Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
itsalovestory
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2010, o 20:47

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: itsalovestory »

Witam!
Też 27 października biorę udział w konkursie biologicznym, tyle że jestem z Wielkopolski. Moja biolożka jest troszkę, hmm. nieogarnięta i w mało czym się orientuję. Dlatego mam do Was pytanie czy temat konkursu jest jeden - dla wszystkich województw, czy się różni?
Dotychczas przygotowałam się ogólnikowo ze wszystkiego, bo w końcu w tym roku testy, ale do tego 27 października chciałam dodatkowo skupić się na temacie konkursu
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

Z tego co się orientuję to w każdym województwie jest inaczej u mnie w mazowieckim co roku są podawane tematy ,np. w tym roku to tajemnice świata zwierząt ale w małopolsce jest tak że na pierwszy etap szystkie trzy klasy 1,2 i 3 a na dalsze etapy co innego podają na stronie kuratorium gdzie indziej np. 1 klasa na 1 etapie 3 na drugim a 2 na 3 (oczywiście rozszerzony materiał) wejdź na strone kuratorium swojeo i wszystko będzie jasne

PS. na moją biologicę nie moge narzekać jest świetna
itsalovestory
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2010, o 20:47

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: itsalovestory »

Hmm na stronie kuratorium żadnego konkretnego tematu znaleźć nie mogę. Może po prostu nie umiem szukać W regulaminie znalazłam tylko:
B. Zakres zagadnień – etap szkolny
1. Pierwiastki i związki chemiczne budujące organizmy.
2. Pozyskiwanie i wykorzystanie energii na przykładzie fotosyntezy, oddychania tlenowego i beztlenowego u organizmów samożywnych i cudzożywnych.
3. Budowa i funkcjonowanie komórki (bakterii, grzybów, roślin i zwierząt).
4. Budowa i funkcjonowanie poszczególnych elementów komórki.
5. Tkankowa budowa organizmów roślinnych i zwierzęcych.
6. Systematyka – zasady klasyfikacji i sposoby identyfikacji.
7. Środowisko życia, budowa morfologiczna i anatomiczna oraz znaczenie czynności życiowych na przykładzie organizmu (jednokomórkowego i wielokomórkowego): bakterii, protistów, grzybów, mchów, widłaków, skrzypów, paproci, nagozalążkowych i okrytozalążkowych, parzydełkowców, płazińców, nicieni, pierścienic, stawonogów (skorupiaków, owadów i pajęczaków), mięczaków, ryb, płazów, gadów, ptaków, ssaków.
8. Znaczenie wymienionych w punkcie 7. organizmów w przyrodzie i gospodarce człowieka.
9. Identyfikacja nieznanego organizmu jako przedstawiciela jednej z wymienionych grup na podstawie obecności cech.
10. Budowa i funkcjonowanie organizmu człowieka.
11. Hierarchiczna budowa organizmu człowieka
12. Budowa, funkcje i współdziałanie poszczególnych układów: ruchu, pokarmowego, oddechowego, krążenia, wydalniczego, nerwowego, dokrewnego i rozrodczego.
13. Stan zdrowia i choroby.
14. Wpływ na zdrowie człowieka niektórych substancji psychoaktywnych (tytoń, alkohol), narkotyków, środków dopingujących, kofeiny i niektórych leków.
15. Najważniejsze choroby człowieka wywoływane przez wirusy, bakterie, protisty i pasożyty zwierzęce oraz przedstawia zasady profilaktyki tych chorób.
16. Czynniki sprzyjające rozwojowi choroby nowotworowej.
17. Sens badań kontrolnych (np. badania stomatologiczne, podstawowe badania krwi i moczu, pomiar pulsu i ciśnienia krwi).
Macie to samo napisane w waszych regulaminach? Chyba po prostu się przyłożę do tych punktów z regulaminu
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

nie ja mam zupełnie inaczej niż ty wejdź na tronę mojego kuratorium warszawa każdy konkurs ma określony program merytoryczny (zakres materiału)

a startujesz jeszcze w innych?
bo ja mam jutro z historii (trochę za wcześnie i raczej nie przejdę nastawiam się za to na biologię )

a jak tam u Cb? z nauką? z jakich książek się zakuwasz ? (oczywiście w żartach)
Awatar użytkownika
autotrof
Posty: 120
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 14:25

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: autotrof »

Już jutro jest historia?

Którego piszecie z biologii bo ja w małopolsce 21 paż.
Powodzenia nahistorii
itsalovestory
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2010, o 20:47

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: itsalovestory »

To w takim razie trzymam się punktów z regulaminu

Tak, biorę udział jeszcze w chemicznym. Miałam jeszcze iść z angielskiego ale niestety w tym terminie nie będzie mnie w szkole i musiałam zrezygnować

Powodzenia w takim razie na historycznym

A co do nauki to podręczniki, vademecum i zadania które szukam w internecie a później rozwiązuję a Ty?


autotrof: Wielkopolska ma 27 października
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

ja mam tak jak w Wielkopolsce 27 X biologię

nie dziękuję co do historii chociaż okropnie się jej boję
itsalovestory
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2010, o 20:47

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: itsalovestory »

Kasia888: jak tam historia?
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

test był trochę zrypany że się tak wyrażę ale trochę napisałam xd tak ze 3/4 powinnam mieć

boję się że dadzą takie szczególiki na biologii
to się załamię xd
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Triss »

Koleżanka też brała udział w historii, jak zobaczyłam jej minę po wyjściu z sali to od razu wiedziałam o co chodzi. Podobno był naprawdę trudny i szczegółowy o

I jak idzie? Mi jeszcze ochrona przyrody została do wkuwania i klucz do oznaczania, no i powtarzanie już wkutego materiału.
Boję się
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

ja też
itsalovestory
Posty: 29
Rejestracja: 15 cze 2010, o 20:47

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: itsalovestory »

Oj tam, oj tam!
Damy radę! Mi zostało już tylko powtarzanie i powtarzanie. No i przynajmniej będę miała z głowy powtarzanie biologii przed testamiltcwaniak

Grunt to pozytywne myślenie
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

co teraz powtarzacie Masz rację ale to nie jest do końca takie proste jakim się wydaje

Dobra skończmy z tym tematem jakie powtórki aktualnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości