Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Miracle
Posty: 161
Rejestracja: 24 sie 2010, o 10:39

Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: Miracle »

Hej kolejny raz muszę Was poprosić o pomoc. Chciałabym wybrać się na jakiś kurs maturalny w Łodzi (na matematykę, biologię i chemię na rozszerzeniu). Wstępnie jestem zapisana na kurs organizowany przez Instytut Medicus ale ostatnio tyle się na jego temat naczytałam w Internecie i te opinie niekoniecznie były pozytywne. Może ktoś w ubiegłym roku uczęszczał na ten kurs do Łodzi i mógłby się ze mną podzielić swoją opinią? A może wybraliście inne kursy np. Aok lub Aon? Mam mętlik w głowie, nie potrafię się zdecydować. Do kursu medicusa nie zachęca mnie fakt, że prowadzą go wykładowcy wyższych uczelni a nie egzaminatorzy maturalni lub ewentualnie nauczyciele którzy orientują się w temacie matury. Proszę o pomoc i pozdrawiam
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: Kester »

O Medicusie tylko czytałem, więc się nie wypowiadam.

AoK- tam było kilku moich znajomych strasznie krzyczeli, że słaby nauczyciel, że nic nie tłumaczy itp.
Na AoNie samemu się zebrałem, i chwale (chemię). Cały materiał przerobiliśmy, dużo ćwiczeń. Pod koniec spotkanie, na temat tego co nas może zaskoczyć, typowe błędy jakie popełniają maturzyści, jakieś haczyki itp.

Sumując, szkoda pieniędzy na kursy, ale jak już to na AoN.
Miracle
Posty: 161
Rejestracja: 24 sie 2010, o 10:39

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: Miracle »

Dziękuję za odpowiedź, kester może ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć? Może sami wybieracie się na jakieś kursy? Moglibyście napisać czym kierowaliscie się przy ich wyborze

Awatar użytkownika
Lektom
Posty: 1073
Rejestracja: 26 lis 2009, o 15:33

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: Lektom »

ja wychodzę z założenia, że idąc na kurs idę na łatwiznę. nie czułbym wtedy takiej satysfakcji jaką mam nadzieję będę czuł ucząc się samemu =d
kaliforn
Posty: 123
Rejestracja: 13 maja 2011, o 21:33

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: kaliforn »

Ja byłam na kursie Medicusa i raczej odradzam. Jak dla mnie nie bardzo się przydał. No ale wiadomo że to zależy też od Twojego nastawienia i wkładu własnego w naukę.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: Argentum »

Najlepszy kurs z chemii, to zrobienie sobie fury kanapek, herbata w litrowym kubku, jakiś baton i siad do zadań raz w tygodniu na cały dzień.

Najlepszy kurs z biologii, to kupno PRL-owskich książek do biologii, z których biorą schematy i zadania na matury. Nie wierzycie?) Ja też nie wierzyłem, póki (już po maturach!) w starym podręczniku do genetyki nie zauważyłem znajomego schematu z translacji prokariontów i doskonałym opisem. Pojawiło się multum zadań z PRL-owskiej biologii, m.in te o kiełkujących nasionach, te o dominującej fazie z tego roku też było w tamtych podręcznikach. Warto szukać, mówię Wam. Ja zrobilem z biologii tylko 30 zadań w całym życiu, nie licząc sprawdzianów. Przed maturą przeczytałem sobie trzy tomy PRL-u, matura nie wyszła tak jakbym chciał (75%) ale to jednak świadczy o mocy tych ksiązek. Ćwiczenia, które podają na końcu każdego tematu są świetne.
cyjanowodor93
Posty: 194
Rejestracja: 29 cze 2013, o 18:02

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: cyjanowodor93 »

Argentum podziel sie tutułami tych magicznych ksiag
Saberity
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2014, o 08:51

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: Saberity »

Idź na kurs chemicznym po czym idź na dobre studia, np. kosmetologię w Medyku
agacik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2016, o 15:25

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: agacik »

Jeśli chodzi maturalne z biologi polecam AOK. Nauczycielka która pracuje świetna! I fajnie zoorganizowanie ! ocena 5/6
klaudiaaa09
Posty: 4
Rejestracja: 3 lis 2023, o 18:41

Re: Jaki kurs maturalny wybrać (w Łodzi)?

Post autor: klaudiaaa09 »

Nie musisz kierować się miastem przy wyborze kursu, ja polecam kursy online (oszczędność czasu) u Pani Julii [mod]
Ostatnio zmieniony 4 lis 2023, o 07:06 przez Admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Niedozwolona reklama (spamowanie)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości