Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpada

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

a jakieś szersze opinie o wsip ?
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Malinka23 »

Hm, mogę coś więcej o nim napisać z anatomii człowieka jest tam trochę ciekawostek, mi się osobiście akurat ten dział dość podobał, z tym, że to się raczej przyda do olimpiady/własnego rozwijania pasji/może pod kątem medycyny, niż do matury jeśli chodzi o bioróżnorodność to podobnie tam się sytuacja przedstawia z tymi ciekawostkami z cytologii jest ich już mniej ogólnie WSiP się czyta trochę ciężej niż inne podręczniki, jak ma się czas, to można go poczytać, ale nie plasuje się on na górze listy moich ulubionych źródeł wiedzy
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

a jak w nim cyto, histo, metabolizm, genetyka?
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Malinka23 »

Wiesz co, metabolizmu tam szczególnie nie zauważyłam, w której był części? Bo nie mogę sobie przypomnieć. z cytologii nie ma tam w zasadzie dużo informacji, te standardowe co są również w innych źródłach z histologii też raczej standard, z genetyki też bez rewelacji, tyle, że genetyki pierwotnie uczyłam się z operonu i ją zrozumiałam raz a dobrze i z WSiPu nawet dokładnie nie czytałam genetyka w PWN jest najlepsza chyba
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

Metabolizm jest w 2 części pierwszego tomu. Zastanawia mnie, czemu ten wsip ma tak dużą objętość
szska
Posty: 505
Rejestracja: 6 mar 2011, o 09:22

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: szska »

Zdecydowanie polecam Trening przed maturą B. Bukały.
To prawda że książki nieco wybiegają poza program (zwłaszcza metabolizm i fizjologia człowieka) ale jeśli ma się głowę na karku to odpowiednio się z tych książek skorzysta. Świetne zadania które uczą MYŚLENIA biologicznego a nie tylko kucia. Po nauce z tych książek o wiele łatwiej jest poruszać się po całym materiale z biologii i łączyć fakty, co obecnie na maturze jest bardzo przydatne, mało jest pytań na wiedzę a większość na umiejętność logicznego myślenia i łączenia całej wiedzy w całość.
Miałam nieziemską mękę z p. Bukałą przez ten rok ale było warto
dan_94
Posty: 3
Rejestracja: 4 cze 2013, o 13:46

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: dan_94 »

Książki Bukały są jak najbardziej godne polecenia, bo tak jak wcześniej wspomniano uczą biologicznego myślenia. Jeżeli jednak ktoś woli coś mniej obszernego, co można wziąć ze sobą zawsze i wszędzie to polecam repetytorium z biologii wszpwn. Jest ono zdecydowanie lepsze od vademecum operonu
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

mam vademecum pwn, wydaje się dość okrojone, ale mimo to wszystko raczej jest
Awatar użytkownika
szyszaczek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 09:41

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: szyszaczek »

Jestem tegoroczna, oczekujaca na wyniki, maturzystka i mam mnostwo ksiazek z ktorych sie przygotowywalam. Jesli chodzi o biologie to polecam albo wisniewskiego albo hosera-to prawie to samo, jesli chodzi o trescilti, co wazniejsze schematy i rysunki, poza tym vademecum operonultz niego korzystalam tylko w ostatniej chwili, do powtorki i fantastyczne ksiazki barbary bukaly, z serii trening przed matura- bardzo obszerna, bogata tresc, czasem nawet za duzo, i zadania-zupelnie nowe, tworcze i uczace myslenia, co jest wazne przy obecnych maturach. Jesli chodzi o inn materialy to jeszcze zbior medyka albo witowskiego-ale nie oba bo to prawie przedruki. To wg mnie najwazniejsze pozycje, niezbedne maturzyscie.

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

Persona chyba lepszy z tych zbiorów
Awatar użytkownika
szyszaczek
Posty: 20
Rejestracja: 20 maja 2013, o 09:41

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: szyszaczek »

Ja preferuje persone, ma fajne zadania, z biologii witowski ma wiele wydumanych zadan, nie przystajacych do szkolnego materialu. Jesli chodzi o chemie to korzystalam z pazdro i persony, ale wiem ze wiele osob woli witowskiego bo ma miejse na rozwiazania-tutaj juz jak kto woli-ja rozwiazywalam wszystko w duzym zeszycie wiec mialam duzo latwiej przy nauce i powtorkach-ladnie i przejrzyscie

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

szyszaczek, zgadzam się. Pisać po książce to profanacja
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

Mam sławetny wsip. Jakoś dziwnie napisany
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości