OPERON, Biologia 1 poziom rozszerzony

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Armitage
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 09:57

OPERON, Biologia 1 poziom rozszerzony

Post autor: Armitage »

Witam. Mam takie pytanie. Zaczynam się sama uczyć biologii, posiadam książkę do pierwszej klasy - poziom rozszerzony. I teraz pytanie: ucząc się od początku z książki o poziomie roz. ominie mnie to co jest w książce o poziomie podstawowym? Wirusy i bakterie są ładnie wytłumaczone, ale na protistach mnie trochę zagięło bo są powymieniane struktury takie jak lizosomy, aparat Golgiego itd. I tyle, tylko wymienione, brak informacji o tym jaką funkcję pełnią. W następnych tematach też nie zauważyłam żadnych informacji na ten temat. Muszę sama zdobyć informacje na ten temat czy jednak jeszcze dalej będzie to wszystko opisane? Nie chcę się zatrzymywać w środku prostist i przeszukiwać całej książki. A może na razie nie muszę tego wiedzieć? Pewnie trochę głupie pytanie, ale dopiero zaczynam z biologią i jestem zagubiona. Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: OPERON, Biologia 1 poziom rozszerzony

Post autor: Collo »

ale na protistach mnie trochę zagięło bo są powymieniane struktury takie jak lizosomy, aparat Golgiego itd. I tyle, tylko wymienione, brak informacji o tym jaką funkcję pełnią. W następnych tematach też nie zauważyłam żadnych informacji na ten temat.
Cała budowa komórki jest w 2 części
Armitage
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 09:57

Re: OPERON, Biologia 1 poziom rozszerzony

Post autor: Armitage »

Dzięki śliczne za odpowiedź
bioman
Posty: 718
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:08

Re: OPERON, Biologia 1 poziom rozszerzony

Post autor: bioman »

Jeżeli jest tak, że nie znasz pewnych terminów to korzystaj z internetu w takich przypadkach - w każdym razie nic cie nie ominie, bo tak jak napisał Colloportus, budowa komórki jest w drugiej części.

Nie wiedząc o czym się uczysz (tak jak napisałaś np. o lizosomach) i nie dowiedziawszy się tego w inny sposób szybciej zapomnisz to czego się teraz nauczysz, więc korzystaj również z innych źródeł - możesz założyć np. zeszyt i zapisywać terminy, z którymi się wcześniej nie spotkałaś. -)
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: OPERON, Biologia 1 poziom rozszerzony

Post autor: Lunette »

A moim zdaniem powinno się od razu uczyć wszystkiego z rozszerzenia, bo klka razy potem zostanie coś napomniane, a Ty nie będziesz wiedziała o co chodzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość