stoma->lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: stoma->lekarski

Post autor: Madilienne »

Niestety teraz nie sprawdzę, bo indeks leży już w dziekanacie Ja miałam 3 razy w tygodniu po 60 minut ćwiczeń z anatomii, oprócz tego wykłady. A jak jest na lekarskim? Macie 90 minut ćwiczeń? Wydaje mi się, że nie, bo moja koleżanka z leku miała na tę samą godzinę anatomię co ja i wychodziła też o tej samej godzinie.
sebeczek
Posty: 56
Rejestracja: 8 lip 2010, o 12:34

Re: stoma->lekarski

Post autor: sebeczek »

Na leku ogółem jest 200h ćwiczeń +30h wykładów. I fakt ze I tura leku zaczynała o 14 tak samo jak stoma, ale zajęcie na leku trwają 1.45h a na stomie 1h, a to ze wychodzili to czasem tak się zdarza, rzadko kiedy się siedziało równe 1.45, ale na stomie tez ćwiczenia nie trwają równe 1h tylko tez trochę mniej. No i tez na stomie jest mniej pytań na ustny egzamin egzamin z anatomii, co jakby nie patrzeć zwęża zakres materiału, ale za to na stomie jest więcej przedmiotów na I roku
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: stoma->lekarski

Post autor: Madilienne »

A no to faktycznie, zwracam honor. Chociaż my zwykle siedzieliśmy do końca, zwłaszcza w pierwszym semestrze A z tym naszym zakresem materiału to też cyrki były, bo asystenci sami nie bardzo się orientowali w tych różnicach i zazwyczaj i tak musieliśmy się uczyć wszystkiego tego, co lekarski. Odpuścili nam tylko przyczepy niektórych mięśni, ale głowa i szyja oraz czacha - to musiało być na blachę
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: stoma->lekarski

Post autor: senninha »

Akurat czaszka oraz głowa i szyja to jest przecież podstawa w pracy stomatologa, nie? Więc przykład trochę nietrafiony, bo to są chyba jedyne preparaty, na których stoma nie miała dużo mniej do ogarnięcia niż lek
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: stoma->lekarski

Post autor: Madilienne »

Wiem, że to oczywiste, to nie miał być przykład I bynajmniej nie narzekam, bo ta wiedza już mi się przydała. Głowę i szyję robiliśmy 1,5 miesiąca - najdłuższy preparat. Sądzę, że mieliśmy nawet więcej niż lekarski, bo uczyliśmy się dodatkowo z Łasińskiego miejsc znieczuleń i przestrzeni, których nie było w Bochenku. A reszta dokładnie to samo :}
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: stoma->lekarski

Post autor: senninha »

No właśnie nie zgodzę się ze stwierdzeniem dokładnie to samo ]
Awatar użytkownika
Madilienne
Posty: 56
Rejestracja: 1 sie 2010, o 14:39

Re: stoma->lekarski

Post autor: Madilienne »

Jeśli chodzi o głowę i szyję to tak Przecież nie miałam na myśli innych preparatów. Czuję się niezrozumianym człowiekiem
senninha
Posty: 102
Rejestracja: 17 lut 2007, o 14:42

Re: stoma->lekarski

Post autor: senninha »

Spoko, już zrozumiałam. Przeczytałam sobie spokojnie ze 3 razy i załapałam, co autorka miała na myśli ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 62 gości