Próg punktowy na lekarski Szczecin

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nie-mam-pojęcia
Posty: 18
Rejestracja: 8 paź 2011, o 16:26

Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: nie-mam-pojęcia »

Jaki był próg punktowy na lekarski stacjonarny w tym roku w Szczecinie ?
Awatar użytkownika
Imagine
Posty: 51
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:25

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: Imagine »

209 Tzn 2 ostatnie osoby miały ten wynik, pozostała dziesiątka z tym samym wynikiem się nie załapała.
W zeszłym roku ostatni próg wynosił 220.
nie-mam-pojęcia
Posty: 18
Rejestracja: 8 paź 2011, o 16:26

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: nie-mam-pojęcia »

A jeżeli chodzi o maturę to wymagają chemii ,biologii i fizyki na poziomie rozszerzonym bo takie informacje znalazłam ale wolę się upewnić ?
Awatar użytkownika
julia.....:):)
Posty: 1452
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 17:08

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: julia.....:):) »

tak
Awatar użytkownika
Imagine
Posty: 51
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:25

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: Imagine »

Pamiętaj, że wynik z fizyki jest ważny, ponieważ on decyduje o kolejności rankingowej osób z tą samą ogólną liczbą punktów
nie-mam-pojęcia
Posty: 18
Rejestracja: 8 paź 2011, o 16:26

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: nie-mam-pojęcia »

Ech no właśnie nie wiem co z tą fizyką bo zrobiłam sobie dziś taki ranking co do akademii medycznych i wzięłam pod uwagę wszystkie oprócz Poznania i wyszło mi że z 10 uczelni aż na pięciu wymagają tylko biologii i chemii oczywiście na poziomie rozszerzonym no i waham się co do zdawania fizyki bo orłem z niej nie jestem jestem w drugiej LO i to ostatni rok fizyki więc dużo musiałabym sama nadrabiać i chyba lepiej będzie jak zainwestuję czas tylko na te przedmioty tak by zdać maturkę tak na ponad 80% z chemii i biolii no wtedy chyba się dostane gdzieś miasto już mi chyba nie gra roli byleby się dostać tylko nie wiem czy nie popełniam błędu tym, że nie będę zdawać fizyki proszę poradźcie mi bo na prawdę mam kompletny mętlik w głowie.A nie chcę żałować potem pochopnych decyzji.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: Stalowy »

nie-mam-pojęcia, powiem Ci tak: fizyka to świetne ubezpieczenie teraz. Na stomę do Szczecina było podobno 4 os/miejsce - wystarczy zdać na liche 50-60% i już dostajesz się do Szczecina, w sytuacji gdzie nigdzie indziej się nie dostaniesz. Do tego w Łodzi to samo.

Ja pisząc maturę z fizy na 73% w roku poprzednim dostałem się do Szczecina i Łodzi z pierwszej listy i już na początku lipca miałem spokojną głowę i czekałem sobie bez nerwów na 1 wrześniową listę do Zabrza (gdzie poszedłem).
Awatar użytkownika
Imagine
Posty: 51
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 18:25

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: Imagine »

Wbrew pozorom ciężko jest napisać tak dobrze 2 przedmioty. Warto próbować z fizyką, zwłaszcza, że nie jest już tak popularna co zmniejsza obłożenie m.in. Szczecina.
Zastanów się, bo być może za rok przyjdzie Ci poprawiać albo zdawać jednak fiz
P.S. 80 z chemii i biologii = 160, czyli 50 z fizyki i jesteś nad kreską wg tegorocznego progu
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: Stalowy »

. a pod kreską tegorocznego progu na 2 przedmiotowych

Z doświadczenia wiem, że na te 50% nie jest ciężko napisać, schody zaczynają się powyżej 70 - podchodziłem 2 razy i obydwa zakończyłem z 73%
nie-mam-pojęcia
Posty: 18
Rejestracja: 8 paź 2011, o 16:26

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: nie-mam-pojęcia »

Hmm dzięki zastanowię się jeszcze nad tym Stalowy a ty studiujesz lekarski czy lek-stom bo ja chcę się dostać na lekarski Ech ale może faktycznie zaryzykuję z tą fizyką no w końcu matołem nie jestem a zawsze jest coś w zanadrzu. Kurczę i jestem w kropce
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: Stalowy »

Stomę
villemo
Posty: 81
Rejestracja: 24 lip 2010, o 13:12

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: villemo »

nie-mam-poj&#x119cia pisze:Hmm dzięki zastanowię się jeszcze nad tym Stalowy a ty studiujesz lekarski czy lek-stom bo ja chcę się dostać na lekarski Ech ale może faktycznie zaryzykuję z tą fizyką no w końcu matołem nie jestem a zawsze jest coś w zanadrzu. Kurczę i jestem w kropce
Z doświadczenia powiem,że ciężko jest napisać wysoko z dwóch przedmiotów. Fizyka w wielu przypadkach ratuje sytuację. Te 80% z dwóch przedmiotów i tak często nie jest wystarczające,żeby załapać się na listę nawet na koniec września, a i tak trudno je zdobyć. Jestem teraz na drugim roku leku i sporo ludzi z roku nie dostałoby się nigdzie, gdyby nie zdawali fizyki. Myślę, że warto rozważyć fizykę
nie-mam-pojęcia
Posty: 18
Rejestracja: 8 paź 2011, o 16:26

Re: Próg punktowy na lekarski Szczecin

Post autor: nie-mam-pojęcia »

No tak chyba mnie namówiliście ale lepiej zdawać podstawę czy rozszerzenie ?Z resztą chyba za rozszerzenie nie mam co się brać bo to po prostu mi się nie uda. Ale jak jest lepiej bo w sumie rozszerzoną fizę chcą na 2 czy 3 akademiach więc to się chyba nie opłaca no w sumie podstawę fizy też wymagają na 2 czy 3 akademiach no i znów mam dylemat ale w sumie zdając podstawę to i tak mam jakieś 7 możliwości więc to chyba sporo 7 z 10 uczelni więc tak czy inaczej nie ma sensu zdawać rozszerzonej prawda? O matko ale mam problemy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości