Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpada

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Malinka23 »

promyczek14175, czyli to nie tylko moje wrażenie
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

ja tylko wyrywkowo tak przeleciałam, ale myślę, że będzie dobry do powtórek, uzupełniania
Adas18
Posty: 34
Rejestracja: 2 lip 2012, o 13:21

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Adas18 »

Ja uważam że najlepsza książka to repetytorium pwn z bioli + bukała ( szczególnie część z fiziologią człowieka) na pewno jest tu wszystko
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Buniaaaa »

Niewymieniono tu jeszcze vadenecum Pyłki-Gutowskiej, moim zdaniem godnego polecenia Jest 40 zl tansze od operonowskiego, nie ma w nim takich pieknych rysunkow, ale zawiera wiele przydatnych do matury tresci. Sa to tabele porownujace szczegolowo poszczegolne uklady u roznych grup, ma np tez gotowe argumenty za klonowaniem czy in vitro. Jest niezlym uzupelnieniem innych podrecznikow. Ja sie uczylam z niego i z podrecznikow operonu. Vadenecum Gutowskiej w porownaniu do operonu nie mialo bledu w opisie inhibicji niekompetecyjnej. Za 400 stron moim zdaniem warto zaplacic te okolo 29 zl Zalowalam, ze wczesniej na nie nie trafilam.

promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

Buni, masz takie stare w czerwonej okładce? Bo ja takowe posiadam też Basię B. mam, tylko brak ekologii. A Ty coś studiujesz?
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Anarchia »

Promyczek, Bunia a który nr wydania macie? :gt
Awatar użytkownika
Buniaaaa
Posty: 493
Rejestracja: 12 paź 2009, o 16:52

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Buniaaaa »

promyczek14175 pisze:Buni, masz takie stare w czerwonej okładce? Bo ja takowe posiadam też Basię B. mam, tylko brak ekologii. A Ty coś studiujesz?
Promyczek, Margol - takowe posiadam Wewnątrz jest napisane:
Warszawa 2012 wydanie I
Ale mam dziwne wrażenie, że moja wersja Promyczku różni się od Twojej tylko okładką
Jestem z 94 rocznika, więc póki co nic nie studiuję, czekam sobie na wyniki matur i mam ogrooomną nadzieję, że w tym roku zacznę jednak coś studiować Troszkę ryzykuję, bo składam tylko na lekarski. Trzeba być dobrej myśli
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: gooner92 »

Ja tam do matury polecam przede wszystkim arkusze z lat poprzednich (robione na czas) i ogarniętego korepetytora, który je posprawdza, pokaże błędy i zwróci uwagę co najczęściej jest na maturze + OPERON, a z chemii to standardowo Witowski, porobić wszystkie zadania + teoria z jakiegokolwiek podręcznika i oczywiście arkusze z poprzednich lat, Ja się z takich zielonych uczyłem, chyba to był OPERON i spokojnie wystarczyło.
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Malinka23 »

gooner92, masz rację, grunt to przerobić arkusze na czas i zadania typu maturalnego Bo wiedza swoją drogą, ale bardzo ważna jest również umiejętność rozwiązywania tego typu problemów
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

Buni, Ty masz w pieknej szacie graficznej ja z kolei mam takie czarno-biało, poobdzierane po poprzedniej użytkowniczce

gooner92, jeśli chodzi o operon, mi nie podoba się do końca metabolizm tam przedstawiony.
Awatar użytkownika
Neuf
Posty: 132
Rejestracja: 10 wrz 2012, o 20:24

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Neuf »

Przyłączam sie do pytania o ksiazki do biologii. W szkole używamy WSiPu ale według mnie jest on źle napisany, np w dziale o ukladzie nerwowym jest tyle zbytecznech informacji ze jak go czytałem, to nie wiedziałem o co chodzi.

Jeżeli ktoś kto napisał mature z biologii na 90+ % może, to niech powie z czego sie uczyl.


Pozdrawiam serdecznie
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

mam pytanko: co jest w słynnej 3 części Wiśniaka?

Neuf, moja biologica właśnie nas zasypywała takimi rzeczami jakie są we wsipie. Np. kontrola nerwowa jest tam łącznie na ok 100 stron, a my mieliśmy operon, gdzie jest znacznie mniej objętościowo, a wymagano więcej
Awatar użytkownika
Яafik
Posty: 121
Rejestracja: 1 paź 2012, o 14:57

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Яafik »

Napiszę to co pisało parę osób wcześniej, Bukała. Sam się z niej uczę i twierdzę że to najlepsze co może być do Bioli. Czytałęm Operon i inne, lecz tam nauka szła mi jakoś niesprawnie. W Basi masz może lekko temat wykraczający poza materiał ale również znajduje sie wszystko co potrzeba, na dodatek zadania po każdym z działów, które uczą logicznego myślenia i na których więcej możesz się nauczyć niż czytając 10x ten sam temat w operonie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość