Konto studenckie w banku

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
janusz_andrzej
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2011, o 19:36

Konto studenckie w banku

Post autor: janusz_andrzej »

W tym roku rozpoczynam przygodę ze studiami i w dokumentach, które właśnie otrzymałem mam do wypełnienia pole numer konta bankowego. którego jeszcze nie mam :P
Poczytałem na ten temat sporo rzeczy i chciałbym potwierdzić informacje tam znalezione. Ci, którzy już wybrali mogą pomóc? :)
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: Aszyn »

Miałem w mBanku, teraz mam ING. Wg mnie ING lepszy. Wszystkie bankomaty obecnie mają konto direct 26 czy coś takiego, do 26 lat, gdzie kartę do płatności internetowych masz za darmo karty zbliżeniowe wpłatomaty i przede wszystkim mają stacjonarne filie, gdzie załatwisz sprawy od kopa, a nie przez pocztę/kurierem.
Awatar użytkownika
Pakolla Malajestra
Posty: 138
Rejestracja: 28 lip 2010, o 17:22

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: Pakolla Malajestra »

kochani, a jak wygląda miesięczne rozliczenie konta w praktyce? które jest najkorzystniejsze? nie oszukujmy się, że co miesiąc w każdym niemal banku ściągają kasę za jego prowadzenie
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: Aszyn »

Jeśli masz w miesiącu transakcji bezgotówkowych za więcej niż 100zł to nie pobierają nawet grosza w ING. W mBanku również nie pobierali. Oczywiście mówię teraz o kontach internetowych". Żadne miesięcznie papierowe zestawienie mi nie przychodzi.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: lith »

Mi do tej pory z opłat to raz w mbanku 2zł zjedli za kartę, bo akurat przez lipiec praktycznie z niej nie korzystałem. Ale w czasie roku raczej mi to nie grozi.
xjc
Posty: 102
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:58

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: xjc »

Chciałam mBank, ale po porównaniu oferty wybrałam Multibank. Dlaczego? Ta sama grupa kapitałowa co mBank (obydwa są częścią BRE banku), a więc te same bankomaty. Za kartę 1 zł czy 2 miesięcznie (wybaczcie, ale nie chce mi się teraz sprawdzać), niezależnie od wykonanych transakcji- ale jeśli ktoś nie wyda tych 100zł miesięcznie kartą, bo np. w pobliskim sklepie nie mają takiej luksusowej usługi, to w sumie na jedno wychodzi.
Przede wszystkim- mają placówki. Spróbujcie załatwić coś nagłego w mBanku.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: AnnaWP »

Nie ma problemu, bo infolinia załatwia wszystko przez telefon, o dowolnej porze, czego placówka nie zapewnia. Ja załatwiałam już wszystko, co tylko możliwe, i byli naprawdę w porządku.

Nie wspominając, że kiedyś płacąc za paliwo o nieludzkiej porze zotawiłam kartę płatniczą do ekonta, pan ze stacji zadzwonił do mbanku, pan z mbanku zadzwonił do mnie i poinformował mnie, że karta jest na stacji. Zapytał, czy podjadę tam i ją odbiorę lub czy ją zablokować i wysłać mi nową. Kiedy powiedziałam że podjadę, to zaoferował mi na wszelki wypadek tymczasowe zablokowanie karty, a kiedy ją odzyskałam przedzwoniłam i od razu odblokowali. Wszyscy są pod wrażeniem obsługi.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: lith »

Przecież mbanki mają te śmieszne stragany, czy jak je tam nazwać, gdzie to jak trzeba to można podjechać pogadać. Chociaż ja tam ostatni raz byłem jak właśnie konto zakładałem.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: persil1991 »

Mam w mbanku z polecenia w starszym temacie na naszym forum - wtedy konto i karta były całkowicie darmowe. Jakoś od wakacji pobierają 2 zł za kartę, jeśli nie wykona się nią płatności za min. 200 zł. Tak samo jest np. w Meritum Bank.
Tak więc pojawia się pytanie - znacie/macie jakieś konto za kartą całkowicie darmowe (tak jak kiedyś ekonto z mbanku)?
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: Aszyn »

persil1991, Teraz jest nowe konto Direct 18-26 w ING czy coś takiego i być może właśnie ono ma darmową kartę bez ograniczeń.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: ponka »

widziałam przedwczoraj plakat w PKO BP, że nie pobierają opłat za przelewy, prowadzenia konta i jakieś jeszcze rzeczy, jeśli minimalne wpływy na konto wynoszą 2000zł miesięcznie, ale nic więcej nie wiem, tylko tyle, co z plakatu.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: lith »

ponka, to na studenckie warunki raczej lipna oferta
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Konto studenckie w banku

Post autor: ponka »

oj, ja piszę tylko, co widziałam, tak mi się przypomniało, ale rzeczywiście masz rację- nie zajarzyłam , oferta nie dla studentów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości