matura ustna z polskiego

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
kasiula_1205
Posty: 43
Rejestracja: 4 maja 2011, o 15:42

matura ustna z polskiego

Post autor: kasiula_1205 »

macie może jakieś pomysły do tematu: obraz miasta w literaturze
myslałam o pokazaniu Warszawy i Paryża z dwóch różnych stron tylko nie wiem w jakich lekturach taki kontrastowy obraz mogę znaleźć
inne ciekawe pomysły też się przydadzą
Awatar użytkownika
Bartek_DST
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lis 2011, o 12:43

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: Bartek_DST »

kasiula_1205, obraz miasta w literaturze"
Polecam obraz Petersburga z Dziadów[ustępy] Paryż i Warszawa z Lalki czytając Lalkę można mieć wrażenie,że się czyta przewodnik po Warszawie nawet te same ulicy uliczki i place zachowały się do dziś.
Litwa z"Nad Niemnem piękne opisy przyrody,też może się przydać
Pozdrawiam
kasiula_1205
Posty: 43
Rejestracja: 4 maja 2011, o 15:42

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: kasiula_1205 »

no tak ale troche chaos by byl jakbym wiele miast przedstawiła,
chciałabym zeby praca była spójna i logiczna, te obrazy muszą być ze soba jakos powiazane.
Mcie jakies pomysły?
Awatar użytkownika
woicieh
Posty: 226
Rejestracja: 2 sie 2010, o 10:55

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: woicieh »

Moim zdaniem lepiej znaleźć kilka odmiennych od siebie obrazów miast, obojętnie jakich. np. lalka, zbrodnia i kara i z dwa wiersze okresu międzywojennego (skamandrytów, awangardzistów krakowskich, czy futurystów), tylko w podsumowaniu wskazać na podobieństwa.
kasiula_1205
Posty: 43
Rejestracja: 4 maja 2011, o 15:42

Re: matura ustna z polskiego

Post autor: kasiula_1205 »

jak dokladnie rozumiec ten temat i jakich pisarzy mogłabym wziac do tematu: różne sposoby wykorzystania biografii pisarza w jego dziele
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości