiki - drożyzna.
W razie pytań ws. Gdańska jako miasta, służę pomocą
meadow
Posty: 80
Rejestracja: 14 kwie 2009, o 16:50

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: meadow »

GUMedowe akademiki - drożyzna.

może i macie racje, ale za te 320zł/os (ceny na rok 2011/2012 znalezienie czegokolwiek w pobliżu uczelni raczej graniczy z cudem

poza tym, jakoś ciągnie mnie do tego akademika, od zawsze wiadomo, lepsza integracja , dostęp do notatek, pomocy naukowych zawsze w kupie raźniej, łatwiej odnaleźć się na pierwszym roku,a problemy związane z brakiem komfortu na razie mnie nie przerażają
assia92
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2011, o 20:01

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: assia92 »

Sudden, dzięki, na pewno mi się przyda!
co do akademika też wydaje mi się późno ogłaszanie decyzji, zbyt późne! Przecież jeśli ktoś nie dostanie to potem problem znaleźć sobie lokum / Ja jutro jadę szukać mieszkania do Gdańska, możecie trzymać kciuki
A na ten obóz wybiera się ktoś? Bo ja trochę nad nim myślałam ale w sumie sama nie wiem.
Awatar użytkownika
olciaaaa
Posty: 973
Rejestracja: 13 paź 2009, o 20:37

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: olciaaaa »

no ja też nie wiem co z tym obozem. / a poza tym mam do wynajęcia pokój 2 osobowy 700 zł za pokoj czyli 450 od osoby chętni niech piszą pw.
unreal
Posty: 55
Rejestracja: 15 lip 2009, o 13:23

Re: GUMED FARMACJA 2011

Post autor: unreal »

Dostałam się na farmację w Gdańsku i chcę jutro wysłać dokumenty, bo trochę mam daleko żeby jechać tam i z powrotem - czy możecie mi polecić z jakiej firmy wysłać, żeby doszło to na następny dzień(pocztexem czy jakimś innym kurierem)?
Jaki adres podawaliście - Uczelniane Biuro Rekrutacyjne, 80-210 Gdańsk, Al. Zwycięstwa 41-42 - czy może taki ?
I czy trzeba teczkę z dokumentami w jakiś specjalny sposób opisać?

Proszę Was o pomoc !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości