studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nukleotyd
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2010, o 17:58

studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: nukleotyd »

witam. Studiuje medycyne i niedawno przeszla mi przez glowe mysl o stomatologii? Jestem, ze tak powiem, w polowie studiow medycznych. Gdybym rekrutowal sie na stomatologie i zostal przyjety, duza czesc przedmiotow ogolnomedycznych zostalaby mi przepisana? Jak to jest? Lepiej zaczac w trakcie trwania jednych studiow drugie, czy moze po ukonczeniu? Jest ktos w takiej sytuacji? Ciezko jest to polaczyc? A moze w ogole zrezygnowac P? Jeszcze od przyszlego roku wprowadzaja ten platny drugi kierunek, co nie napawa optymizmem . Prosze o rady. Z gory dzieki.

Awatar użytkownika
cicha-woda
Posty: 387
Rejestracja: 11 kwie 2011, o 05:36

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: cicha-woda »

Ciekawi mnie jak połączyłbyś np. latanie po klinikach ^^

Znam przypadki, że ludzie po lekarskim rozpoczynali stomatologię, ale ciągnących oba kierunki na raz - chyba nigdy nie słyszałam o takich osobach:)
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: SilentShout »

a skąd wiesz, że ta myśl o stomie nie przejdzie Ci tak szybko jak przyszła?
nukleotyd
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2010, o 17:58

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: nukleotyd »

nie wiem - moze przejdzie P.

gercio

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: gercio »

Studiowanie leku i stomy, to dość popularne zjawisko u osób, które chcą się specjalizować w chirurgii szczękowo - twarzowej.
Osobiście wiem o 3 osobach (już absolwentach), które studiowały równolegle na GUMedzie. Swego czasu pisałem z chłopakiem, który chyba po 2 roku leku zaczął stome we Wrocławiu. Więc jak widać jest to możliwe.
Sam się nad tym zastanawiam. Tylko nie wiem co z tą ustawą, jakiego rzędu będą to sumy. Myślę, że nie takie same jak za niestacjonarne.
kunka
Posty: 21
Rejestracja: 5 cze 2009, o 01:06

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: kunka »

Oczywiście, że można ciągnąć dwa kierunki lecz w dużej mierze zależy to od uczelni oraz harmonogramów zajęć. Kiedyś słyszałam, że we Wrocku nie robią problemów z dwoma kierunkami, ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem. Również czy Ci przepiszą przedmioty zależy od prowadzących. Wiem, że kiedyś na ŚUMie, jak ktoś zaczynał na leku stomę (czyli na 3 roku) to automatycznie wskakiwał na 3 rok stomy, teraz trzeba iść od początku
nukleotyd
Posty: 16
Rejestracja: 4 sie 2010, o 17:58

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: nukleotyd »

z ta ustawa to nie wiadomo jakie beda oplaty, ale mozliwe jest studiowanie dwoch kierunkow bezplatnie w przypadku kierunkow zwiazanych ze sztuka typu dyrygentura itp. , ktore wymagaja przygotowania humanistycznego, czy cus.

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: Medycyna Lwów »

jeżeli ktoś nie planuje robić chirurgii szczękowo - twarzowej (co ludzie w niej widzą, skoro robota trudna i ciężka, a miejsca oscylują wokół zera) to jest to jakiś pomysł i właściwie ostatni gwizdek", bo potem będzie się płacić, no chyba ze się znajdzie w tych 10% najlepszych studentów. W przeciwnym razie nie widzę sensu.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: Arnold »

Kaamil, nasz jeden asystent na anatomii jest lekarzem otolaryngologiem (ale nie wiem czy przyjmuje pacjentów) i stomatologiem (tu wiem, że ma własny gabinet) Jednak niektórzy nie chcą być chirurgami szczękowymi, tylko wtedy na kit 2 kierunki
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: godziasia »

mój kolega w tym roku dostał się na stomę (kończymy 2 rok), podobno wszystkie przedmioty teoretyczne (typu anatomia, histo, fizjo etc) przepisują, a chodzić musi się tylko na te specjalistyczne dla stomy. Przynajmniej u nas tak ma być.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: studiowanie medycyny i stomatologii rownoczesnie, osobno, a

Post autor: Medycyna Lwów »

tak jest podejrzewam wszędzie, bo lekarski ma wszystkie przedmioty w większym zakresie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości