Zbiórka zużytych baterii

Jak chronimy środowisko w Polsce i na świecie. Co możemy zmienić na płaszczyźnie ekologii? Pomysły, projekty, pytania dotyczące ochrony środowiska.
Curly Rose
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2006, o 11:14

Zbiórka zużytych baterii

Post autor: Curly Rose »

Problemu zużytych baterii nie trzeba chyba objaśniać nikomu. Wielu też wie o możliwości ich utylizacji. Ale nie wszyscy wiedzą, że zbiórka baterii jestcool. Specjalnie przeznaczone na to puszki można znaleźć nie tylko na wydziałach biologicznych ale także na administracyjnych czy prawniczych. Milo jest widzieć Panią Prawnik wrzucającą regularnie torebeczkę z zużytymi bateriami. Problem tylko w tym czy to moda czy też oczekiwane olśnienie umysłów? Firmy odbierające baterie zachęcają rabatami i nagrodami za uzbierane punkty. Jednak czy znajdą się chętni na opiekę nad taką akcją? A może ktoś już się tym zajmuje ? I co myślą na ten temat przeciętni ludzie?
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Zbiórka baterii- akcja z klasą?

Post autor: Iwus »

takie pojemniki są nie tylko w szkołach ale też w MPWiK, w dużych sklepach,widziałam też w aptece.Jak na razie przeciętny człowiek nie jest zainteresowany chodzeniem z woreczkiem ,lepiej wyrzucić do kosza.
Firmy odbierające baterie zachęcają rabatami i nagrodami za uzbierane punkty.
zebranie duzej ilości baterii wcale nie świadczy o sukcesie akcji,baterie to odpady niebezpieczne które trzeba odpowiednio zutylizować.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Baterie

Post autor: Pablo »

Witam
Mam takie pytanie jesli chce umiescic powiedzmy w sklepie mojej mamy skrzyneczke na zluzyte baterie. Tylko nie wiem jak i gdzie te beterie uzbierane dac do zniszczenia
Z gory dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Baterie

Post autor: Pablo »

dziekuje za odp juz czytam
Curly Rose

Powodzonka

Post autor: Curly Rose »

Hello, mam nadzieję,Że wystawisz niedługo puszeczko-paczkę :) Nic trudnego, tylko będziesz musiał ją sam odwozić-my tak robimy , chociaŻ z tego co wiem firmy chyba są zobowiązane do odbioru.
pozdrawiam, papa!
Curly Rose
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2006, o 11:14

:)

Post autor: Curly Rose »

P.S. a w swojej szkole masz wystawioną puszkę? mniemam,ze tak. Fajna myśl o wystawieniu jej w sklepiku mamy
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Baterie

Post autor: Pablo »

Curly Rose pisze:P.S. a w swojej szkole masz wystawioną puszkę? mniemam,ze tak. Fajna myśl o wystawieniu jej w sklepiku mamy

W szkole kto by wyrzucał watpie by przez rok uzbierala sie cala puszka. A w sklepiku to ludzie chodza poczytaja pokupuja i a noz baterie to puszki wrzuca
Curly Rose
Posty: 5
Rejestracja: 18 paź 2006, o 11:14

hmm

Post autor: Curly Rose »

Hej, niekoniecznie, mógłbys spróbować. Nie wiem do jakiej szkoły chodzisz, różnie się mówi o młodzieży ,ale wierzę ,ze są jeszcze bystre umysły na tym swiecie , które podchwyciłyby ten pomysł. Macie jakieś kółko biologiczne albo znasz kogoś z samorządu, zawsze w grupie łatwiej coś zdziałać A i Pani/Panu od biologi zaimponujesz
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Baterie

Post autor: Pablo »

Chodze do Zespołu Szkół Gastronimicznych co tam Pani z biologi skoro jej nie mam w 1 klasie . Co to kolka biologicznego nie wiem bo dopiero tak od wrzesnia chodze lecz postaram sie cos dowiedziec

Pozdrawiam
orime
Posty: 13
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 15:24

Re: Baterie

Post autor: orime »

u mnie jest karton w szkole, i wrzucają myśle, że zależy to od uczniów. Jak jest incjatywa, to można wiele zdziałać
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Baterie

Post autor: DMchemik »

sorki, ale ja coś tego nie widzę, co potem włąściwie się dzieje z tym? Czy tak samo jak w przypadku segregacji innych śmieci, które do jednego pojazdu i na jedno wysypisko trafiają? Nam to po pierwsze potrzebny jest system gospodarki odpadami, ale przede wszystkim należy zrobić kampanię informacyjną np w telewizji, żeby było wiadomo, co z tym zrobić, a po śmietnikach przestaną sie walać baterie i złom elektroniczny
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Baterie

Post autor: Iwus »

DMchemik pisze:Nam to po pierwsze potrzebny jest system gospodarki odpadami
System gospodarki odpadami już jest,podstawą prawną jest ustawa o odpadach.Praktyka jednak wygląda inaczej
DMchemik pisze:Czy tak samo jak w przypadku segregacji innych śmieci, które do jednego pojazdu i na jedno wysypisko trafiają?
odpady z segregacji trafiają do wielokomorowej śmieciarki i są odwożone do segregacji.(wiadomo że tam gdzie powinien być papier surowcem niekoniecznie jest papier)jTaki posegregowane odpady nadające się do recyklingu na pewno nie trafiają na składowisko.


Co się dzieje póżniej z bateriami to nie mam pojęcia.Powinny być wywiezione na składowisko odpadów niebezpiecznych.
W tej akcji chodzi przede wszystkim o to by wyodrębnić ze strumienia odpadów komunalnych odpady niebezpieczne( w tym przypadku baterie)
Co do akcji informacyjnej miejmy nadzieję że będzie coraz lepiej.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Baterie

Post autor: DMchemik »

oj powinnaś się przyjrzeć gospodarce odpadami w Polsce. Nie jest tak różowo, że śmieci trafiają do wielokomorowego pojazdu, jeśli już to ma to miejsce w nielicznych przypadkach.Miejmy nadzieję, że będzie lepiej, bo jak na razie grozi nam utrata funduszy unijnych i kary za zaniedbania Rząd się tylko kłóci a unijne inwestycje stoją.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości