krokodyl przezylby w Polsce?

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

krokodyl przezylby w Polsce?

Post autor: Pablo »

Mam troche dziwne pytanie
Chciałbym sie dowiedziec od ludzi ktorzy sie na tym znaja. Czy w Polski Zoo lub czym innym np.parkiem gadow byl by w stanie przezyc krokodyl w warunkach jakie panuja w polsce
Lecz juz z gory mowie gdyby oczko wodne dla krokodyla bylo podgrzewane i tak samo obszar na ktorym by przebywal. Oczywiscie nie chodzi mi tu o terrarium lecz na tz.wybiegu dla krokodyli.
Z mojego pukntu widzenia w lecie krokodyl mogl by przezyc w wybiegu tak ja nasze lato co teraz bylo gdzie temp. w sloncu dochodzila 35C. I do tego z podgrzewane oczko wodne i wybieg Gorzej by bylo w zime o wlasnie mnie dreczy ta pytanie czy byl by w stanie przezyc u nas zime na taki wybiegu
Oczywiscie wiem ze pewnie slonca mu by brakowalo nie mial by sie gdzie wygrzewac,no ale jednak MOZE by mu sie udalo.
Z gory dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam

bagatha: zakladajac temat staraj sie prosze dobrac konkretniejszy do niego tytul,by jak najwiecej mowil innym, dzieki
Ostatnio zmieniony 5 paź 2006, o 21:31 przez Pablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Insectus

Re: krokodyl przezylby w Polsce?

Post autor: Insectus »

Na pewno nie byłby to najlepszy pomysł biorąc pod uwagę zminnocieplność gadów. Zachorowałby zapewne na zapalenie płuc albo na inną chorobą związaną ze zmianą temperatury. Jedyną moŻliwością byłoby stworzenie wybiegu z olbrzymim kamieniem grzewczym i właśnie podgrzewaną wodą. A wtedy i tak wymagane byłoby przetransportowanie owego gadziątka do terrarium w czasie zimy. Takie rzeczy to tylko w USA. :-D
Celebe

Re: krokodyl przezylby w Polsce?

Post autor: Celebe »

Z pewnością nie przeŻyłby, bo by zamarzł.Wszak nawet nasze rodzime gady w zimie nie są aktywne, muszą głęboko hibernować, krokodyl nie dałby rady.Jak miałby przebywać na otwartym terenie to tylko w odpowiednio zabezpieczonym miejscu, osłoniętym od wiatru i solidnie podgrzewanym ale trudno to sobie wyobrazić w naszych warunkach.
Mili
Posty: 193
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 11:55

Re: krokodyl przezylby w Polsce?

Post autor: Mili »

hmm. zdarza się, że gady żyja sobie spokojnie w kanalizacji. jest tam ciepło, w miare stałe warunki, można polować na szczury. W Stanach to duży problem, bo ludzie często wylewają do ścieków krokodylki, które przestały się podobać jako maskotki. W Polsce pewnie też mogłyby tam przeżyć.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: krokodyl przezylby w Polsce?

Post autor: Pablo »

No ale latem by chyba daly rade. Wiem ze musi byc podgrzewana woda bo nawet w Australia Zoo krokodyle maja oczko wodne podgrzewane by zylo sie i lepiej gdzie jest o wiele cieplej niz u nas.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości