Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
japoneczka
Posty: 41
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 13:58

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: japoneczka »

czy na farmacje oraz lekarski oprócz rozszerzonej chemii i biologii wystarczy podstawowy język obcy?
Awatar użytkownika
magdzik091
Posty: 97
Rejestracja: 8 lip 2010, o 23:43

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: magdzik091 »

takk
kamilaaa
Posty: 140
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:25

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: kamilaaa »

magdzik091, jak to było w waszym roczniku ze zwolnieniem z egz z bioli? Bo u nas krążyła plotka, że najpierw miało być od 4,5 ale w końcu pozwalniali od 4,0 czy to prawda?.
Awatar użytkownika
magdzik091
Posty: 97
Rejestracja: 8 lip 2010, o 23:43

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: magdzik091 »

u nas trzeba bylo miec powyżej 4. ale jak jest teraz nie wiem
kamilaaa
Posty: 140
Rejestracja: 1 lip 2010, o 13:25

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: kamilaaa »

Ok, dzięki
visum
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2012, o 21:53

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: visum »

Witam, to mój pierwszy post na Forum.

Planuję iść na farmację, zdaję maturę w tym roku (a właściwie podwyższam wyniki).

I mam do Was pytanie dotyczące matematyki na farmacji. Jak bardzo jest rozbudowana? Nie pytam, czy ciężka, bo każdy ma inne odczucie, ale byłabym wdzięczna za wymienienie mi jakie działy są w programie? I czy jest ona tylko np na jednym roku i jak dużo jej jest? (I czy da radę ją przetrwać? )

(szukałam już czegoś o tym, niestety nie znalazłam. Jeśli gdzieś już ten temat był tu poruszany to proszę o zalinkowanie i przepraszam za zaśmiecanie) )

Pozdrawiam,
visum.
Nasty
Posty: 61
Rejestracja: 20 lip 2009, o 12:17

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: Nasty »

Hej! Jeżeli chodzi u nas o matematykę to trwa cały semestr. Miałam już ją dawno ale z tego co pamiętam to dominowały całki, pochodne i różniczki:) spokojnie można ją przetrwać:) nie ma się czego obawiać na naszym roku każdy zaliczył ten przedmiot, nikt nie miał z nim większych problemów.
student2
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2012, o 09:59

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: student2 »

Ja osobiście odradzam każdemu studiowanie farmacji na UM w Lublinie.
Ogólnie mówiąc atmosfera jest nieprzyjazna studentowi, a w szczególności w zakładzie chemii ogólnej i nieorganicznej.
Asystenci podchodzą do studentów w sposób czasami wręcz poniżający, a w szczególności pewien pan doktor (kto studiował, bądź studiuje ten wie o kogo chodzi). A próby negocjacji z tym zakładem kończą się swoistą pacyfikacją tego studenta.
student2
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2012, o 09:59

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: student2 »

Ja osobiście odradzam studiowanie farmacji na UM w Lublinie.
Szczególnie najgorszy jest zakład chemii ogólnej i nieorganicznej, który a szczególne zdolności do zniechęcania studentów, a nawet traktowania w sposób poniżający, w szczególności pewien pan doktor (kto studiuje bądź studiował) ten wie o kogo chodzi.
Ogólnie to asystentom w tym zakładzie chodzi bardziej o złamanie psychiczne swoich studentów niż nawet o ich wiedzę.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: Mårran »

Jeszcze w trzech wersjach to napisz, żeby wszyscy zrozumieli
Pani Buka
adrianas
Posty: 265
Rejestracja: 31 sie 2010, o 11:47

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: adrianas »

Imatinib pisze:Jeszcze w trzech wersjach to napisz, żeby wszyscy zrozumieli
T dokładnie:P Kompletnie nie zgadzam się ze zdaniem wyżej. Ktoś miał poprostu pecha z trafieniem na asystenta. Ja osobiście po pierwszym semestrze bardzo miło wspominam zarówno chemię nieograniczną jak i w sumie wszystkie inne przedmioty(nawet biologię), wszystko da się przetrwać. Uczelnia wg mnie jest bardzo prostudencka(milion terminów), poprostu trzbea mieć szczęście czasem nawet z asystntami.
Awatar użytkownika
Koncepcja
Posty: 34
Rejestracja: 22 wrz 2009, o 20:38

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: Koncepcja »

student2 pisze: Ogólnie mówiąc atmosfera jest nieprzyjazna studentowi, a w szczególności w zakładzie chemii ogólnej i nieorganicznej.
Asystenci podchodzą do studentów w sposób czasami wręcz poniżający, a w szczególności pewien pan doktor (kto studiował, bądź studiuje ten wie o kogo chodzi). A próby negocjacji z tym zakładem kończą się swoistą pacyfikacją tego studenta.
Jeśli myślimy o tym samy asystencie to osobiście uważam, że jest on bardziej zabawny niż demoniczny jak można wywnioskować z Twojej wypowiedzi. Poza tym jeśli nie odpowiada Ci asystent to chyba nie ma żadnego problemu, żeby na chemię przepisać się do innej grupy. Atmosfery tym bardziej nie nazwałabym nieprzyjazną patrzą cna ustępstwa jakie czasami istnieją na korzyść studenta.
Nasty nie wiem jak jest teraz (choć nie słyszałam o żadnych zmianach) ale ja miałam matematykę tylko przez jeden semestr. W drugim była statystyka.
CD8
Posty: 24
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 19:59

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: CD8 »

Matematyka jest przez jeden semestr ( całki, pochodne, granice funkcji i na początku mały sprawdzian z liceum), da się przeżyć i bez spiny Drugi semestr statystyka, zazwyczaj z tym samym prowadzacym co matma. Moja opinia o atmosferze jest taka: zależy na kogo sie popadnie i jaki humor ma asystent. Chemię znosiłem dobrze, za to nie podobało mi się na katedrze botaniki, student= piąte koło u wozu na tej katedrze. Najmilej jest na biologii
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości