Pytanie do posiadaczy Biolara

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Dorota_K
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2011, o 10:46

Pytanie do posiadaczy Biolara

Post autor: Dorota_K »

To mój pierwszy wpis tutaj, witam wszystkich.

Mam możliwość kupienia Biolara w dobrym stanie, ale znajomy - posiadacz DO Genetic Pro - gorąco odwodzi mnie od zakupu argumentując, że Biolar strasznie się nagrzewa od lampy oświetlającej.
Proszę powiedzcie mi jak to jest z tym nagrzewaniem.
Używałam Biolara, ale było to w czasach prehistorycznych - na studiach - i jakoś nie przypominam sobie żeby to był jakiś poważny problem.
Bardziej martwię się jak działa ten transformator - tzn czy wydziela jakieś odgłosy, buczenie? I czy nie ma problemu z ewentualnym zakupem żarówek zapasowych?
Jeśli ktoś zechce mi odpisać będę bardzo wdzięczna.
Dorota_K
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2011, o 10:46

Re: Pytanie do posiadaczy Biolara

Post autor: Dorota_K »

Aha, jeszcze jedno pytanie: czy Biolar ma blokadę?
Chcę żeby dzieci tez mogły go używać, a bez blokady szkiełka nakrywkowe jednak dosyć często się im tłuką.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Pytanie do posiadaczy Biolara

Post autor: Pickul »

Mam Biolara, nic się nie grzeje, blokady niestety nie ma.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Pytanie do posiadaczy Biolara

Post autor: planapo »

to profesjonalny mikroskop - raczej nie dla dzieci. lepiej kupic im jakas zabawke za 150zl, a na biolarze niech Mama ustawia i pokazuje (:

moze znajomy ma zainstalowana lampe 100W? taka rzeczywiscie mocno grzeje, ale jest umocowana na zewnatrz mikroskopu.
Dorota_K
Posty: 3
Rejestracja: 7 paź 2011, o 10:46

Re: Pytanie do posiadaczy Biolara

Post autor: Dorota_K »

Dziękuję Wam.
Żarówka ma 15W.
Btw, widziałam gdzieś ( na Allegro chyba) oświetlenie w Biolarze przerobione na halogeny.

planapo, znajomy ma Genetic Pro, a one są reklamowane jako nienagrzewające się (dzięki oświetleniu Led), więc pewnie uważa, że wszystkie inne parzą.
Jasne, że mikroskop będzie głównie dla mnie. Ale dzieci są gimnazjalne - niech się uczą. Mają mikroskop stereoskopowy (ten jest głównie w użytku) i przedwojenny zabytek - mono E. Leitza - ale w stanie już nie najlepszym.
Mam nadzieję, że Biolara nie popsują (skoro nawet moi koledzy z roku nie dali takim rady, he he).
A, jakąś zabawkę też mają - służy jako przycisk do papierów.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Pytanie do posiadaczy Biolara

Post autor: planapo »

chodzilo mi o to, ze mogl spotkac sie z biolarem co mial zainstalowane 100W.

PZO to stara solidna konstrukcja, naprawde trzeba sie postarac zeby zniszczyc. jak sie wytlumaczy podstawy nastawiania to nie popsuja - bawcie sie dobrze (:

pamietam jak sam bedac w 5-6 klasie czasem gniotlem preparaty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości