poprawa matury

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
kurka
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 17:38

poprawa matury

Post autor: kurka »

Witam. Jestem tu nowy więc wypada się przedstawić : )
Jestem maturzystom, który oblał najmę, a jutro wiedzieć będę czy zdałem poprawkę.
Zastanawia mnie kilka kwestii. Jeżeli obleje matematykę to składam jeszcze raz deklaracje ale oblałem także geografie (przedmiot dodatkowy) i chciałbym poprawić wynik matury pisemnej z polskiego.

1. Jeżeli będę chciał poprawić polski by uzyskać lepszy wynik, ale jednak uzyskam słabszy wynik niż pisałem pierwszy raz to ten słabszy wynik anuluje ten lepszy ? czy mogę zdawać bez obaw bo jeżeli napisze gorzej to lepszy wynik zostaje ?

2. Jeszcze chcę zdać matematykę i geografie bo te przedmioty oblałem. Gdybym jednak nie zdał znów gegry, tylko majmę to czy nie anuluje mi wydania świadectwa maturalnego ?
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Ważne pytania- proszę o pomoc

Post autor: SilentShout »

1. liczy się lepszy wynik
2. matematykę podstawową musisz zdać, bo to jest przedmiot obowiązkowy
jeśli znów oblejesz geografię, to tak czy siak maturę masz zdaną (średnie wykształcenie)
wedrowycz_ka
Posty: 283
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:04

Re: Ważne pytania- proszę o pomoc

Post autor: wedrowycz_ka »

SilentShout, wykształcenie średnie zdobywasz z dniem ukończenia szkoły średniej (liceum, technikum), czyli jeszcze przed maturami.
kurka
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 17:38

Re: Ważne pytania- proszę o pomoc

Post autor: kurka »

Dziękuje. A mam jeszcze takie pytanko, bardzo ważne, czy mogę zrezygnować z geografii, a zamienić ten przedmiot na WOS ?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Ważne pytania- proszę o pomoc

Post autor: godziasia »

SilentShout, wykształcenie średnie zdobywasz z dniem ukończenia szkoły średniej (liceum, technikum), czyli jeszcze przed maturami.
to się chyba nazywa wykształcenie średnie niepełne", a ze zdaną maturą ma się pełne". Przynajmniej tak jest ze studiami ("wykształcenie wyższe niepełne/pełne", zależnie czy się pracę obroniło).
Dziękuje. A mam jeszcze takie pytanko, bardzo ważne, czy mogę zrezygnować z geografii, a zamienić ten przedmiot na WOS ?
mi się wydaje, że możesz. Ale nie do końca orientuję się w nowych zasadach matury (które weszły z obowiązkową matematyką).
kurka
Posty: 3
Rejestracja: 14 wrz 2011, o 17:38

Re: Ważne pytania- proszę o pomoc

Post autor: kurka »

A jeszcze jedno pytanko podobne do 1 . Czy jeżeli na poprawie (podwyższeniu wyniku z pol.) obleję j. polski (niżej nisz 30%) cofną mi maturę z polaka i będę musiał od nowa pisać ?

jeżeli nie jesteście pewni to wiecie może, gdzie mogę zadzwonić i dowiedzieć się by być super pewny ? Muszę wiedzieć, ze nic nie ryzykuje, wtedy gdy uzyskał bym niższy niż za pierwszym razem lub, gdybym oblał )
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Ważne pytania- proszę o pomoc

Post autor: Stalowy »

kurka, nigdy nie mogą Ci cofać wyniku - zawsze będzie się liczył ten lepszy, nieważne z którego roku.

Sądzę, że dobrym źródłem informacji będzie osoba zajmująca się deklaracjami maturalnymi w Twojej szkole. Ewentualnie w ostateczności możesz dzwonić do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - ale z racji dziwności tej instytucji, wolałbym na maxa skupić się na pierwszej opcji
adrianna1991
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2011, o 14:49

Re: Ważne pytania- proszę o pomoc

Post autor: adrianna1991 »

Witam Chciałabym się dowiedzieć czy jeśli chce zdawać maturę ponownie a nie zdałam na niej 2 przedmiotów to mogę zdawać tylko te czy muszę całą od nowa i do kiedy mam czas na złożenie deklaracji?
Batha
Posty: 2658
Rejestracja: 20 maja 2007, o 16:32

Re: poprawa matury

Post autor: Batha »

adrianna1991, jeśli nie upłynęło 5 lat od kiedy zdawałaś maturę po raz pierwszy, to nie musisz wszystkiego od nowa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość