Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Triss »

Niestety, już trzecia Dzisiaj dowiedziałam się, że należę do rocznika, który padł ofiarą eksperymentu z egzaminem gimnazjalnym, który ma być zbliżony do matury (np. angielski będziemy pisać na poziomie podstawowym, chętni rozszerzony, ale mimo to i tak napiszą podstawowy, w odstępie 45 min. między testami - naprawdę,będzie fajnie.)
A ja długo z kolei byłam naturszczykiem, lubiłam sobie poczytać o różnych rzeczach w interncie czy gazetach,a z biologiczką najlepszych relacji nie miałam, ba - z biologii wcale orłem nie byłam,mimo że czasem na lekcji jakąś ciekawostką błysnęłam. Dopiero od drugiego semestru drugiej klasy odkryła we mnie, można by rzec, potencjał i zachęciła do udziału w takim konkursiePrawdopodobnie też będę sama na kółku, ewentualnie znajdzie się ktoś, kto będzie chodził tylko po to by sobie podnieść ocenę, bo to też działa na tej zasadzie. Ale co do olimpiady,to nie przewiduję, by ktoś poza mną był zainteresowany, moja szkoła jest mała. Chyba możemy sobie podać ręce.
Gratuluję nauczycielkigt
A, w takim razie przez wakacje coś opanowałaś z materiału?

Hah, mnie tam koszykówka nie leży, za to piłka nożna jak najbardziejPozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

No widzę że się świetnie dogadałyśmy
Kocham sport po prostu wszystko (oprócz siatki) a już najbardziej to noga i ręka

Ten egzamin to paranoja bo też sporo o tym czytałam (szczerze współczuję)

PS. pisze bo nasze polskie orły coś nie mogą skecić gry i po prostu nie mogę patrzec jak marnują wyśmienite szanse na zdobycie punktów

Jeżeli chodzi o materiał to trochę opanowałam heh ale też nie za dużo (wolałam treningi z nogi ) ale od połowy sierpnia biorę się za prawdziwą naukę

Nie za kucie Bo mam w klasie taką jedną co po prostu kujeeeeeeee
Kiedy ona się uczy to w domu nie może chodzić telewizor pralka NIC a braci zmyka w pokoju bo ONA SIĘ UCZY

Tylko że nic jej z tego kucia nie wychodzi bo ja nie kuje (codziennie z czegoś treningi) i miałam w I gim. (teraz jestem w II) średnią 5,73 ( nie chciałam się chwalić )
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

No widzę że się świetnie dogadałyśmy
Kocham sport po prostu wszystko (oprócz siatki) a już najbardziej to noga i ręka

Ten egzamin to paranoja bo też sporo o tym czytałam (szczerze współczuję)

PS. pisze bo nasze polskie orły coś nie mogą skecić gry i po prostu nie mogę patrzec jak marnują wyśmienite szanse na zdobycie punktów

Jeżeli chodzi o materiał to trochę opanowałam heh ale też nie za dużo (wolałam treningi z nogi ) ale od połowy sierpnia biorę się za prawdziwą naukę

Nie za kucie Bo mam w klasie taką jedną co po prostu kujeeeeeeee
Kiedy ona się uczy to w domu nie może chodzić telewizor pralka NIC a braci zmyka w pokoju bo ONA SIĘ UCZY

Tylko że nic jej z tego kucia nie wychodzi bo ja nie kuje (codziennie z czegoś treningi) i miałam w I gim. (teraz jestem w II) średnią 5,73 ( nie chciałam się chwalić )
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Triss »

Jedynym moją nadzieją, co do tego egazminu, jest to, że być może skoro to pierwszy taki eksperyment, to będzie łatwy, aczkolwiek wiadomo, czyją matką jest nadzieja. ^^
Od połowy sierpnia, to już trochę za późno. Aczkolwiek chyba chodziło Ci o połowę września - w takim razie witam w klubie, bo ja też dopiero teraz zaczynam naukę. A tak w ogóle orientujesz się, kiedy będzie pierwszy etap? Coś mi świta, że w listopadzie, ale raczej spodziewałabym się października. Udało mi się uzgodnić z biolożką, żeby jednak mnie zgłosiła i dziś miałam u niej pierwsze odpytywanie z zakresu komórek i tkanek i pochwalić się muszę, że sama się nie spodziewałam, że mi tak pójdzie, ale w końcu kułam trochę z tego podręcznika OPERONU. ^^
A u Ciebie, jak postępy?
Gratuluję tak wysokiej średniej, dla mnie niestety jest raczej nieosiągalna, bo po pierwsze przedmioty typu historia, WOS, czy wf to moja piętka, a po drugie, za leniwa jestem. ^^

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

u mnie z nauką jako tako oprócz biologii startuję jeszcze z historii
Moja biolożka już na pon. mi wszystko ma naszykować a naa razie to mówiła mi że musimy przerobić człowieka bo to też zwierzę i na pewno będzie (szkoda bo i tak duzo materiału , w innych województwach mają lepiej maja podzielone na klasy i kilka lektur dodatkowe i tyle) a my.po prostu szkoda gadać
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Triss »

Masakra.
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

Zdecydowanie odpowiednie słowo
A starujesz w jeszcze innych konkursach ?
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Triss »

Tak, z angielskiego. Ale jednak większy nacisk kładę na biologię.
A Tobie jak tam historia idzie?
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

no temat jest dosyć rozległy z tej historii jeszcze startuje ta kujonica o której ci pisałam wcześniej,ale moje nauczycielki

zarówno od biologii jak i historii są the best
niestey ona i on będzie miała i miał informacje od mamusiek (jej matka jest przewrażliwiona na punkcie wszystkiego co związne ze szkołą, a jego jest nauczycielką polaka i historii jak pech to pech )

PS. angielski to moja zmora mimo,że mam 5 to muszę dużo na nie popracować zdecydowanie wolę niemiecki xd
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Triss »

Oj, to konkurencja w szkole spora.
Tak, wiadomości od mamusiekeh, my nie mamy wyjścia, jak coś to musimy same do czegoś dojść. ^^ Ale może to i dobre.
Moja nauka na razie kuleje, jakoś po tych standardowych 7 godzinach lekcji, potem odrabianiu ich w domu nie mam siły na biologię, zostaje tylko nauka w weekendy i ewentualnie na przerwach, a to mało daje. ^^
Biolożka mi teraz wyznaczyła parzydełkowce, nicienie, pierścienice, płazińce i stawonogi Jakoś powoli pójdzie. A tak w ogóle, przeczytałam, że nasz konkurs bedzie 27 października, co mnie nieziemsko ucieszyło, bo jakby nie było, jeszcze październik zostaje do nauki.
No cóż. moją zmorą była od zawsze historia, z datami jestem pokłócona i w ogóle, ale to w ogóle nic nie pamiętam z poprzednich lat. Mówi się trudno, eh.
Niemiecki, też fajny język, ale ja w szkole mam rosyjski. Oj, lubiłam go bardzo, dopóki nie zmienili nauczyciela, yeah.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

dam ci dobrą radę co do historii napisz daty na takie malutkie karteczki i porozwieszaj w pokoju to szybciej zapamiętasz

Data konkursu mnie rówież bardzo ucieszyła
nauka u mnie też nie najlepiej chciaż moja biologica jest świetna (już mówiłąm chyba )
w pon. zaczynamy kółko i wałkowanie testów i wszystkiego po kolei
PS. mówiła mi że na 100% pojawi się człowiek ( bo to jednak zwierzę heh )
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Triss »

Dobry pomysł z tymi karteczkami, myślę, że może mi pomóc, dzięki
A ja mam teraz wolny tydzień, bo wyjeżdżam do Włoch, więc tam będę się starała jak najwięcej uczyć (t, to zawsze się tak mówi ale nie, teraz to nie przelewki,zwłaszcza, że mało umiem).

Ech, ok, mam nadzieję, że z tego człowieka dużo jednak nie będzie.
Znasz jakąś stronę z testami z poprzednich lat?
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

zajrzyj na strony wszystkich kuratoriów( bo naszym kuratorium tylko z poprzedniego roku )
wczoraj u mamy w pracy wydrukowałam 3 ryzy papieru tych testów tylko z innych kuratoriów xd
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości