Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Wszystko o olimpiadzie biologicznej i olimpiadzie wiedzy ekologicznej oraz konkursach przyrodniczych dla uczniów, studentów i miłośników przyrody.
Yakubek
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2006, o 15:00

Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: Yakubek »

Startuję w tym roku w konkursie z biologii. Tematem jestŚrodowisko naturalne, jego zagrożenia i ochrona", czyli ekologia, która z pozoru wydaje się być łatwa i ciekawa. Chciałbym się dowiedzieć czegoś o poprzednich edycjach i konkursach biologicznych organizowanych również w innych województwach. Było ciężko? Mieliście do czynienia z dużą konkurencją? Trzeba było być perfekcyjnie przygotowanym? Co Wam się nie podobało? Dziękuję z góry
Ostatnio zmieniony 13 paź 2006, o 18:29 przez Yakubek, łącznie zmieniany 1 raz.
Karola

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: Karola »

TEz startuje w tym konkursie i nie wiem moge nigdzie znalezc zadan z poprzednich lat / mam zadania z konkursu chemicznego jesli ktos jest zaiteresowany to [at].com :evil:
tu¶ka

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: tu¶ka »

a moze wie ktos gdzie na necie moŻna znaleŻć prawidłowe odpowiedzi do tej olimpiady która dzis byla , bo podobno mozna ?
Kali

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: Kali »

Nauczyciele chyba dostali klucz odpowiedzi(biologi oczywiscie). a Co do samej olimpiady to troszke sie zawiodłam - pytania były (przepraszam za stwierdzenie ) beznadziejne . z tematu ekologii bylo moze 6 pytan i to jakich. łańcuchy pokarmowe mnie poprostu rozbiły :/ Wie ktoś moŻe cos o ilosci punktów potrzebnych do przejscia dalej :?: Chodzi mi o ewentualne podniesienie limitu ze względu na zbyt duŻą liczbę gimnazjalistów przechodzących dalej.( cos takiego było chyba w zeszłym roku)
Ketta

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: Ketta »

Żeby przejsć trzeba mieć conajmniej 53 pkt.

Nigdy na szkolnym etapie nie ma dokladnie tematyki konkursu. Przeczytaj dokladnie regulamin, tematy obowiazują dopiero od etapu rejonowego )

Ile mieliscie pkt?
Kali
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2006, o 18:02

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: Kali »

ja miałam 57.
Mozliwe, ale w zeszłym roku jakos trzymali sie tematu wiec moze nasza wina, ze nie pomyslelismy o reszcie materiału . Najbardziej mi zal kolezanek , które wkówały parki narodowe na przerwie tuz przed olimpiadą. i szkoda , ze w naszej szkole olimpiady nie pisał nikt z drugoklasistów- mieliby większosc informacji na świezo

PS. Gratuluje wszystkim, którzy przeszli dalej
Kasia

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: Kasia »

A czy moŻma gdzieś w necie sprawdzić ile się ma punktów?
fiolet

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: fiolet »

łatwe było )
ja mam 68/70.
i własnie teŻ szukam klucza w necie
Kasia

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: Kasia »

Napiszcie mi na jakiej stronie mogę znaleŻć te wyniki prosze
Ketta

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: Ketta »

wyniki są na kuratorium.krakow.pl

ale rozwiązań zadań tam nie ma

ja się dostałam ale minimalnie55 pkt)
fiolet

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: fiolet »

czyli akurat ] na styk.

ja jestem czwarta na tej stronce z wynikami ]
fiolet

Re: Małopolski Konkurs Biologiczny dla Gimnazjalistów

Post autor: fiolet »

a teraz czekają nas te słupie artykuły
i ksiązki o parku narodowym ech :P
szkolny to pikuś przy tym :)

powodzenia wszystkim :)
Kali
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2006, o 18:02

*

Post autor: Kali »

najgorsze to jest szukanie tych ksiązek. czytałam juz jeden artykuł z aury i załamka- w dwuch zdaniach jest tyle informacji do zapamiętania ze szok
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości