Mandarynka - pielęgnacja

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
inspektor
Posty: 7
Rejestracja: 6 kwie 2007, o 09:39

Mandarynka - pielęgnacja

Post autor: inspektor »

Cześć,
zasadziłem 3-4 lata temu do doniczki nasiona mandarynki i wyrosło coś takiego:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Roślinka ma niecałe 20 cm wysokości, wygląda jak na zdjęciach.
Nie stosowałem żadnych wykwintnych metod, oprócz postawienia na parapecie od słonecznej strony i cyklicznego podlewania. Boję się, że w takim etapie rozwoju może to być za mało, dlatego proszę o radę - jak dalej postępować z moją rośliną, jakieś nawozy, itp? W jakim wieku będzie kwitnąć, owocować?
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Mandarynka - pielęgnacja

Post autor: malgosi35 »

Kod: Zaznacz cały

tropicjungle.blox.pl/2008/11/Szybkie-owocowanie-cytrusow.html
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

[Link] Roślinki doniczkowe dla początkującego ogrodnika.

Post autor: WojtekB »

Roślinki doniczkowe dla początkującego ogrodnika
Alternatywa mimozy

Choć ten link co wrzuciła malgosi35 jest wystarczający (przez blog Tropic Jungle wyhodowałem mandarynki, figi, granaty, liczi i awokado).
Gitarowa
Posty: 592
Rejestracja: 18 lut 2011, o 20:39

Re: Mandarynka - pielęgnacja

Post autor: Gitarowa »

Ja hoduję cytrynę skierniewicką- rośnie w specjalnej ziemi do cytrusów, stoi na południowym parapecie, raz na dwa tyg nawożę ją nawozem do cytrusów (do kupienia np na allegro).
Ale niestety ostatnio zaczęły jej żółknąć liście. Nie wiem czym to może być spowodowane? Jak mogę jej pomóc?
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Mandarynka - pielęgnacja

Post autor: WojtekB »

U mnie cytryny też nie za bardzo rosną chociaż wysiałem je z pestek, konstruowałem specjalne szklarenki, to mimo moich starań teraz wyglądają mizernie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości