XX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Pomoc w przygotowaniu do olimpiady Wiedzy Ekologicznej zwanej też olimpiadą ekologiczną. Wykaz materiałów, testy i rozwiązania.
KG

XX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: KG » 25 sty 2005, o 18:08

Jeśli ktoś pisał etap podstawowy XX OWE,moze sie przkonać na własnej skórze,Że ekologia jest nauką interdyscyplinarną-jak to jest ładnie wszedzie określane.MoŻe nawet o tym świadczyc fakt,Że za jej przeprowadzenie coraz czesciej odpowiedzialni są nie tylko nauczyciele biologii,ale i geografii.Według mnie jest to słuszne.
Natomiast argumentem,ktory potwierdza fakt,iŻ ekologia jest nauką korzystającą z dorobku nauk takich jak geografia,genetyka itd są pytania,które znalazły się na tescie podstawowym XX OWE 17 stycznia 2005 roku.Pytania byly bardzo róŻnorodne.Od pytania o ostańce (geografia), daty powstania NFO¦iGW ("historia ekologii"),po przez węŻe jadowite,rybki z azji,na pytaniu optimum ekologicznye vs optimum fizjologiczne skończywszy.Organizatorów nie mozna oskarzyc o to,ze wykroczyli poza material,bo maja jeden ale solidny argument,o któym pisalem wyzej.
Jednak wedlug mnie najgorsze sa pytania na temat stanu środowiska w Polsce,ktore tez pojawily sie na tym teście i znajdują się w wymaganaich Olimpiady.Jak myslicie czego mozna sie spodziewac na etapie okegowym? oraz gdzie mozna zdobyc info na temat aktualnego stanu środowiska naszej ojczyzny ?

oya
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2005, o 00:00

Re: XX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Post autor: oya » 23 mar 2005, o 11:40

ktoś może wie kiedy się odbędzie w Trójmieście etap wojewódzki i gdzie konkretnie?
Gdzie można kupić , zdobyć czy dostać testy z poprzednich lat?

Mi¶

testy z ekologii

Post autor: Mi¶ » 23 mar 2005, o 18:29

O testy z ekologii z poprzednich edycji olipiad ekologicznych najlepeij pytać w oddziałach Ligi Ochrony Przyrody (mogą mieć wszystkie w formie ksiąŻki lub ksera)

KG

XX OWE

Post autor: KG » 31 mar 2005, o 19:52

Uczestników XX OWE zapraszam na gg: 1014072. pozdro

KG

XX OWE

Post autor: KG » 31 mar 2005, o 19:53

Uczestników XX OWE zapraszam na gg: 1014072. pozdro

Awatar użytkownika
przyrodnik
Moderator w spoczynku
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

olimpiada ekologiczna

Post autor: przyrodnik » 1 kwie 2005, o 01:21

Byłem kilka lat temu finalistą etapu ogólnopolskiego olimpiady wiedzy ekologicznej. Miło wspominam te czasy

Dużym zainteresowaniem cieszy się teraz ta olimpiada?

Weraph

XX olipiadka

Post autor: Weraph » 1 kwie 2005, o 19:53

ja tam XX zaczynam lubic i rownocześnie wątpię czy cokolwiek osiągnę. przeszłam juz regiolake, pytania znośne, ale wiedziałam zamało.iiosiągnełam akurat próg w p-niu było 340 osob.przeszło 65.i co dalej? nikt nic nie wie. piszcie jakchciecie gg:9422678 lub e-m [at].pl

KG

XX OWE

Post autor: KG » 2 kwie 2005, o 14:35

Z roku na rok liczba uczestników Olimpiady Wiedzy Ekologicznej rośnie, dlatego,ze to jest bardzo interdyscyplinarna nauka.Nie startują tylko uczniowie z profilu biologiczno-chemicznego,ale ludzie z liceum profilowanego, technikum itd. Takze konkurencja jest,ale fajna sprawa ogólnie rzecz biorąc.pozdro

Mi¶

nagrody w olimpiadzie ekologicznej

Post autor: Mi¶ » 3 kwie 2005, o 16:55

A jakie są u was nagrody na regionalnym szczeblu?

Czy nauczycielka z biologii patrzy na was z przymróŻeniem oka, moja tak (jakby olimpiada wiedzy ekologicznej była duŻo gorsza od tej biologicznej).

KG

XX OWE

Post autor: KG » 4 kwie 2005, o 12:32

Ja za region dostalem kalkulator i zegarek (typowe MADE IN CHINA) ufundowane przez senatora z mojego regionu,bo tak to by nic nie bylo.Jesli chodzi o nauczycielke (od biologii) to olimpiada swoja droga,a uczyc sie trzeba i wszystko mnie obowiazuje.Dostaje tylko terminy i miejsca kolejnych etapów (i to nie zawsze).No i moja praca jest samodzielna :-/.Nie ma Żadnych kolek itp.Takze tak to sie przedstawia

WeraPH

olimpiadka

Post autor: WeraPH » 6 kwie 2005, o 14:39

człowieki mi obiecali obóz do HAliny.hehe dobre sobie. za regionalke dostałam długopis i obiad supeeer nie? tez się ciesze. :p chyba tobie Kg zazdroszce, moja biologica non stoper wyszukuje mi jakies rzeczy do zroibieniamakabra jak ja ja widze na korytarzu to uciekam.na serio lol

Ekolog

nagrody w olimpiadzie ekologicznej

Post autor: Ekolog » 6 kwie 2005, o 17:31

Kilka lat temu dostalem na regionalnym etapie rower (ale było tylko kilka takich nagród dla tych co zdobyli duŻą liczbę punktów), kaŻdy teŻ mógł sobie wybrac kilka ksiąŻek z dostępnych (były teŻ droŻsze atlasy i encyklopedie przyrody). Ale z tego co słyszę, to teraz jest coraz gorzej z nagrodami, pewnie nie mają sponsorów lub nie potrafią ich znaleźć. Ale w ostatnim etapie są zawsze ciekawe nagrody (duŻo ksiąŻek, a dla tych najwybitniejszych ekologów najwięcej niespodzianek). No i jak ja byłem, to zorganizowali grilla w lesie (ekstra :lol: )

Gość

Re: testy z ekologii

Post autor: Gość » 12 kwie 2005, o 18:00

Mi&#x15B pisze:O testy z ekologii z poprzednich edycji olipiad ekologicznych najlepeij pytać w oddziałach Ligi Ochrony Przyrody (mogą mieć wszystkie w formie ksiąŻki lub ksera)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post