lek-dent 2011

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
burberry_for_me
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 20:43

lek-dent 2011

Post autor: burberry_for_me »

Hej, założyłam ten wątek, bo nigdzie nie znalazłam takiego, który dotyczyłby tegorocznej stomatologii w Lublinie.
Dostałam się na stome, ale moim marzeniem był lek, nigdy nie zastanawiałam się tak naprawdę nad studiowaniem tego kierunku i mam mnóstwo obaw i pytań. Nie wiecie jak bardzo przedmioty na pierwszym roku różnią się od leku? Czy w stosunku do leku jest więcej nauki/zajęć i w ogóle jaka jest atmosfera?
i heh, całe życie byłam w babskich klasach, więc jestem ciekawa jak wygląda rozkład płci? bardziej pół na pół czy dziewczyny znów dominują?:evil:
Szarooka
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2011, o 14:27

Re: lek-dent 2011

Post autor: Szarooka »

Cześć!
Też jestem z tegorocznej stomy) Strasznie dużo razy zmieniałam decyzję czy lepsza stoma czy lek, ale ostatecznie pozostała stoma. Mam nadzieję tak będzie dobrze.
Jak na razie mam nieustanne wrażenie że powinnam coś jeszcze zrobić, dopełnić formalności czy cośP Ale myślę że to tylko głupie wrażenie.
Co do płci, wydaje mi się że jednak będzie nas więcej)
burberry_for_me
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 20:43

Re: lek-dent 2011

Post autor: burberry_for_me »

to tylko wrażenie tak myślę. Będziesz mieszkała w akademiku czy wynajmujesz pokój albo mieszkanie?
Szarooka
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2011, o 14:27

Re: lek-dent 2011

Post autor: Szarooka »

Wynajmuję pokój a ty?
W ogóle ciekawi mnie czy istnieje jakiś spis przedmiotów na 1 rok, książek dla stomy? Na stronie UM znalazlam tylko dla medycyny.
burberry_for_me
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 20:43

Re: lek-dent 2011

Post autor: burberry_for_me »

ja jestem z Lublina i tak szczerze to czekam jeszcze na listę w Kato na lek i mam ogromne szanse że się dostanę, nawet w tym tygodniuD
propos przedmiotów - z tego co wiem, na stomie oprócz tego co mniej wiecej na lek na pierwszym roku jest materiałoznawstwo i protetyka.
aga_ta
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2011, o 12:59

Re: lek-dent 2011

Post autor: aga_ta »

A nie szukacie może pokoju? Bo szukam współlokatorki najlepiej z lekarskiego lub stomatologii, na pierwszym roku.
Jestem na pierwszym roku lekarskiego. Mieszkanie jest na LSM. Ładne, przestronne, w pełni umeblowane.Wynajmuję pokój jednoosobowy, a drugi jednoosobowy jest wolny.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt:
792 385 048
gg: 37487537
[at].pl
wkorik
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2010, o 16:53

Re: lek-dent 2011

Post autor: wkorik »

czesc, tez w tym roku zaczynam stome. jak tam u Was stoi sprawa z ksiazkami? Co myslicie na temat skryptow Skawiny?
Szarooka
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2011, o 14:27

Re: lek-dent 2011

Post autor: Szarooka »

Cześć! Skryptów Skawiny nie potrafię ocenić bo nie spotkałam się z nimi, zamówiłam za to Bochenka żeby się oswoić przed początkiem roku. Nie jest szczególnie zachęcający) Innych książek nie kupuję na razie, zobaczę co powiedzą na zajęciach. Przydałyby się jakieś materiały, fartuchy, czaszka. Nie wiem czy wyrobię z tym wszystkim w październiku jeśli od początku zarzucą nas nauką, pasowałoby pozałatwiać takie sprawy wcześniej.
wkorik
Posty: 14
Rejestracja: 21 lip 2010, o 16:53

Re: lek-dent 2011

Post autor: wkorik »

fartuch,chuste i buty trzeba miec koniecznie na anatomie, bez tego nie wpuszcza wiec lepiej sobie jakos teraz kupic. ja wypozyczylam bochenka i na tym stanelo.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: lek-dent 2011

Post autor: Stalowy »

U nas w Zabrzu na stomie płeć piękna to +/- 90% roku. Ja tam nie jestem z tego tytułu smutny
carmella
Posty: 15
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 20:14

Re: lek-dent 2011

Post autor: carmella »

A jakie buciki i jaką chustę? Z tego co widzę to jestem kompletnie zielona. I podobno na chemię też jakiś fartuszek trzeba mieć? Czy źle mówię?

No i witam wszystkich oczywiście Również studentka lek-dentu, roku pierwszego jak widać
aga_ta
Posty: 19
Rejestracja: 27 lip 2011, o 12:59

Re: lek-dent 2011

Post autor: aga_ta »

carmella pisze:A jakie buciki i jaką chustę? Z tego co widzę to jestem kompletnie zielona. I podobno na chemię też jakiś fartuszek trzeba mieć? Czy źle mówię?

No i witam wszystkich oczywiście Również studentka lek-dentu, roku pierwszego jak widać
Co prawda jestem na leku, ale wysłałam maila do dziekanatu w sprawie fartuchów to napiszę co odpisali.
Buty muszą być białe z zakrytymi palcami.
carmella
Posty: 15
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 20:14

Re: lek-dent 2011

Post autor: carmella »

Dzięki bardzo
na zakupy trzeba lecieć w takim razie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość