w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kuba13190
Posty: 15
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:27

w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: kuba13190 »

Cześć

w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną maturę z biologii ale mam problem związany z książkami. Czy opłaca się kupować vademecum z biologii operonu. Kupiłem już:

Fizjologię Roślin A.Szweykowskiej

Botanikę tom 1 A.Szweykowskiej

cały komplet książek Lewińskiego:

genetyka

zoologia

cytologia i histologia

ekologia

molekularne podłożę biologii

anatomia i fizjologia człowieka

fizjologia zwierząt

Embriologia Cytologia i Histologia P.Hosera

Fizjologia organizmów P.Hosera

3 książki operonu rozszerzone
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: Dali »

Odradzam ćwiczenia/zeszyty/cokolwiek Omegi, zrobiłem parę i w połowie są tam rzeczy praktycznie przepisane z Biologii Villego, mało zadań typowo maturalnych ( eksperymenty, korzystanie z informacji, prawda-fałsz ), pełno niepotrzebnych do matury szczegółów.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: york »

omega do biologii to jedna z najlepszych pozycji
a odradzac koledze to można, ale nie omegi tylko szweykowskich
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: Stalowy »

Z tego co słyszałem, szweykowscy bardziej są przydatni na OB
marytm
Posty: 88
Rejestracja: 25 lip 2011, o 14:26

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: marytm »

ja omege polecam, szczegolnie te ksiazki z zadaniami. w podrecznikach jest sporo rzeczy kompletnie nieprzydatnych, ale jednoczesnie sporo takich, ktorych w operonie nie znajdziesz (albo sa w malo widocznym miejscu/malo przystepnej formie), a moga sie na mature przydac.

i idz tez do jakiejs ksiegarni wiekszej i zobacz jakie maja testy - wybierz takie, ktorych forma Ci odpowiada -im wiecej cwiczen, tym lepiej
ja mialam, oprocz operonu i omegi, testy z WSiPu, calkiem niezle, dobre na szybkie sprawdzenie wiedzy.

vademecum z operonu - kto co lubi. ja korzystalam, im blizej matury tym coraz czesciej i musze przyznac,ze sie przydalo, ale tylko jako powtorka.
u mnie w klasie korzystali tez z repetytorium wsipu i sobie chwalili - fajniejsze schematy, bo takie bardziej maturalne
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: Michch »

Wow, po co ci tak dużo materiałów:P
Nie, nie kupuj vademecum Operonu. Co prawda ja jestem z niego bardzo zadowolony, ale nie znajdziesz w nim nic, czego nie byłoby w książkach, które wymieniłeś. Strata kasy w tym wypadku.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: lith »

Oczywiście, że znajdzie to samo. bo chyba o to chodzi, żeby ogarniać materiał maturalny, a nie jakiś inny. Do matury nie chodzi przecież o to, żeby jak najwięcej ogarnąć, a żeby dobrze ogarnąć to co trzeba i w trakcie matury być tego pewnym. Trzeba mieć materiał ogarnięty całościowo, więc imo nie może być tak, ze jak coś powtarzałeś miesiąc przed maturą to do tego nie wracasz. I właśnie vademecum służy do takich szybkich powtórek jak nam czasu brakuje. Dużo szybciej jest się imo przebić przez całe vademecum niż przez 3 podręczniki. Na pewno przydać się może dużo bardziej niż jakieś Szwejkowskie, czy Hossery. Jak już tyle książek nakupowałeś to ja bym już vademecum jakieś wziął, bo o ile możesz się z tego uczyć to przed samą maturą przecież nie przekopiesz się przez te wszystkie w ramach powtórek.
mic
Posty: 23
Rejestracja: 8 gru 2010, o 18:09

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: mic »

Przeładujesz mózg informacjami. Matura z biologii nie wymaga wielkiej wiedzy. wystarczy ta z operonu uzupełniona o zbiory zadań i arkusze maturalne. i tak 60% to umiejętności. może jeszcze więcej to umiejętność trafiania w klucz.
Co do Vademecum - nie polecam. Suche i wypunktowane informacje. Dużo lepiej wchłaniać informacje ubrane w jakąś sensowną i przyjemną treść. Do tegorocznej matury przygotowywałem się wyłącznie z Operonu i Witowskiego (trochę na czuja bo błędów masa) i nie narzekam na luki w wiedzy.
raulitoNYC
Posty: 42
Rejestracja: 21 lip 2011, o 19:07

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: raulitoNYC »

ucz się z podręcznika np z operonu i rób zadania z omegi i witowskiego na bieżąco. wtedy będziesz wiedział, jakie szczegóły pominąć z omegi. odradzam vademecum operonu. autorzy streścili po prostu podręczniki tego wydawnictwa.
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: w tym roku ma zamiar zdawać rozszerzoną

Post autor: wedrowycz_ka »

Szweykowscy to na studia biologicznie, a nie do matury.
Lepiej zainwestuj w zbiory zadań niż w opasłe tomiszcza i encyklopedie. Matura nie sprawdza wiedzy tylko umiejętność wstrzelenia się w klucza, a tego nie nauczysz się w inny sposób niż przerobienie tony zadań.

Hoser jest OK, jako czytadło do poduszki
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości