Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Studia na kierunku chemia i biochemia. Pytania dotyczące rekrutacji oraz punktacji przy wyborze chemii na studia. Wykaz książek do nauki chemii.
Kika9305
Posty: 4
Rejestracja: 8 sie 2011, o 14:32

Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Kika9305 »

Witam!
Od września rozpocznę naukę w klasie maturalnej i staje przed wyborem studiów Stąd moje pytanie do Was forumowicze, jakie studia najlepiej wybrać i gdzie? Uniwersytet czy Politechnika? Po czym znajdę płatną pracę? W Polsce czy za granicą?

Uczę się na mat-fizie, interesuję się chemią - głównie nieorganiczną i z tym chciałabym związać swoją przyszłość. Myślałam nad technologią chemiczną lub inżynierią procesową.

Z góry dziękuję za pomoc
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Batha »

Kierunki, które wymieniłaś, są dostępne tylko na Politechnice.
Jeśli naprawdę interesuje Cię chemia, to na inżynierii wiele jej nie uraczysz. Tam mają bardzo okrojony chemicznie program, skupiają się głównie na liczeniu, mają mniej zajęć laboratoryjnych, za to więcej projektowych.

Co do pracy: jeśli nie masz znajomości, nie masz 100%, że znajdziesz pracę. Wg mojej osobistej opinii, lepiej wybrać TCh, bo zawsze można zrobić jakiś kurs AutoCad lub ChemCad (lub pouczyć się samodzielnie, a potem iść na kurs podszkolić wiedzę i zdobyć papierek).

Obojętnie, czy będziesz pracować w Polsce, czy zagranicą: ucz się angielskiego, potrzebny jest najpierw na studiach, a potekm w pracy (w Polsce też), co zauważyłam przeglądając oferty.
Awatar użytkownika
Fruktoza-
Posty: 57
Rejestracja: 19 kwie 2010, o 08:55

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Fruktoza- »

Batha pisze:Kierunki, które wymieniłaś, są dostępne tylko na Politechnice.
Nie tylko. Technologię chemiczną oferuje np. Uniwersytet Śląski. Co jednak nie zmienia faktu, że tego typu kierunki są lepsze na politechnikach. A plusem dla Ciebie jest to, że chodzisz do klasy o rozszerzonej matmie i fizyce.
PaulaaK
Posty: 50
Rejestracja: 12 lip 2011, o 19:32

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: PaulaaK »

Fruktoza- pisze:
Batha pisze:Kierunki, które wymieniłaś, są dostępne tylko na Politechnice.
Nie tylko. Technologię chemiczną oferuje np. Uniwersytet Śląski. Co jednak nie zmienia faktu, że tego typu kierunki są lepsze na politechnikach. A plusem dla Ciebie jest to, że chodzisz do klasy o rozszerzonej matmie i fizyce.

Dobrze Fruktoza pisze. Jak umiesz matme i fize to idź na politechnike. I nawet sie nie zastanawiaj nad wyborem
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: keehl »

Polibuda któraś, zdaje się, że Śląska, oferuje makrokierunek - technologia chemiczna połączona z inżynierią, w języku angielskim. Myślę, że warto się zainteresować.
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Arnold »

Politechnika Śląska ma makrokierunek
Kika9305
Posty: 4
Rejestracja: 8 sie 2011, o 14:32

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Kika9305 »

Dziękuję za odpowiedzi, zaraz poczytam sobie o tym makrokierunku, bo brzmi ciekawie.

Jeżeli nie makrokierunek, to co jest lepsze: Inżynieria chemiczna czy technologia? Nie ukrywam, że bardzo lubię chemię i chciałabym się nią zajmować w przyszłości, najbardziej interesuje mnie nieorganiczna strona tej nauki i analiza. Na jakim kierunku będę miała najwięcej do czynienia z tym?
Kika9305
Posty: 4
Rejestracja: 8 sie 2011, o 14:32

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Kika9305 »

A co myślicie o takich kierunkach jak metalurgia czy inżynieria materiałowa?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Batha »

Na jakim kierunku będę miała najwięcej do czynienia z tym?
na Technologii. Inżynieria ma okrojony do minimum program przedmiotów chemicznych. Tam jest więcej takich projektowo-maszynowych. Makrokierunek ma w sobie więcej inżynierii niż Technologii.
haski
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2011, o 10:04

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: haski »

Wg mnie tylko UJ
keehl
Posty: 251
Rejestracja: 18 paź 2009, o 21:09

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: keehl »

haski pisze:Wg mnie tylko UJ
Z powodu że co niby.?
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Michch »

No jak to co? Prestiżżżżżż
Edea
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2012, o 09:46

Re: Chemia - kierunki studiów - perspektywy

Post autor: Edea »

Niestety, z prestiżu praca Ci nie wyrośnie. UJ to jest uczelnia, która kształtuje naukowców, nie pracowników (przynajmniej chemia i biotechnologia, nie wiem jak na innych kierunkach, ale pewnie podobnie).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości