modyfikowana genetycznie zywnosc

Specjalistyczne forum biotechnologiczne. Metody biotechnologiczne: real-time PCR, western-blot, dot-blot, barwienie, chromatografia, dializa. Zakup, stosowanie odczynników: enzymy restrykcyjne, polimerazy DNA, drabinki i markery białkowe, kwasy nukleinowe, primery do sekwencjonowania, pożywki bakteryjne... Aparatura laboratoryjna, badawcza.
bagatha

modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: bagatha »

Pracownia na rzecz Wszystkich Istot zachęca do poparcia apelu w sprawie Żywności genetycznie modyfikowanej.

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy prosić Państwa o poparcie dla traktatu dotyczącego praw człowieka, który stwarzałby moŻliwość by nareszcie powstrzymać atak przypuszczony przez lobby biotechnologiczne na nasze jedzenie.

13 września 2005 r. OrganizacjaPlatform Pro Life ogłosiła równoległy do raportu rządu austriackiego raport, w którym udowadnia, Że w przypadku Żywności modyfikowanej genetycznie ma miejsce naruszenie praw człowieka.
W związku z powyŻszym Żądamy całkowitego zakazu wprowadzania technologii związanych z modyfikacjami genetycznymi w rolnictwie i Żywieniu.
W dniu 7 listopada w Komitecie Narodów Zjednoczonych w Genewie swoje racje przedstawiać będziePro Life".


ciekawe. zobaczymy jak to zargumentują.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: Guru »

przed przyszloscia nie uciekniemy.
bagatha

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: bagatha »

to znaczy? rozwin to prosze
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: Guru »

wszyscy dobrze wiemy ze nasza przyszloscia jest zywnosc modyfikowana genetycznie, i nie uciekniemy przed tym, co najwyzej odsuniemy.
bagatha

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: bagatha »

hmmm
ciekawa mysl.
a Ty jakie masz zdanie co do modyfikowanej zywnosci, uwazasz,ze narusza prawa?
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: Guru »

narusza nie narusza i tak bedziemy ja mieli. a po za tym mysle ze skoro zostaly wprowadzone rozne przepisy prawne o zywnosci i organizmach genetycznie modeyfikowanych(np ta z 22 czerwca 2001), to chyba sa one zgodne z wszelkimi prawami skoro 4 lata juz funkcjonuja, tym bardziej ze ustawy te wdrazaja unijne dyrektywy. musialbym konkretnie uslyszec jakis zarzut przeciwko tym przepisom, konkretny przyklad naruszenia praw czlowieka, zebym mogl sie do niego odniesc.
bagatha

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: bagatha »

no wlasnie
czekam na odpowiedz tej organizacji, zobaczymy jakie ma argumenty.
Troche mi sie wydaje,ze tym ludziom nudzi sie, modyfikujemy zywnosc od tysiecy lat, a modyfikowanu wcale nie oznacza naszpikowane pestycydami itp. substancjami zagrazajacymi zdrowiu.
Szkoda tylko ludzi, ktorzy wierza w ciemno takim organizacja i uprzedzaja sie do biotechnologow, a wlasciewie to do wszystkich naukowcow.
Wiktoria
Posty: 27
Rejestracja: 5 wrz 2005, o 01:00

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: Wiktoria »

modyfikacja żywności może przynieść wiele korzyści, i jest to zdecydowanie szybsze dzisiaj niż sprzedbiotechnologicznej rewolucji".
tak mi się wydaje, ze jest ew. niekorzyści to mniejszy problem niż głoszą media.
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: przyrodnik »

Wiktoria pisze:tak mi się wydaje, ze jest ew. niekorzyści to mniejszy problem niż głoszą media.

Problemem sąproekologiczne media", ktore powtarzaja kazda głupote wymyslona przez ekologow (nie twierdze ze nie maja slusznosci w roznych sprawach, mowie tu tylko o tematyciegmo", przeciez sa wazniejsze w Polsce problemy niz modyfikowane ziemniaki czy pomidory)
bagatha

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: bagatha »

najgorsze jest dzialanie i przekazywanie dalej jakies opinii nie popartej wiedzą
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: Mawr »

hehehe
mam wrazenie ze ludzie którzy krzycząprecz z GMO tak na prawde nie wiedzą co to jest. Kos powiedział ze to jest cos złego a oni w to swięcie wierza
Kaska
Posty: 31
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: Kaska »

Mawr pisze:mam wrazenie ze ludzie którzy krzycząprecz z GMO tak na prawde nie wiedzą co to jest
święta prawda :564:
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: modyfikowana genetycznie zywnosc

Post autor: biotechnolog »

Myślę, że Mawr ma rację. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość