Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

Hejka wszystkim

Ide teraz do 2 gimnazjum i na początku lipca zajrzałam na strone kuratorium oswiaty w Warszawie oraz przejrzałam tegoroczny zakres materiału. Okazało sie że sa to zwierzęta ale i tak nie zrezygnuję

Przejrzałam polecane ksiązki i strony i natknęłam się na biologa xd
Postanowiłam sie zarejstrować i właśnie rozpocząć nowy wątek

Mam nadzieję, że dużo osób podzieli się moimi spostrzerzeniami nie tylko z woj. mazowieckiekiego
Ambryll
Posty: 28
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:35

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Ambryll »

A co byś chciała wiedzieć?
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

Szczerze wszystko

Jestem ze Zwolenia to niedaleko od Zwolenia
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

sorry chciałam napisać niedaleko Radomia

a Ty do której klasy chodzisz
Ambryll
Posty: 28
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:35

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Ambryll »

Ja jestem w I liceum. W zeszłym roku brałam udział w tym konkursie i zostałam laureatką. U mnie etap szkolny był dość prosty, chociaż wiele osób się na nim wyłożyło. Na rejonowym były zagadnienia podchwytliwe, np. rozpad rodopsyny, o których raczej się nie mówiło nawet na kółku biologicznym. A wojewódzki to prawie sama genetyka, głównie II prawo Mendla itp. Trzeba poświęcić naprawdę dużo czasu żeby tego wszystkiego się nauczyć. Ale najważniejsze żeby to lubić, wtedy wszystko przychodzi Ci łatwiej. Innymi słowy: jeśli dostaniesz się do rejonowego i wojewódzkiego, czas od września do stycznia masz wyjęty z życia. Wtedy króluje tylko biologia.
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

W tym roku przeczytałam temat i to świat zwierząt i mam pytanie czy muszę się uczyć ze wszystkiego czy tylko ze zwierząt ?
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

PS. zapraszam wszystkich do tematu i proszę o pisanie a nie tylko o przeglądanie tego wątku

Wspólnymi siłami na pewno lepiej sobie poradzimy (nie tylko z województwa mazowieckiego)
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: bioman »

Jestem co prawda z woj. świętokrzyskiego, ale jako zeszłoroczny finalista(niestety tylko finalista) mogę powiedzieć, że nie należy się ograniczać do materiałów gimnazjalnych (tj. podręczników). Nie mówię, że musicie się przygotować z podręczników licealnych jak do matury ale na pewno do nich zaglądajcie - najlepiej poziom rozszerzony.

Np. u mnie na 3 etapie pytania były ułożone pod treści z podręcznika do liceum (operon). -) W każdym razie powodzenia - w tym konkursie naprawdę można daleko zajść, a potem to już tylko przyjemności - można ominąć egzamin no i kilka punktów do rekrutacji -)
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

ja zakupiłam sobie podręcznik operona rozszerzoną biologię do liceum bo tam są zwierzęta i roślinki (temat w na mazowszu to świat zwierząt) i w moim mieście są 2 biblioteki pedagogiczna i miejska przejrzałam katalogii internetowe i powybierałam książki związane z zwierzętami w pedagogicznej (58 pozycji) a w miejskiej (88 pozycji) tak wiem że to dużo ale postaram się je przerobić :)

chciałam jeszcze przejrzeć biologię villego ale jej nie mam i muszę sobie zrobić wypad do biblioteki do czytelni

ale jestem pozytywnej myśli
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

Dalczego nikt nic nie pisze chociaż tyle osób przegląda

Do Ambryll czy masz jakieś testy z poprzednich edycji z województwa mazowieckiego ?

Jeżeli tak to bardzo Cię proszę abyś wysłała mi je na skrzynkę pocztową

[at].pl

Inych zresztą prosze o to samo

PS . piszcie razem na pewno więcej się nauczymy
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

Do wszystkich nie przeglądajcie tylko ale włączcie się do rozmowy, bo samo przeglądnie jest bezsensowne

Nawet jeżeli nie jesteście z Mazowsza
Triss
Posty: 22
Rejestracja: 6 lip 2011, o 15:39

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Triss »

Również jestem z mazowieckiego i będę przystępować do tego konkursu, mam nadzieję, że przenajukochańsza pani od biologii będzie skłonna w końcu poświęcić trochę czasu na jakieś przygotowania
Strasznie mi zależy na tym konkursie, bo perspektywa 50 pkt z mat-przyr jest kusząca,nie powiem. No i z liceami nie będzie takiego problemu.
Ale kurczę, coraz bardziej boję się, że nie dam rady. Wszyscy mówią, że trzeba kuć cały czas, a znając moją prokrastynację.to kiepsko sobie wróżę. Ale nie, tym razem się uparłam jak nigdy :X
Trochę już poprzeglądałam, głównie OPERON, podręcznik do rozszerzonej biologii dla 1 kl. liceum, bo jest tam właśnie sporo potrzebnych rzeczy, wymienionych w programie na stronie kuratorium. Szczerze, uwielbiam biologię, ale tematem o zwierzętach sie nieco rozczarowałam, myślałam, że trafię na człowieka,bo to w sumie najbardziej mi podchodzi.
Także przyłączam się do pytania odnośnie źródeł, z jakich się można uczyć.
I pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kasia888
Posty: 745
Rejestracja: 29 sie 2011, o 13:38

Re: Konkurs pbiologiczny w gimnazjum 2011/2012 woj. mazowieckie

Post autor: Kasia888 »

Z Twoich słów wnioskuję że jesteś uczennicą klasy III gimnazjum
Moja nauczycielka dzisiaj złapała mnie na korytarzu na rozpoczęciu i już mi zaproponowała kółko dla mnie (konkurs i projekt o ptakach) mimo że będę sama na tym kółku wcale się nie boję, bo już rok temu jak byłam w 1 gimnazjum chodziłam na kólko dla klas trzecich i tam zgłębiałam swoją wiedzę, więc perspektywa sam na sam z moją biologiczką nie jest zła

PS. Ja też zaiwestowałam w podręcznik do biologii rozszerzonej klasa I OPERON

A teraz ide oglądać mecz koszykówki naszych panów na Eurobaskecie. Dzisiaj grają z Litwą a wczoraj minimalnie przegrali z mistrzami Hiszpanią :(

No dobra kończę bo w końcu nie zdążę :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość