Dylemat...

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Adee91
Posty: 14
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 11:58

Dylemat...

Post autor: Adee91 »

Witam.
Ucze sie chemii, biologii samodzielnie, co prawda z chemii mam dobrze opanowane podstawy oraz zrobilam juz dzialy: budowa atomu, wiazania chemiczne oraz po czesc chemia organiczna (z zakresu rozszerzonego).
Z chemii teorii ucze sie z rozaka ( jesli o teorie chodzi wystarczy czy kupic moze do tego operony?) , zbiory: witowski (1,2 cz.), operon (1,2,3 cz.), omega, pazdro.+ wszelkie dostepne arkusze w necie ( z 70 ich wychodzi). Powiedzcie mi prosze czy te materialy wystarczy, gdy przerobie je bardzo porzadnie ze zrozumieniem?

Natomiast mam problem z biologia, zakupilam juz podreczniki pwn oraz operon, zbiory: omega zakres rozszerzony, testy pwn, bede rozwiazywac tez zadania z watku zadaj pytanie + wszelkie dostepne arkusze w necie ( 60). Zastanawiam sie czy jest sens w tym roku zdawac biologie , czy zdac najpierw chemie a po roku biologie, czy jednak radzicie spiac posladki i zrealizowac materialy ktore mam i zdawac oba przedmioty.

Da sie to zrobic w 8 miesiecy, przy solidnej nauce?
prosze doradzcie mi bo zaczynam szalec od tego wszystkiego
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Dylemat...

Post autor: julia.....:):) »

moim zdaniem zdawaj dwa w jednym roku, spokojnie zdasz radę .Jeśli się będziesz uczyć systematycznie i zrobisz multum testów , to maturę powinnaś zakończyć z ładnym wynikiem .Trzymam kciuki
Awatar użytkownika
polianna
Posty: 186
Rejestracja: 20 lip 2008, o 19:00

Re: Dylemat...

Post autor: polianna »

Oczywiście,że dwa w jednym roku. Jesli masz silną motywacje i dobra organizację to wszystko powinno być ok.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Dylemat...

Post autor: lith »

Zdawaj dwa, te materiały wystarczą. A zdawanie czegoś w przyszłym roku potraktuj jako ewentualną opcję zapasową. Bo tak może się okazać, że w tym roku będzie łatwa biola, trudna chemia, w przyszłym odwrotnie i już jesteś do tyłu.
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Dylemat...

Post autor: Gitarowa »

Stanowczo zdawaj w jednym roku! To jest naprawdę wystarczająca ilość czasu żeby to wszystko ogarnąć. A nawet jesli ktoryś przedmiot gorzej ci pójdzie, to za rok będziesz musiała tylko poprawić, a nie zdawać od zera.
Adee91
Posty: 14
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 11:58

Re: Dylemat...

Post autor: Adee91 »

dziekuje za odpowiedzi, zmoblilizowaliscie mnie:)
potrzebowalam takiego kopa , wiec od jutra zabieram sie za biologie.
Powiedzcie mi jeszcze czy zrobie dobrze jesli bede sie uczyc z ksiazek pwn ( komplet 5 ksiazek) , do tego bede doczytywac vademecum operon(mam sciagniete z chomikuj), czy jednak uzupelniac pwn podrecznikami operon? pwn zdecydowanie bardziej mi odpowiada bo dopiero rozpoczynam nauke, napisany dla mnie bardzo zrozumialym jezykiem, ale tez spotkalam sie z opiniami ze podreczniki operon powinny byc podstawa
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Dylemat...

Post autor: Gitarowa »

Moim zdaniem spokojnie wystarczy pwn, zwłaszcza jeśli masz jeszcze vademecum operonu, w którym jest praktycznie to samo co w podręcznikach.
Adee91
Posty: 14
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 11:58

Re: Dylemat...

Post autor: Adee91 »

odnoscie korkow, z chemii mysle ze ogarne material samodzielnie, ale zastanawiam sie czy do biologii, jesli rozwiaze testy omega, pwn, przerobie zadania z watku zadaj pytanie i zrobie wszelkie dostepne arkusze to czy uda mi sie nabyc umiejetnosc pisania pod klucz, czy jednak w tym celu radzicie zalatwic sobie pare godz. korkow?
Adee91
Posty: 14
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 11:58

Re: Dylemat...

Post autor: Adee91 »

spotkalam sie z takimi wypowiedziami na forum , ze z biologii aby nauczyc sie wlasnie tego wbijania w klucz nalezy zrobic mnooostwo testow, wiec czy moj zestaw zadan wystarczylby?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Dylemat...

Post autor: SilentShout »

tak, powinno wystarczyć
zależy jeszcze, jak podejdziesz do rozwiązywania
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Dylemat...

Post autor: lith »

Gwarancji nikt Ci nie da. Punktów nie dają za rozwiązane zbiory i przeczytane książki. Ale większości starcza i zdecydowanie mniej :3
Adee91
Posty: 14
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 11:58

Re: Dylemat...

Post autor: Adee91 »

Mam pazdro z granatowa okladka, czy bedzie odpowiedni, czy kupic nowa wersje?
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Dylemat...

Post autor: Stalowy »

O ile dobrze pamiętam, co do pazdry nie ma znaczenia wydanie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości