Pielęgniarstwo czy kosmetologia?

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Pielęgniarstwo czy kosmetologia?

Post autor: katrina1230 »

Hej wszystkim

Mam pytanko odnośnie tych dwóch kierunków. Najbardziej marzy mi się lekarski bądź farmacja, ale jeśli matura pójdzie gorzej, myślałabym właśnie o pielęgniarstwie bądź kosmetologii. Pielęgniarstwo myślę, że bardziej by mnie interesowało ze względu na pracę z ludźmi, pomaganie im. Na pewno jest to bardziej zbliżona praca do lekarza niż kosmetolog. Ale przeraża mnie trochę wizja zarobków- przeżyć za ok.1000 zł raczej ciężko. A jako kosmetolog może udałoby mi się otworzyć własny biznes i mieć jakieś normalne pieniądze.

Liczę na Wasze opinie.

Pozdrawiam serdecznie :*
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Pielęgniarstwo czy kosmetologia?

Post autor: _włóczykij »

Na takie myslenie to bedzie jeszcze czas. Jak marzy Ci się kierunek lekarski, to walcz o niego, a dopiero jak się nie uda, a stwierdzisz, że jednak nie chcesz iść na lekarski, bądź farmację, to wtedy się zastanów. Na pewno po pielęgniarstwie masz więcej możliwość, tzn. po niej na pewno znajdziesz pracę, nawet jaka ona by nie była, to będziesz mieć pracę. Zrobisz mgr, to zarobisz więcej. Natomiast po kosmetologii raczej jest dużo bezrobotnych. Ciężko też taki gabinet otworzyć, ze względu na dużą konkurencje.
katrina1230
Posty: 44
Rejestracja: 15 lip 2011, o 12:47

Re: Pielęgniarstwo czy kosmetologia?

Post autor: katrina1230 »

No właśnie, z tym gabinetem to później ciężko

Jasne, będę próbowała spełnić swoje marzenia, zrobię wszystko, by się udało.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości