Listy rankingowe, limity...

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Listy rankingowe, limity...

Post autor: chemik1212 »

Witam wszystkich. W przyszłym roku planuje zdawać maturę z chemii oraz biologii (wszystkie na poziomie rozszerzonym) . Chciałbym się dostać na SUM lekarsko-dentystyczny . Mam pytanie odnośnie limitów i list rankingowych. Co to w ogóle jest? W I rankingu jest inny limit punktowy i w II inny:
I. Kierunek lekarsko-dentystyczny
176 pkt. i biologia 88 pkt.*
II. Kierunek lekarsko-dentystyczny
172 pkt. i biologia 87 pkt.*
A teraz zmienili na takie coś:
-Limity punktów w dniu 21 lipca 2011r.
Kierunek lekarsko-dentystyczny
– 170 pkt. i biologia 80 pkt.*
zgodnie z Uchwałą Nr 5/2011 z dnia 21 lipca 2011 r. Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Sam już nie wiem o co chodzi. Czy to znaczy ze za mało osób było chętnych z takimi wynikami maturalnymi w I rankingu i stworzyli kolejny,niższy .? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuje i pozdrawiam.
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Listy rankingowe, limity...

Post autor: SilentShout »

chemik1212 pisze:Czy to znaczy ze za mało osób było chętnych z takimi wynikami maturalnymi w I rankingu i stworzyli kolejny,niższy .?
tak, dokładnie
Najpierw biorą ludzi z najlepszymi wynikami (tyle ile jest miejsc), ale niektórzy składają awaryjnie i gdy dostaną się do innego miasta, to zabierają swoje dokumenty i tym samym zwalniają miejsce. W ten sposób próg punktowy spada i powstają następne listy rankingowe.
heidika
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2011, o 21:28

Re: Listy rankingowe, limity...

Post autor: heidika »

ja mam pytanie, czy są w ogóle jakies listy rankingowe cmuj w internecie, tzn takie z nazwiskiem i liczbą pkt, czy juz takich nie publikują, bo szukam juz jakiś czas i nie moge znaleźć
Awatar użytkownika
chemik1212
Posty: 429
Rejestracja: 24 sty 2010, o 18:22

Re: Listy rankingowe, limity...

Post autor: chemik1212 »

No właśnie, kiedyś były.teraz nie mogę ich znaleźć.
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Listy rankingowe, limity...

Post autor: AleksandraK »

A nie jest to zabronione? Ja 2 lata temu na większości uczelni miałam listy tylko z peselem. Nawet na uczelni wyniki kolokwiów publikują pod numerami indeksu.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Listy rankingowe, limity...

Post autor: york »

na cmuj tylko pierwsze listy były ogólnodostępne i byly niedokładne, bo rekrutacja jest z priorytetami, nie wiem czy imienne listy są zabronione, ale chyba nie bo szczecin, gdansk i cmuj maja takie
Awatar użytkownika
AleksandraK
Posty: 123
Rejestracja: 19 lip 2009, o 21:02

Re: Listy rankingowe, limity...

Post autor: AleksandraK »

Z priorytetami czyli jak? Z dwócvh o tym samym wyniku wezmą tego z lepszą biologią?
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Listy rankingowe, limity...

Post autor: york »

nie jak ktos zlozyl podanie powiedzmy na medycyne i farmacje, ale chcial isc najpierw na medycyne to mial ja na pierwszym miejscu w priorytetach i jesli mial duzo pkt z matury to dostal sie na medycyne i farmacje, wiec na dostepnych listach rankingowych znajdowal sie na liscie i na farme i na lek, ale ze mial lek na pierwszym priorytecie to automatycznie zostal przyjety tylko na lek i nie blokowal miejsca osobom z farmacji, dlatego np jak na stome bylo 60 miejsc to dostawaly sie osoby, ktore byly na 110 miejscu na liscie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości