Spotkanie "Aktywizm słów" - Wyzwolenie zwierząt Wawa (22.10)

Ogłoszenia na temat wydarzeń przyrodniczych, opinie i komentarze, tematycznie związane z forum przyrodniczym.
Adam Gac
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2010, o 14:34

Spotkanie "Aktywizm słów" - Wyzwolenie zwierząt Wawa (22.10)

Post autor: Adam Gac » 16 paź 2011, o 17:56

Spotkanie z cyklu Aktywizm słów - o Wyzwoleniu zwierząt - Tarabuk 22.10.2011

Stowarzyszenie Empatia oraz księgarnio-kawiarnia Tarabuk zapraszają na drugie spotkanie z cyklu „Aktywizm słów”. Tym razem poświęcone będzie książce Petera Singera „Wyzwolenie Zwierząt”. Prowadzenie: Katarzyna Biernacka i Dariusz Gzyra. Po spotkaniu odbędzie się dyskusja. Dodatkowym powodem, aby stawić się na spotkaniu jest planowany konkurs, w którym będziecie mogli wygrać książkę Zenona Kruczyńskiego Farba znaczy krew". Zapraszamy serdecznie. Niech żyją zwierzęta i książki!

Zapraszamy w sobotę 22 października o godz. 19:00
Tarabuk, ul. Browarna 6, Warszawa

„Wyzwolenie zwierząt” Petera Singera jest często określane mianem „biblii praw zwierząt”. Na spotkaniu zastanowimy się na ile trafne jest to określenie. Spróbujemy się przyjrzeć kim jest Peter Singer dla ruchu prozwierzęcego, w jakich czasach jego książka została napisana, jaki wpływ wywarła na zmianę postaw ludzi wobec reszty zwierząt i jakie znaczenie ma dzisiaj, wiele lat po pierwszym jej wydaniu. Nie zapomnimy też o przedstawieniu postaci autora i jego poglądów etycznych nie tylko w kwestii relacji ze zwierzętami. Podamy przykłady reakcji, jakie towarzyszą jego wykładom w różnych krajach, w tym w Polsce.

Współczesny ruch praw/wyzwolenia zwierząt wiele zawdzięcza książkom. Były one i są inspiracją poszczególnych jego nurtów, formułując idee, opisując rzeczywistość i podpowiadając adekwatne reakcje. Książki pisane przez filozofów i etyków nie tylko bywają rewolucyjne we własnych dziedzinach, stają się również katalizatorem zmian społecznych. Słowo jest formą aktywizmu, ponieważ ma moc sprawczą. Dlatego podejmujemy dyskusję na temat książek starych i współczesnych mając nadzieję, że nie tylko zainspirują do przemyśleń ale i dadzą impuls do konkretnych działań – indywidualnych lub w ramach istniejących lub mających dopiero powstać organizacji.

Organizatorzy:
Księgarnio-kawiarnia Tarabuk
Stowarzyszenie Empatia

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post