Biologia - na co zwrócić uwagę

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
szkieley
Posty: 69
Rejestracja: 12 gru 2011, o 22:05

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: szkieley »

dotyczy jak najbardziej
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: vviktorzz »

Swoją drogą nie uważacie, że oś X jest źle wyskalowana? Skoro pierwsza kresa jest oznaczona jako 1982 to druga powinna wynosić dwa razy więcej, czyli 3964.
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: wojtak »

Nie jestem pewien czy dobrze myślisz. Liczy się odstęp i równomierny wzrost wartości, w tym przypadku to są 4 lata.
vviktorzz
Posty: 122
Rejestracja: 15 lut 2009, o 10:55

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: vviktorzz »

Ale zobacz, że od punktu przecięcia osi X i Y do pierwszego oznaczenia wartości osi X odstęp jest taki sam jak pomiędzy pierwszą wartością zaznaczoną a drugą.
jarauto
Posty: 525
Rejestracja: 29 paź 2010, o 19:13

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: jarauto »

buahahahahhaha,
pan Laskowski stworzył wykres, w którym błysnął // na OY a zapomniał o OX, normalnie nie wierzę. Później wykres zatwierdził UJot, później ktoś sobie go użył do zadania i dalej nic.
A maturzyści mają na podstawie takich numerów pisac matury, najlepiej na 80-90%.

Laskowski - you make my day!

Żeby było jeszcze śmieszniej, wg treści zadania to NIE JEST WYKRES, tylko schemat
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2012, o 19:37 przez jarauto, łącznie zmieniany 1 raz.
dizel130989
Posty: 148
Rejestracja: 12 lut 2012, o 19:10

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: dizel130989 »

Na Osi X przeciez tez powinny byc te smieszne dwie kreski o to zapewne chodzi vviktorzz-owi-)
Awatar użytkownika
wojtak
Posty: 795
Rejestracja: 22 lis 2009, o 21:33

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: wojtak »

Mikolai zapytał przecież czy te dwie kreski dotyczą OX
hubert24554
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2012, o 21:31

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: hubert24554 »

Witam!
Macie może jakieś np zdjęcia skany tegorocznej pilotażówki z Krakowa?
Awatar użytkownika
eMeS
Posty: 233
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 22:12

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: eMeS »

A ja słyszałem, że można z tymi wykresami zamiast zera po prostu wpisać pierwszą wartość jaką mamy
kurczakk
Posty: 234
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 20:25

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: kurczakk »

Ja nigdy nie robiłem tych kresek na osiach. Jeżeli musiałem wpisywać duże liczby to zazwyczaj nie pisałem zera, biolożka mi to zaliczała. W każdym razie teraz chyba zacznę walić te kreski na obu osiach
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: Selene93 »

Nie wydaje mi się, żeby w tym wykresie koniecznie na osi X musiały być te dwie kreski. Lata, to nie jest jakiś zakres wartości od zera do nieskończoności. Bo gdzie miałby być początek skali? Przy wielkim wybuchu, powstaniu Ziemi, narodzinach Jezusa czy Mahometa? q: No dobra, chyba za bardzo w jakieś filozofie weszłam Z resztą podobnie jest chyba przy pH - jak mamy zakres 6-8, to tych kresek nie trzeba dawać. A przynajmniej, gdzieś się już z takim wykresem spotkałam.

Im bliżej matur, tym bardziej mam wrażenie, że wszystkie zadania robię źle. Mimo, że wynik czy tok rozumowania mam dobry, to i tak wydaje mi się, że na maturze źle to zapiszę, trafi mi się najgorszy egzaminator na świecie i nic mi nie zaliczy
nurse
Posty: 49
Rejestracja: 6 maja 2012, o 13:28

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: nurse »

Przeczytałem tylko pierwszą stronę, ale wskazówki bardzo przydatne

Najgorsze jest jednak to, że niby pytanie wydaje się banalne, wiesz o co chodzi ale trudniejsze jak to ubrać w słowo, tak aby dopasować się w klucz, jedno słowo-synonim i już punkt poszedł.

Nienawidzę fizjologii roślin -_O
Może dlatego wszystkie moje kwiaty na parapecie więdną?
skface
Posty: 983
Rejestracja: 10 cze 2011, o 22:15

Re: Biologia - na co zwrócić uwagę

Post autor: skface »

Co jeszcze wypadałoby znać z Ekologii/Środowiska/Ewolucjonizmu oprócz tych wymienionych tutaj czyli:

-stosowanie/zmniejszenie używania środków ochrony roślin
-rodzaje doborów
-odróżnianie homologów od analogów
-rodzaje barier genetycznych.

Oczywiście chodzi tylko o te najważniejsze bo już dużo czasu na naukę tego nie zostało, a dopiero teraz się za to biorę. Dzięki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 7 gości