Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
pandziuchna
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:39

Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: pandziuchna »

Cześć! W październiku zaczynam studiować farmację w Lublinie w związku z czym mam parę pytań dotyczących tego kierunku i samych studiów. Poza tym liczę, że odezwą się osoby, które będą ze mną na roku, może wy wiecie więcej ode mnie

Gdzie i kiedy będą podane jakieś informacje nt. rozpoczęcia roku (nie wiem czy tak to się nazywa)?
Co z książkami - czy warto coś sobie kupić na I rok, czy może wcześniej zapisać się do biblioteki i zarezerwować czy wystarczą notatki, kserówki (może ma ktoś do odsprzedania, byłabym zainteresowana)?
Jak w ogóle wygląda I rok - wiem, że sporo biologii, botaniki no i wiadomo, że chemia co jest najgorsze? Ile egzaminów w sesji?
Czy istnieje jakieś forum studentów farmacji? Bo zauważyłam, że pierwszaki z innych kierunków powoli się integrują

Przepraszam jeśli napisałam coś głupiego, ale jestem zupełnie niezorientowana w studenckim świecie

Ps. Jestem tu nowa, więc witam wszystkich!
Awatar użytkownika
magdzik091
Posty: 97
Rejestracja: 8 lip 2010, o 23:43

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: magdzik091 »

Dużo masz tych pytań i dużo można by pisać w odpowiedzi. więc może tak w skrócie:
o inauguracji roku akademickiego będzie coś wiadomo pod koniec września, na pewno nie wcześniej (tak już jest na naszej cudownej uczelni, że wszystko na ostatnią chwilę)

jeśli chodzi o kserówki to zależy od kogo kupisz, może tam być wszystko albo nie. jednak niektóre książki warto mieć. do biblioteki można się zapisać jeszcze na wakacjach i wcześniej rezerwować książki

jeśli chodzi o pierwszy rok to nie jest aż tak źle trudno powiedzieć co jest najgorsze. wszystko zależy od tego co kto lubi

na sesji zimowej jest 1 egz, a na letniej 4 ( a właściwie 3 bo to coś z łaciny trudno nazwać egzaminem )

jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to możemy porozmawiać poza forum
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: Lunna »

Cześć Czytałam różne wątki na temat farmacji, ale mam kilka pytań dotyczących akurat farmacji w Lublinie. Może ktoś mógłby napisać jak długo trwają zazwyczaj zajęcia na pierwszym roku (np. o której godzinie zwykle się zaczyna, czy może różnie to jest?). I jakie przedmioty są głównie w pierwszym semestrze? Bo wiem, że na każdej uczelni inaczej jest z rozkładem zajęć. Byłabym wdzięczna za odp.
Awatar użytkownika
magdzik091
Posty: 97
Rejestracja: 8 lip 2010, o 23:43

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: magdzik091 »

Jeąli chodzi o godziny zajec i czas trwania to jest rożnie. bywaja dni, kiedy siedzi sie na uczelni od rana do wieczora, a w inny dzien ma sie np tylko jakis wyklad. Czasem zdarza się nawet że cały dzień jest wolny.

w pierwszym semestrze jest Chemia ogólna i nieorg ( ćw i wykł), biologia z genetyką (ćw i wykl), anatomia z fizjologia (ćw i wykł), biofizyka( ćw i wykł), matematyka ( ćw i wykl), historia farmacji (ćw), wf, łacina (ćw). Niektóre nie trwają caly semestr:D
axel125
Posty: 19
Rejestracja: 13 sie 2011, o 21:27

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: axel125 »

A ja z kolei mam takie pytania czy wszystkie zajecia beda odbywac sie od tego roku w tym nowym budynku na Chodźki?
I czy istnieje jakas dyskryminacja ludzi z niestacjonarnych?
Czy jest sie w stanie przynajmniej 2 razy w miesiacu wyrwac na impreze?:)
Jaka atmosfera panuje w grupach? Czy jest duzo prymusów na farmacji?
Czy ludzie sa pomocni?
Awatar użytkownika
magdzik091
Posty: 97
Rejestracja: 8 lip 2010, o 23:43

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: magdzik091 »

i jeszcze seminaria z propedeutyki ale to w ramach chemii:)
Awatar użytkownika
magdzik091
Posty: 97
Rejestracja: 8 lip 2010, o 23:43

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: magdzik091 »

i znowu nawał pytań.

no to tak

Nie wszystkie zajęcia są na chodźki. W nowym pharm. jest chemia i biologia. anatomia i fizjo są na radziwilowskiej (c.medicum), biofiz, mat, łacina są w c. anatomicum (jaczewskiego), hist farm w bibliotece ( na szkolnej), a wf w hali na chodźki.

moim zdaniem dyskryminacji ludzi z niestacjonarnych jakiejś wielkiej nie ma ale to już trzeba by zapytać kogoś z niestacjonarnych.

Na imprezy pewnie że da się wyrwać. chociaż zdecydowanie łatwiej w drugim semestrze

Atmosfera w grupach jest ok, przynajmniej w mojej grupie prymusi się trafiają jak wszędzie a ludzie ogólnie są pomocni jak ktoś ma jakieś pytania, skrypty czy coś takiego to wszystko ląduje na forum Ja z atmosfery jestem naprawdę bardzo zadowolona. myślałam ze będzie gorzej
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: Lunna »

magdzik091 - wielkie dzięki za odpowiedzi, bardzo pomagasz I jeszcze kilka pytań Czy na farmacji istnieje coś takiego jak zwolnienie z łaciny, jeśli miało się ją w liceum? Ile osób jest zazwyczaj w grupach? I jaki fartuch trzeba mieć na większości zajęć? Aaa i czy farmacja ma zajęcia w prosektorium?
Awatar użytkownika
magdzik091
Posty: 97
Rejestracja: 8 lip 2010, o 23:43

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: magdzik091 »

ciesze się że mogę pomóc jeśli miałaś łacinę w liceum to możesz być zwolniona, tylko trzeba mieć odpowiednią ilość godzin. to ogłoszenie z tamtego roku:

grupy są 5-osobowe, a na zajęciach są zazwyczaj po 4 albo 3 grupy. potrzebny jest taki zwykły biały fartuch, nie wiem jak on się fachowo nazywa. laboratoryjny? w każdym razie taki zapinany z przodu im tańszy tym lepszy, bo czeka go dużo dziur i plam anatomicznego nie potrzeba zajęć w prosektorium nie ma! w ogóle anatomie mamy dość ogólną
Lunna
Posty: 77
Rejestracja: 13 sie 2011, o 20:16

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: Lunna »

Jeszcze raz dzięki sporo się dowiedziałam, pewnie będę jeszcze o coś pytać jak mi się coś przypomni. a raczej tak
P.S. Czy na farmacji jest znczna większość dziewczyn?
axel125
Posty: 19
Rejestracja: 13 sie 2011, o 21:27

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: axel125 »

Dzieki wielkie za pomoc:) na jakiej zasadzie dzielone sa grupy?
Awatar użytkownika
magdzik091
Posty: 97
Rejestracja: 8 lip 2010, o 23:43

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: magdzik091 »

Lunna pisze: P.S. Czy na farmacji jest znczna większość dziewczyn?
tak, ale jest też trochę chłopaków na szczęście
axel125 pisze:na jakiej zasadzie dzielone sa grupy?
mniej więcej alfabetyczne, a niestacjonarni są u nas w końcowych grupach ale na innych kierunkach byli podobno wymieszani za stacjonarnymi wiec może i na farmacji tak zrobią.

jak macie jakieś pytania na które będę znała odp to chętnie pomogę:) rok temu też byłam trochę zagubiona, więc wiem jak to jest a tak naprawdę jeśli nie dowiecie się czegoś od starszych roczników to nikt inny wam tego nie powie
pandziuchna
Posty: 24
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:39

Re: Farmacja na UM w Lublinie - parę pytań

Post autor: pandziuchna »

Dzięki wielkie, za odpowiedzi
Magdzik091, pisałaś coś o forum. Ono powstanie dopiero po rozpoczęciu roku akademickiego pewnie, tak?

Btw. myślałam, że w grupach jest więcej osób ok. 10-15 a tu niespodzianka. Bo bardzo chciałabym być w gr. z moją współlokatorką, a że obie mamy nazwiska na cz to myślę, że powinno się udać.

A i jeszcze jedno pytanie: czy na początku są jakieś wejściówki? Jak one wyglądają i czy to co wiemy z liceum (hmm niestety te 4-miesięczne wakacje trochę tą wiedzę okroiły)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości