Potrzebne preparaty. Preparaty za materiał do nowych:)

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
piter987
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2011, o 20:29

Potrzebne preparaty. Preparaty za materiał do nowych:)

Post autor: piter987 »

Witam!
Wielu z Was zapewne posiada dużo preparatów, które mu są niepotrzebne. Wielu z Was zapewne pooglądało by sobie coś innego. Piszę ten nowy wątek ponieważ potrzebuje gotowych preparatów. To co mogę zaoferować to kawałki ciała ptasznika np. nogi z pazurami bardzo owłosione, kły jadowe, kędziołki przędne, włosy ptasznika, skórę z odwłoka itp. (wszystko pochodzi z wilinek) oraz mogę dorzucić skórę legwana zielonego. Jeżeli byłby ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na PW. Zamieszczam zdjęcie jednego z moich mojego pupili:). Z tego co mogę zaoferować można zrobić wiele ciekawych preparatów.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Potrzebne preparaty. Preparaty za materiał do nowych:)

Post autor: planapo »

ciekawa oferta, ale problem w tym ze raczej nie robimy trwalych preparatow. woda z mikroorganizmami stoi sobie w sloiku i jest pobierana bezposrednio przed ogladaniem. potem wkrotce preparat wysycha i nic juz tam ciekawego nie ma. czasem preparat sie podlewa celem przedluzenia zycia orzeskow czy innych organizmow, ale to tez na dlugo nie wystarcza.

w ostatecznosci mozna wyslac sloiczek z probka ale raczej sensu nie widze bo to samo mozna wziac ze stawu, jeziora, rzeki, kaluzy.
piter987
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2011, o 20:29

Re: Potrzebne preparaty. Preparaty za materiał do nowych:)

Post autor: piter987 »

Ma Pan rację ale jeżeli trafiłby się ktoś kto ma stale preparaty gdzieś w kącie tylko przeszkadzające i zbierające kurz to zachęcam:) albo jakieś filtry ktoś może ma do mojego PZO mogą być skany, zdjęcia, szkice z wymiarami żebym wiedział jak zrobić bo jestem laikiem jak na razie i wszystko mi się przyda:)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Potrzebne preparaty. Preparaty za materiał do nowych:)

Post autor: planapo »

co nagle to po diable. juz z samego zapoznania sie z naszymi eksperymentami opisanymi na forum duzo - jak na poczatek - mozna sie dowiedziec, powodzenia i witamy w gronie, czekajac na efekty obserwacji.

ciekawe preparaty naprawde leza dookola nas (: oczywiscie mozna tez kupic gotowe - barwione - takie jakie prawie kazdy z nas ogladal w podstawowce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość