Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpada

Opinie i pomoc w wyborze odpowiedniej literatury przygotowującej do matury podstawowej i rozszerzonej z biologii. Wykaz książek do nauki biologii
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Tescka »

Hah, to coś dla mnie. Robimy mało zadań na właśnie takie logiczne myślenie, ze względu na małą ilość czasu. Niestety nie zdążyliśmy z materiałem. To będę musiała Bukały poszukać.
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Malinka23 »

Tescka, zdecydowanie trzeba porobić takich zadań, bo do matury sama wiedza nie wystarczy, trzeba przede wszystkim rozwiązywać zadania a te w Bukale naprawdę rozwijają myślenie
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Jivan »

jak ktoś chce info o zbiorach niech pisze na pw, ja mam ich ogrom, wszystkie zrobiłem lecz trzymam, bo młodsze pokolenie z rodziny też na medycynę zdaje
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

persona tez dobry
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Tescka »

Chodzi ci o testy z biologii czy repetytorium z chemii?
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Malinka23 »

Odnośnie Persony - również polecam
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

chodziło o zbiór
alicja2101
Posty: 28
Rejestracja: 27 cze 2012, o 14:17

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: alicja2101 »

Siedziałam z Bukałą kilka miesięcy, vad.Operon + maturki, Witowski i Czarnocki. Wyciągnęłam biologię na 87%. A jak coś to mogę odsprzedać komplet Bukały bez ekologii, ćwiczenia maturalne z komentarzami Czarnocki i vademecum Operon. Piszcie na pw.
Awatar użytkownika
bradykinina
Posty: 90
Rejestracja: 5 lip 2013, o 20:54

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: bradykinina »

Książki Bukały są świetne, a zadania na końcu każdego działu jeszcze lepsze Chociaż wolałem najpierw pouczyć się z jakiejś innej ksiażki w której wiedza nie jest tak bardzo skondensowana, a gdy zaznajomiłem się z materiałem utrwalałem go przy pomocy książek Bukały
Do takiej wstępnej nauki polecam:
do człowieka, komórki książkę Pawła Hosera Fizjologia Organizmów z Elementami Anatomii Człowieka"
do zwierząt i ekologii książkę W.Lewiński podręcznik do klasy II biol-chem
do genetyki nie polece żadnej uczyłem się z Genetyki Lewińskiego, ale styl autora nie trafiał do mnie. Pomimo tego w tej książce wiedza jest bardzo duża i można się z niej śmiało uczyć.
do roślin też niestety nie znalazłem idealnej ksiązki, ale może dlatego ze botanika to mój znienawidziały dział biologii dobrze że to już przeszłość
Awatar użytkownika
Malinka23
Posty: 104
Rejestracja: 8 cze 2012, o 16:49

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Malinka23 »

Mi się roślin najlepiej uczyło z podręcznika Operonu
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: promyczek14175 »

a znacie książkę z omegi z edycji 2009 są to zadanka autorstwa Wilk i Dutkiewicz
Tomson94
Posty: 116
Rejestracja: 17 cze 2013, o 07:42

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: Tomson94 »

A ja powiem, że do matury uczyłem się głównie z operonu. Do chemi z resztą też. Z tym, że jedynkę i dwójkę przeczytałem łącznie z 5/6 razy. Trójki ani razu genetyke może 2 razy, a z ewolucjonizmu robiłem notatki z ważniejszych rzeczy. Wspierałem się vademecum, też z operonu. Do tego zrobiłem kilka działów z testów z operonu 2011 i 2012. Z medyka kilka działów ale tylko ABCD. Nie oglądałem kartek, które notorycznie przez 3 lata rozdawała nauczycielka , może tylko kilka, bo w operonie jako tako słabo opisali układ immunologiczny i rozrodczy. Mam jeszcze 2 inne prawie puste zbiory zadań. A dzień przed maturą, czyli 16 maja, oglądałem arkusze z 2011 i 2012 roku. Udało mi się napisać na 85%, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Nie byłem zadowolony z tego, że nie przerobiłem do końca trójki ani tamtych zbiorów do końca, ale to jedynie dlatego, że nie starczyło czasu. Zajmowałem się olimpiadą z biologii, która mi nic nie dała (zastanówcie się czy warto się za nią brać) no i materiał kończylismy pod koniec kwietnia, a właściwie go nie skończyliśmy. No i wiadomo, jeszcze czekała mnie matura z polskiego, i pisemna i ustna, co było dla mnie ciężkie do przejścia, bo jestem anty-humanistyczny i skoro nie miałem czasu na robienie bioli to co tu mówić o lekturach A wiadomo, jest jeszcze chemia Na szczęście, systematyczne przygotowanie na przedmiot, i trochę logicznego myślenia wystarczyły. Wychodziłem z założenia, że najpierw trzeba wiedzieć, a dopiero później można to ćwiczyć w zadaniach. Nie wydziwiałbym z wiedzą nie wiadomo jaką, bo już się naczytałem jak to ludzie na maturze chwalili się wiedzą i nie dostawali punktu. Operon mi całkowicie wystarczył, wg. mnie ważne jest pisanie to o co pytają, dokładnie, nawet dużo, i pisać tylko pewne rzeczy
Aaa i jedyne co w operonie jest słabo opisane to właśnie człowiek, dlatego zapalonych naukowców odsyłam do anatomii lewińskiego o którym dowiedziałem się wczoraj. Idealny operon tylko, że rozszerzony jak trzeba.
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: Z czego można nauczyć się do matury z bioli operon odpad

Post autor: kagata0418 »

A ja bardzo lubię WSiP.Może z nerwowego rzeczywiście jest za duzoale botanika tam jest super,metabolizm tez jest calkiem niezly.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości